Jak se narazi pivo?
Naražení sudu je jednoduché – u ploché a kombi hlavy stačí ze strany nasunout a zajistit stlačením páčky dolů. Zatímco kombi narážeč při stlačení páčky vysune trubičku, plochý zase kalíšek. Proto je nelze zaměnit. Bajonetovou hlavu musíte na rozdíl od nich po nasazení ještě otočit a teprve pak zajistit páčkou.Průtok piva se nastavuje na výčepním kohoutu malou páčkou, kompenzátorem. Pokud je páčka nahoře, průtok je minimální nebo žádný, pokud je páčka dole, průtok je maximální. Pokud se budete snažit načepovat pivo rychle na maximální průtok, nepomůžou Vám další rady, pivo vypění.Jak dlouho vydrží pivo naražené Záleží velmi na typu tlakování. Pokud tlakujete pivo vzduchem, sud vydrží naražený pouze 2-3 dny, poté už pivo ztrácí chuť. Pokud ale tlakujete pivo plynem CO2 nebo Biogonem, vydrží naražené i 3 týdny.

Jak se cisti pípa : Nejprve odšroubujeme hlavici sanitačního soudku, do soudku nalijete čistou vodu. Našroubujte zpět hlavici na sanitační sud, narazte do ní naražeč a natlakujte stejným způsobem, jako když narážíte sud s nápojem. Otevřte páku pivního kohoutu a nechte otevřenou, dokud z kohoutu nezačné téci čistá voda.

Kam patří víčka od piva

Kovové obaly a hliníková víčka odhazujte, do sběrných nádob nebo pytlů určených pro sběr kovů. Větší množství můžete odnést do sběrného dvora nebo výkupny kovů.

Jak správně mýt sklenice na pivo : Jak správně umýt sklenici na pivo

Ze všeho nejdřív sklenici opláchněte studenou vodou. Vyčistěte sklenici kartáčem a měkkou stranou houbičky umyjte celé hrdlo sklenice, stěny a dno. Dejte si pozor, abyste se při mytí rukou nedotýkali vnitřní strany sklenice. Znovu sklenici opláchněte vodou a máte hotovo!

Přílišná pěnivost piva při čepování může být ovlivněna několika faktory. Jednou z nich je vysoká teplota piva na čepu nebo též špatně nastavený tlak výčepního zařízení. Další příčinou může být příliš velký průtok piva výčepním kohoutem.

K pivům s rychle padající pěnou patří škopky používající jiné suroviny než ječmen. Škopek z rýže nebo kukuřice tak určitě nebude pěnit jako plzeň. Snížená pěnivost může být způsobena i pivním stylem, kdy má pivo na konci málo bílkovin.

Jak správně narazit sud

Jak správně narazit sud

Narážecí hlava typu Bajonet se nasadí na uzávěr, po směru hodinových ručiček se zacvakne a páčkou zajistí. A je naraženo. Snad ještě jednodušší je to v případě plochých narážečů (žehliček). Ten se prostě nasadí na uzávěr a opět páčkou zajistí.Ačkoli pít prošlé pivo nezní jako dobrý nápad, pokud byste se s ním někdy dostali do styku, nemusíte se obávat, že by to na vás mělo velký vliv. Lze v podstatě říci, že je nápoj i v takovém případě neškodný a netoxický, takže jeho pití nemá na lidské zdraví vůbec žádný vliv.Nejprve nalijeme do sudu vodu a do ní přilijeme sanitační roztok, do nápojové hadice vložíme sanitační kuličky, zapojíme a natlakujeme soustavu a následně propláchneme. Tento roztok je potřeba nechat ve výčepním zařízení nějakou dobu působit.

Než použijete klíč, vypusťte tlak ze sudu pomocí naražeče. Jakmile je tlak pryč, můžete použít klíč plochý KEG. Otočte hlavu Flach proti směru hodinových ručiček tak, aby jste nakonec vytáhli jehlu. Nemusíte mít vždy štěstí otevřít KEG.

Kolik litrů piva vypijí Češi : Tuzemská spotřeba piva se také zvýšila, a to o 2,9 procenta na 16,5 milionu hektolitrů. Na obyvatele se tak v ČR loni vypilo 141 litrů, o šest velkých piv meziročně více. Znovu se ale snížil podíl konzumace čepovaného piva v restauracích a hospodách, podíl na celkové konzumaci klesl o dva procentní body na 36 procent.

Co se nesmí dávat do popelnice : Patří sem: popel, smetí, odpady z kuchyně, znečištěný papír, znečištěné plasty, atp. Nepatří sem: látky tekuté, nebezpečné odpady a jiné předměty, které by mohly ohrozit zdraví a bezpečnost osob. uhynulá zvířata, papír, sklo, plast, nápojové kartony, kovy, bioodpad.

Kam vyhodit sklenice

Do bílého kontejneru vhazujeme sklo čiré. Tedy lahve od nápojů, sklenice od kečupů, marmelád či zavařenin. Není potřeba je vymývat, stačí pořádně vyprázdnit.

Přesně pro tyto účely existuje barva Galvinol. Má vysokou přilnavost na zmíněné povrchy. Následně můžete povrch přetřít požadovanou barvou, například Syntetikou vrchní v požadovaném odstínu. Takto natřený povrch bude mít dlouho životnost a odolnost a nebude náchylný k odlupování barvy ze skla.Pění pivo:

nedostatečný tlak. uvolněná trubka fittingu v kegu. špatné těsnění ve výčepním kohoutu nebo v narážecí hlavě špinavé (nesanitované) pivní vedení

Jak má vypadat správně načepované pivo : má hustou krémovitou pěnu, bez viditelných bublin. neřetízkuje (pokud ano příčinu lze hledat v nečisté sklenici nebo čepováním do suché, poškozené sklenice) pěna padá pomalu a kroužkuje (znak dobře načepovaného piva a umyté sklenice)