Hudební nástroje dělíme do 3 hlavních skupin: strunné dechové bicíČlenění: • dřevěné – příčná flétna, klarinet, zobcová flétna, • žesťové – trubka, tuba, pozoun, • vícehlasé – akordeon, varhany, panova flétna. Dříve se dechové nástroje rozdělovaly do skupin podle použitého materiálu, dnes je v potaz brán i typ konstrukce. První skupinou jsou dřevěné dechové nástroje.Žesťové nástroje nazývané též plechové, nebo žestě se nejčastěji vyrábí z mosaze. Jedná se o nástroj kde zvuk vzniká rozechvěním sloupce vzduchu v nástroji foukáním přes nátrubek nástroje. Mezi žesťové nástroje patří například trubka, lesní roh, bariton, tuba, pozoun, heligon, eufonium, kornet a další.
Na co se dělí bicí nástroje : Rozdělení bicích nástrojů Soupravy bicích nástrojů můžeme rozdělit do tří hlavních kategorií: nejpopulárnější jsou akustické bicí soupravy, elektronické bicí jsou zase více šetrné k prostoru a sousedům a perkuse doplňují členění bicích nástrojů.
Jaké jsou druhy nástrojů
Základní rozdělení hudebních nástrojů
- Strunné hudební nástroje, tedy např. smyčce jako housle, dále kytara, ale i klavír.
- Dechové hudební nástroje, např.
- Blanozvučné hudební nástroje, převážně bicí.
- Samozvučné hudební nástroje, např.
- Ostatní, které pro vytváření nebo dotváření tónu využívají elektronickou cestu.
Co je nejtěžší hudební nástroj : Varhany (někdy označované za „královský nástroj“, v mnoha dalších jazycích je název odvozen z latinského organum '(hudební) nástroj') jsou největší a mechanicky nejsložitější hudební nástroj, respektive jsou strojem užívaným v hudbě (varhanní stroj).
Dechové hudební nástroje se klasicky dělí na dřevěné (píšťaly, plátkové, …) a žesťové. U píšťal a fléten dopadá proud vzduchu hráče na ostrou hranu na okraji trubice, na hraně vzniká turbulentní proudění, jímž se rozechvěje sloupec vzduchu v nástroji.
Rozdělení
- smyčcové – housle, viola, violoncello, kontrabas, octobas, erhu.
- drnkací (nebo trsací): s hmatníkem – kytara, loutna, balalajka, banjo, mandolína, citera. bez hmatníku – harfa, lyra.
- kolové (či třecí) – niněra.
- úderné (nebo kladívkové): Klávesové – klavír, cembalo. Neklávesové – cimbál, santur.
Co je to Suzafon
Suzafon je hluboko znějící žesťový nástroj, rozsahem shodný s tubou. Byl vytvořen v 19. století pro amerického kapelníka Johna Phillipa Sousu a po něm je také pojmenován (angl. sousaphone).Tvoje bicí by měly obsahovat: basový buben (kopák), snare buben (rytmičák), Tom-Tomy, Floor Tom (kotel) a sadu činelů.Na světě existuje více než 1 500 druhů hudebních nástrojů. Nejčastější rozdělení hudebních nástrojů je do pěti velkých skupin, přičemž každá z nich jich obsahuje několik set.
Obecně – dobrý je klavír, je to takový dobrý základ, na který se dá zahrát prakticky všechno a vyloudit z něj čistý tón není zas tak těžké, narozdíl třeba od strunných nástrojů.
Jaký je největší hudební nástroj : Varhany jsou největší a nejsložitější hudební nástroj, který více než jiné nástroje vzbuzuje velké emoce.
Jak funguje bicí : Bicí souprava
Šlapáním na pedál dochází k rozkmitání paličky, která do blány bubnu udeří a vytvoří tak zvuk. Basový buben by měl vytvářet nejhlubší tón z celé soupravy. Malý buben (zvaný též virbl nebo rytmičák) je buben ovládaný rukou, v níž je většinou uchopena palička.
Jak fungují strunné nástroje
a) Strunné smyčcové – zvuk je v tomto případě generován pohybem smyčce přes struny nástroje. Tím dochází k tření strun, které se následně rozkmitají a rozvibrují tělo nástroje. Řadíme sem housle, violy, violoncella, kontrabasy. b) Strunné drnkací – struny těchto nástrojů se rozechvívají prsty nebo trsátkem.
Bombardón je žesťový basový nástroj rakouského původu. Tvarem i rozměry je blízký heligonu, oproti kterému se liší rozšířeným kónusem.Žesťový nástroj (někdy též plechový nástroj, nebo též hovorově jen žestě, či plechy) je dechový hudební nástroj (aerofon) obvykle vyrobený z mosazného plechu. Tón vzniká pomocí rtů hráče v nátrubku (náustku) nasazeném na nástroj a je následně zesílen rozechvěním sloupce vzduchu.
Co je malý buben : Malý buben (vířivý buben), označovaný také Snare (podle jedné z technik, které se na něj hrají. V Česku je označován virblem), bývá usazen uprostřed pedálů. Jedná se o mělký buben se struníkem umístěným na spodní bláně. Struník je několik pružin, které dodávají malému bubnu jeho charakteristický zvuk.