Jak se na FB přejmenovat?
Změnu jména nebo příjmení musíte nahlásit na řádně vyplněném tiskopisu. Tiskopisy jsou k dispozici na stránkách Ministerstva vnitra. K nahlášení této změny musíte doložit: dosavadní průkaz o povolení k pobytu, pobytovou kartu rodinného příslušníka občana EU nebo potvrzení o přechodném pobytu.Jak si na Facebooku změnit jméno

  1. Seznamte se s našimi zásadami pro jména.
  2. V mobilním prohlížeči přejděte na web m.facebook.com.
  3. Vpravo nahoře na Facebooku klepněte na .
  4. Posuňte se dolů a klepněte na Nastavení.
  5. Klepněte na Název.
  6. Zadejte svoje jméno a klepněte na Zkontrolovat změnu.

Aktualizované prostředí mobilního prohlížeče

  1. Vpravo nahoře na Facebooku klepněte na .
  2. Pod úvodní fotkou klepněte na Spravovat.
  3. Klepněte na Nastavení skupiny.
  4. Po klepnutí na Název skupinu přejmenujte.
  5. Vpravo nahoře klepněte na Hotovo.

Proč nejde změnit název stránky na Facebooku : V nedávné době jste buď vy, nebo někdo jiný s Facebook přístupem u stránky, změnili název stránky. Na stránce můžou být omezení. Pokud regionální stránka spadá pod globální stránku, nemůžete její název změnit.

Kolik se platí za přejmenování

Jaké jsou poplatky

Za povolení změny příjmení hanlivého, výstředního, směšného, cizojazyčného nebo na dřívější příjmení činí správní poplatek 100,-Kč, za změnu jména nebo příjmení v ostatních případech zaplatí žadatel poplatek 1000,-Kč. (položka 11, písmeno a),b) zákona 634/2004 Sb., o poplatcích).

Jak dlouho trvá změna příjmení : Za vydání stejnopisu rodného, oddacího nebo úmrtního listu se hradí správní poplatek 300 Kč v hotovosti, případně poštovní poukázkou. Lhůta pro vyřízení je stanovena do 30 dnů.

Po otevření Facebooku rozklikněte ikonu šipky (či tří linek v případě přístupu přes mobilní aplikaci) v horní liště. Zvolte Nastavení a soukromí a dále Nastavení. V kategorii Osobní údaje se na prvním místě nachází položka Jméno. Po jeho úpravě vše potvrďte tlačítkem Zkontrolovat změnu a zadejte své heslo.

Za povolení změny příjmení hanlivého, výstředního, směšného, cizojazyčného nebo na dřívější příjmení činí správní poplatek 100,-Kč, za změnu jména nebo příjmení v ostatních případech zaplatí žadatel poplatek 1000,-Kč.

Jak vystoupit ze skupiny

Klasické prostředí mobilního prohlížeče

  1. Vpravo nahoře na Facebooku klepněte na , potom se posuňte dolů na Skupiny, nahoře klepněte na Skupiny a vyberte svoji skupinu.
  2. Pod úvodní fotkou klepněte na Jste členem a vyberte Opustit skupinu.
  3. Znovu klepněte na Opustit skupinu a volbu tak potvrďte.

Rozdíl mezi Facebookovou skupinou a stránkou

Stránky jsou pravidelně kontrolovány a prověřovány. Na rozdíl od toho facebooková skupina slouží je spojení menšího počtu lidí se společným zájmem. Mohou diskutovat, sdílet obsah relevantní k zaměření skupiny a organizovat aktivity.Postup je jednoduchý:

  1. Na profilu stránky se dostaňte do záložky Informace.
  2. Zvolte možnost Informace o stránce.
  3. V kolonce Název kliknete v pravém horním rohu na možnost Upravit.


Jak vytvořit novou stránku na počítači

  1. Přihlaste se k Facebooku.
  2. Vlevo klikněte na Stránky.
  3. V části Vaše stránky a profily klikněte na Vytvořit novou stránku.
  4. Zadejte název stránky a kategorii.
  5. Klikněte na Vytvořit stránku.
  6. Pokud chcete stránku přizpůsobit, můžete přidat bio, profilový obrázek a úvodní fotku.

Jak změnit příjmení bez svatby : Žádost o změnu jména nebo příjmení si (s výjimkou svatby) podáte na matričním úřadu v místě trvalého pobytu. Pro změnu ženského příjmení na nepřechýlený tvar a pro změnu po rozvodu není třeba dokládat žádný důvod. V ostatních případech je třeba uvést, v čem vám vaše příjmení vadí a překáží.

Kolik stojí změna příjmení : Za povolení změny příjmení hanlivého, výstředního, směšného, cizojazyčného nebo na dřívější příjmení činí správní poplatek 100,-Kč, za změnu jména nebo příjmení v ostatních případech zaplatí žadatel poplatek 1000,-Kč.

Co zařídit po změně příjmení

Mezi základní doklady, které byste měli po svatbě a změně příjmení vyměnit, patří občanský průkaz, řidičák a cestovní pas. Pro novou občanku nebo pas přitom nemusíte na úřad v místě trvalého bydliště – žádost lze podat na jakémkoli městském úřadě s rozšířenou působností (v Praze na úřadě libovolné městské části).

Klasické prostředí mobilního prohlížeče

  1. Vpravo nahoře na Facebooku klepněte na .
  2. Posuňte se dolů, klepněte na Nastavení a soukromí a pak na Nastavení.
  3. Klepněte na Heslo a zabezpečení.
  4. Klepněte na Změnit heslo.
  5. Zadejte své aktuální a nové heslo, napište nové heslo ještě jednou a klepněte na Uložit změny.

Příslušný matriční úřad je povinen rozhodnout ve věci do 30 dnů od zahájení řízení; ve zvlášť složitých případech rozhodne nejdéle do 60 dnů.

Jak se mění jméno : Pokud se vám vaše jméno či příjmení nelíbí a chcete změnu, musíte podat písemnou žádost. Tu adresujete matričnímu úřadu, v jehož správním obvodu jste přihlášeni k trvalému pobytu.