Jak se dostat do alfa stavu?
Mozkové vlny alfa (7–13 Hz) – V tomto stavu převládá uvolnění, vyskytuje se přirozeně při odpočinku, relaxaci a meditaci. Aktivují se obě mozkové hemisféry, dochází zde ke kontaktu s nevědomím, probouzí se intuice a kreativita.Alfa hladina nastupuje v oblasti vědomí, ale odpovídá snovému stavu, blíží se tak k oblasti podvědomí. Je to stav, ve kterém se cítíme uvolněně, naše představy a sny dostávají konkrétní podobu. Naše tělo i mysl necítí žádné napětí, jen pohodu a klid.Do theta stavu se můžeme dostat např. meditací přes hladinu alfa nebo vizualizačními technikami. V tomto stavu jsme i v hypnóze nebo autohypnóze. Theta je naší bránou k učení, paměti a intuici.

Jak navodit změněný stav vědomí : 2.2 Změněné stavy vědomí

Tyto změněné stavy vědomí jednak mohou vznikat spontánně, jako je spánek a snění, nebo je lze záměrně navodit – například pomocí drog, senzorické deprivace, hlubokého dýchání, relaxace, meditace, hypnotizace či excitace, vyvolané dlouhodobým tancem, provázeným hudbou.

Na jaké frekvenci funguje mozek

Hladinu Beta dělíme na nízkou Betu (14—21 Hz) a vysokou Betu (21—40 Hz). Vysoká Beta znamená neklid, napětí, stres. Dlouhodobé stavy v této hladině vedou k úzkostem, nemocem a vyčerpání. Nejrychlejší frekvencí, na které může mozek fungovat, jsou mozkové vlny Gama (30 + Hz).

Jak se naladit na alfa vlny : Do uvědomělého stavu Alfa se lze dostat různými způsoby, např. meditací, relaxací, koncentrací na čísla nebo praxí všímavosti (body scan, vědomá chůze atd.). Zjednodušeně řečeno: uvolnit tělo a zrelaxovat mysl. Pro trénink vstupů do hladiny Alfa si můžete zdarma stáhnout naše audionahrávky.

Nejvýraznější jsou dvě REM (rapid-eye-movement) a NREM (non-REM). REM fáze je hodně hluboký spánek, člověka je v tuto chvíli těžké probudit. Mozek má velkou spotřebu kyslíku, v této fázi se zdá většina snů. Při NREM spánku se zpomalí životní funkce a tělo doopravdy odpočívá.

Cvičení stimuluje tvorbu nových mozkových buněk (neuronů) a také posiluje propojení mezi jednotlivými mozkovými buňkami. Aktivním pohybem se zvýší proudění kyslíku a tedy i mozek se více okysličí. Soustřeďte se na aerobní typ cvičení či posilování. Ranním během skvěle rozhýbete tělo a nabijete se energií.

Co znamená rozsirene vědomí

Ve stavu rozšířeného vědomí jsou vjemy barvitější, prostorovější a komplexnější. Zvuky (například hudba) mají více barev a další rozměr, chutě a vůně jsou intenzivnější a barvitější, dotykové vjemy těla (hmat) jsou prostorovější, plastičtější.Vyšší úrovně vědomí se mohou projevovat tvořivými postoji respektu, slušnosti, zdvořilosti, soucitu, vděčnosti, velkorysosti a nebo třeba smyslu pro humor.Potřebné živiny aneb výživa pro mozek

Ideální je příjem komplexních sacharidů z obilovin či cereálií. Tuky – tuky potřebuje mozek pro pružnost a flexibilitu membrán neuronů. V rostlinných a rybích tucích, které bychom měli v naší stravě preferovat, nalezneme tolik potřebné omega-3, omega-6 a omega-9 mastné kyseliny.

Jedním z nejvíce opakovaných odhadů je fakt, že existují dvě optimální doby: od 10:00 do 14:00 a pak od 16:00 do 22:00, s obdobím únavy uprostřed.

Jak zlepšit činnost mozku : Váš mozek vám poděkuje.

  1. Vyzkoušejte nové věci. Udělejte si čas a zkuste se naučit nové věci.
  2. Meditujte. Hodně stresu může mít dlouhodobě negativní vliv na náš mozek a celkovou pohodu.
  3. Spěte v průměru 6 – 8 hodin.
  4. Pravidelně se hýbejte.
  5. Buďte na vzduchu.
  6. Zkuste používat svou nedominantní ruku.
  7. Doplňte vitamíny.

Jak dlouho trvá než člověk usne : fáze – usínání a lehký spánek Zdravý člověk usne v rozmezí od několika sekund do půl hodiny.

Co zhoršuje paměť

Rizikové faktory pro vznik poruch paměti: genetické dispozice. onemocnění srdce a cév. vysoký krevní tlak a hladina cukru, cholesterolu a triglyceridů v krvi.

Cvičení stimuluje tvorbu nových mozkových buněk (neuronů) a také posiluje propojení mezi jednotlivými mozkovými buňkami. Aktivním pohybem se zvýší proudění kyslíku a tedy i mozek se více okysličí. Soustřeďte se na aerobní typ cvičení či posilování. Ranním během skvěle rozhýbete tělo a nabijete se energií.Vědomí-bdělý stav, kdy si uvědomujeme sami sebe, své okolí a své psychické pochody. Obsah mysli, který si člověk dovede vybavit. Vědomí je to, co má každý z nás, když vidí a slyší, když cítí libost nebo bolest, když si něco představuje a rozvažuje nebo když se odhodlává k činu.

Co je to ztráta vědomí : Bezvědomí (někdy též ztráta vědomí) je stav, kdy si člověk neuvědomuje sebe sama a okolní prostředí. Pacient nereaguje na žádné podněty. Odborný termín pro dočasnou ztrátu vědomí je synkopa.