Jak se Dorozumivaji zvířata?
Využívání elektromagnetického pole. Vzácnou cestou dorozumívání je elektrokomunikace. Využívají ji především vodní živočichové, ačkoliv i někteří suchozemští savci, zejména ptakopysk a ježurovití, jsou schopni elektrorecepce a tedy teoreticky i elektrokomunikace.Zvířata komunikují pomocí různých signálů. Ať už jsou vokální, vizuální nebo pachové, tzv. feromony. Díky komunikaci si hledají partnery, upevňují své dominantní postavení, brání své teritorium nebo koordinují chování skupiny.Aristotelská filozofie vymezila jasný rozdíl mezi zvířetem a člověkem. Zvíře je v ní pouhou vegetativní a smyslovou živou bytostí obdařenou schopností pohybu, člověk bytostí rozumnou a společenskou, duchovní, morální, a proto má i nesmrtelnou duši. Od vrcholného středověku si tuto koncepci plně osvojilo křesťanství.

Jaké jsou druhy živočichů : Dělení a třídění živočichů

Pro nás postačí vědět, že existují dvě velké skupiny: obratlovci a bezobratlí, že obratlovci se dále dělí na třídy: ryby, obojživelníky, plazi, ptáky a savce a že mezi bezobratlé patří velká skupina živočichů zvaná hmyz.

Co nám usnadnuje komunikace

Při práci využíváme alternativní komunikační systémy jako náhrada mluvené řeči, např. mluvící fotoalbum, komunikátor Go Talk, komunikační tablet, story sequencer, apod. Komunikaci nám usnadňuje také speciální klávesnice a myš.

Jak se dělí komunikace : Je to přenos signálu médiem k příjemci. Je to proces sdělování a přijímání informací mezi jedinci stejného druhu, prostředek k ovlivňování druhého. Komunikaci lze dělit na intrapersonální, interpersonální, skupinovou a masovou. Dále je možné dělení na verbální a nonverbální nebo také záměrnou a nezáměrnou.

od našich nejbližších příbuzných šimpanzů, s nimiž sdílíme 99% genetické informace. Člověk chodí na zadních. Člověk má volné ruce a oči směrem dopředu – může tedy očima sledovat činnost rukou a z toho plyne dovednost jemně a přesně zacházet s předměty.

Odhaduje se, že rod je asi 2,8 milionu let starý. Vznik rodu Homo se datuje do stejné doby, kdy se také objevují první kamenné nástroje, a tedy v době, kdy začíná nejstarší paleolit.

Jaké jsou společné znaky živočichů

  • ŽIVOČICHOVÉ, SPOLEČNÉ ZNAKY ŽIVOČICHŮ
  • (výživa a vylučování, dýchání, pohyb, růst a vývoj, rozmnožování)
  • výživa a vylučování
  • Spoj obrázky se správným výrazem:
  • dýchání
  • pohyb.
  • růst a vývoj.
  • rozmnožování

Nejnebezpečnější zvířata světa se představují: drobná, ale velmi jedovatá šípová žába, nenasytný krokodýl a rychlé šelmy tygr a černý panter. Gigantický hroznýš usmrcuje svou kořist škrcením a plivající kobra dokáže zabít jednou dávkou jedu až dvanáct lidí.Verbální komunikace (z lat. verbum, slovo) znamená komunikaci prostřednictvím jazyka a řeči. Verbální komunikace charakterizuje člověka vůči jiným společensky žijícím živočichům, a s nimiž ho naopak spojuje komunikace neverbální (nonverbální) – komunikace gesty, mimikou a podobně.

V čem spočívá efektivní komunikace

  1. Požadujte jen to, na co máte nárok.
  2. Buďte schopní přijatelného kompromisu.
  3. Posuzujte jen své vlastní chování a jednání a neste si za něj zodpovědnost.
  4. Buďte empatičtí, neprosazujte vlastní zájmy na úkor druhých.
  5. Nenabízejte žádné omluvy a výmluvy ospravedlňující vaše chování.

Jak dělíme verbální komunikaci : Ve verbální komunikaci se obvykle rozeznávají dvě úrovně komunikační roviny (racionální a emocionální), dva druhy komunikace (formální a neformální), řada komunikačních stylů (koncepční, koverzační, operativní, vyjednávací, vylákávácí a ostatní).

Jak funguje komunikace : Pojem datové komunikace dnes vyjadřuje přenos informací na dálku, ať se jedná o metry, nebo kilometry. Na rozdíl od pojmu telekomunikace, kde dominuje přenos hlasu, tak v datových komunikacích jde zejména o přenos datových, hlasových i obrazových informací.

Jak se vyvinuli savci

Savci (v užším smyslu slova) se vyvinuli ze savcovitých plazů větve Synapsida (snahy některých vědců míří dokonce k synonymizaci Mammalia a Synapsida, aby bylo jasné, že se savci nevyvinuli z plazů, ale pouze z plazům podobných živočichů).

Nejstarším paleontologickým nálezem, zařazovaným do rodu Homo, je africký Homo habilis, starý až 2,5 milionu let.Úzkonosí primáti oligocénu

Aegyptopithecus je asi nejznámější zástupce oligocénních primátů. Je jedním z předků všech dnešních úzkonosých opic včetně člověka. Žil zhruba před 35–28 miliony let v provincii Fajjúm v dnešním Egyptě. Dosahoval velikosti asi 60–70 cm a hmotnosti 4–6 kg.

Co bylo před příchodem člověka : Zřejmě nejpopulárnějším předchůdcem dnešního člověka, „pračlověkem“, je člověk neandertálský, běžně nazývaný neandertálec.