Jak se ředí Sulka?
Vhodné mořidlo je Sulka. Tato chemikálie se ředí s vodou do koncentrace 5%. Stroužky v roztoku máčíme cca 6 hodin. Necháme okapat a můžeme buď namořit ještě ve vhodných fungicidech nebo rovnou sázíme.SULKA – Ca je vhodná ik ošetření sadby česneku, cibule, nebo hlíz užitkových rostlin. Doporučuje se namáčet po dobu 6 – 12 hod. ve 4% roztoku (315 ml hnojiva do 10 l vody), nechat vysušit a poté vysadit.Velmi důležitá je také teplota při aplikaci. Sulku použijte až tehdy, kdy venkovní teplota po tři dny za sebou překročí 15°C.

Co se zbylou Sulkou : Jelikož Sulka funguje jako je půdní hnojivo, zbylé mořidlo využijte pro zálivku pro právě osázený záhon s cibulovinami. Tip: Roztok Sulky úplně stejně používáme pro okrasné cibuloviny jako jsou gladioly, lilie, krokusy, narcisy, tulipány a další drobné cibuloviny. Všechny to výrazně ocení.

Co hnojit Sulkou

Vhodná k moření česneku (a dalších cibulovin). Vynikající účinky pro ošetření dřevin, vinné révy a ovocných stromů. Vlivem přítomnosti síry působí pozitivně proti přezimujícím škůdcům a proti kadeřavosti broskvoně, či hálčivci a vlnovníku révovému.

Kdy hnojit Sulkou : Zvolna se blíží tradiční čas prvního letošního ošetření révy Sulkou, zaměřeného primárně proti roztočům a sekundárně jako prevence proti padlí a případně i dalším houbovým chorobám a škůdcům. Postřik má být prováděn těsně před vyrašením pupenů, aby nedošlo ke spálení zelených letorostíků.

Velmi účinná technologie prvních postřiků je taková, že první provedeme postřik Sulkou, a po asi 14 dnech, ve fázi tzv. vatičky, až ouška, použijte Kumulus. Zvláště kdo měl vloni vinice zdecimované infekčními tlaky, kroupami či škůdci, mu tento osvědčený postup zachrání vinici a pomůže oslabené keře ochránit.

Já doporučuji jít stříkat v období, když 3 dny po sobě dosahovala odpolední teplota alespoň 15 °C. Aplikace by se měla provádět v odpoledních hodinách, kdy je právě takováto teplota. Ne ráno ani navečer, protože to je škůdce schovaný.

Jak dlouho nechat česnek v sulce

Pro moření Sulkou je nejlepší rozdělit sadbu na stroužky na začátku září a ponořit je na 2–3 hodiny do 5% roztoku přípravku. Sadba musí pak rychle vyschnout, ideálně během 12 hodin. Poté se uloží na suché a větrané místo až do okamžiku výsadby, která probíhá od konce listopadu do začátku prosince.Pro moření Sulkou je nejlepší rozdělit sadbu na stroužky na začátku září a ponořit je na 2–3 hodiny do 5% roztoku přípravku. Sadba musí pak rychle vyschnout, ideálně během 12 hodin. Poté se uloží na suché a větrané místo až do okamžiku výsadby, která probíhá od konce listopadu do začátku prosince.SULKA EXTRA je vhodná pro moření sadby česneku a cibule. Doporučuje se před výsadbou namáčet po dobu 6–12 hod. v 4% roztoku, tj. 40 ml v 1 litru vody.

SULKA EXTRA je vhodná pro moření sadby česneku a cibule. Doporučuje se před výsadbou namáčet po dobu 6–12 hod. v 4% roztoku, tj. 40 ml v 1 litru vody.

Jaký postřik na přezimující škůdce : Nejlepší ošetření je pomocí postřiku Sulka. Tento sirný postřik se míchá v 4 – 6% koncentraci tzn. 400 – 600 ml Sulky na 10 l vody.

Co se Sulkou po moření česneku : Moření česneku patří k tradičním podzimním činnostem. Pro zabránění výskytu houbových chorob na česneku, je vhodné jednotlivé stroužky namořit v roztoku obsahující fungicidní přípravek určený pro moření česneku. Vhodným přípravkem je Zdravý česnek Plus. Proti roztoči – vlnovníku česnekovému se používá Sulka Extra.

Jak Namorit česnek v sulce

Pro moření Sulkou je nejlepší rozdělit sadbu na stroužky na začátku září a ponořit je na 2–3 hodiny do 5% roztoku přípravku. Sadba musí pak rychle vyschnout, ideálně během 12 hodin. Poté se uloží na suché a větrané místo až do okamžiku výsadby, která probíhá od konce listopadu do začátku prosince.

Pro moření Sulkou je nejlepší rozdělit sadbu na stroužky na začátku září a ponořit je na 2–3 hodiny do 5% roztoku přípravku. Sadba musí pak rychle vyschnout, ideálně během 12 hodin.Postřik se provádí obvykle na konci kvetení (v době počátku opadu korunních plátků).

Kdy se stříkají švestky : Dopřejte své švestce možnost hojit rány. A to může až v dob, kdy v ní proudí míza. Stříhejte jí tedy až v době, kdy švestka kvete a kdy už raší i listové pupeny. Nejdříve pak době, kdy je těsně před rozkvětem.