Jak se dělá maso na vodě?
Základní technologický postup: maso omyjeme,nakrájíme na vhodnou velikost,vložíme do vařící vody, sůl, celý pepř, kořenovou zeleninu, cibuli, česnek a další doplňky podle TP nebo dle potřeby. Vaříme pomalým varem do měkka. V případě potřeby krájíme na kostky nebo plátky a to až po uvaření.Očištěné vepřové maso vložíme do hrnce, zalijeme studenou vodou a pozvolna vaříme doměkka. Doba vaření závisí na druhu masa (cca 2 hodiny).Maso osolte a okořeňte podle chuti, vložte do hrnce bez podlévání, můžete přidat třeba zeleninu nebo houby. Zakryjte alobalem a pečte při 170°C několik hodin, asi 3,5 -4 hodiny,až se maso rozpadá.

Jak udělat aby bylo hovězí maso měkké : Zkuste pomalé pečení, budete překvapeni výborným výsledkem! Princip pomalého pečení spočívá v tom, že se maso připravuje za nižší teploty, ale o to déle. Tím se rozpustí kolagen, který hovězí maso obsahuje, a dostaví se žádoucí měkoučký a šťavnatý výsledek.

Jak dlouho se vaří maso ve vodě

Doba vaření

V závislosti na velikosti bychom klidně mohli říct i 2 nebo 3 hodiny. Pokud máte tlakový hrnec, počítejte s tím, že se doba přípravy značně zkrátí. Nezáleží však jen na velikosti masa, ale také na jeho stáří.

Kolik vody na dušení masa : Dušení v troubě

Nebo použijte obyčejný hrnec, na plotně si udělejte základ, maso na něm zprudka opečte, poté zalijete ideálně vývarem, přiklopte a dejte dusit do trouby. Poměr vody a páry by měl být jedna ku dvěma. Dalším způsobem je dušení v papilotě.

Aby bylo maso dostatečně hotové, potřebujete uvnitř dosáhnout teploty přibližně 85 °C. Pokud vepřové maso udíte, jeho barva se změní na lehce růžovou. To samé platí i u ostatních druhů masa a drůbeže. Na přípravu to nemá žádný vliv, s klidem důvěřujte teploměru a správné teplotě uvnitř připravovaného pokrmu.

Jak připravit měkké vepřové řízky

Plátky masa namočíme do mléka a necháme je přes noc odpočívat. Mléko dokáže maso zjemnit, bude šťavnaté a měkké. Stejně fungují i jiné mléčné produkty, jako je jogurt, kefír, smetana a další. K nim můžete přidat bylinky, koření nebo třeba česnek.

Čím změkčit hovězí maso

Jedlou sodu můžete nasypat a vpracovat do masa nebo maso naložit do roztoku z jedlé sody. Někdo uvádí, že na každých 250 g masa se má použít 100 ml vody a lžička sody. Nechte maso v tomto roztoku odpočívat zhruba 15 minut. Poté ho velice pečlivě opláchněte.Je hovězí maso při vaření stále tvrdé Přidejte do vody lžíci rumu nebo vodky. Rychleji změkne a nemá žádnou nežádoucí příchuť. Pokud máte čas ho naložit, pak zvolte marinádu, ve které bude ocet, šťáva z citrusů, jogurt, česnek nebo ananas – tyto suroviny obsahují kyseliny a enzymy, které maso zkřehčí.Nebo je zprudka na chvilku opečeme (třeba kuřecí kosti) v troubě a vložíme do studené vody. Pokud chceme, aby bylo vaše maso co nejlepší, je třeba vodu přivést k varu a pak oheň stáhnout, voda by neměla vřít, ale spíše probublávat.

Jak připravit kuřecí prsa ve vroucí vodě

Na správné uvaření jim stačí zhruba 10 až 12 minut, každopádně ale platí, že byste je neměli vařit prudce a dlouho, jinak si moc nepochutnáte. Když poté prsa vytáhnete z vody, měla by být pevná a pružná, ne úplně měkká na dotek.

Kolik vody je potřeba na 1 kg masa : Na 1 kg vepřového masa je potřeba 6 000 litrů vody. To je dostatek na 188 sprch. Na 1 kg kukuřice je potřeba 1 211 litrů vody. Na 1 kg pšenice je potřeba 1 892 vody.

Kolik stupnu má mít hotove maso : Kuchyňské teploměry

Potravina Teplota v jádře
Nemleté hovězí, telecí a skopové maso Málo propečené 63°C
Středně propečené 71°C
Hodně propečené 77°C
Drůbeží maso Kuře a krocan/krůta celé 82°C

Jak dlouho se dusi vepřové maso

V kastrolu nebo hrnci zpěníme lžíci másla a přidáme cibuli. Necháme zesklovatět a ihned přidáme maso, které necháme zatáhnout. Osolíme, opepříme a přidáme kmín, nové koření, bobkový list a tymián. Zalijeme vodou, zmírníme plamen a pod poklicí s malou škvírou dusíme minimálně jednu hodinu.

Plátky kýty osolíme, opepříme a lehce naklepeme. Připravíme si marinádu z jogurtu (nejraději používám Selský), rozšleháme do něho vejce, přidáme grilovací koření a prolisovaný česnek (může být i česneková pasta). Vložíme plátky masa do marinády. Dáme do chladničky a necháme den či dva odležet.Řízky nesmažte na másle ani na olivovém oleji, oba tuky se rychleji připalují a nedopadlo by to dobře. Naopak bez obav použijte sádlo, slunečnicový olej nebo přepuštěné máslo, to dodá řízkům nebeskou vůni. Zásadně smažte vždy na rozpáleném tuku.

Co udělat aby bylo maso měkké : Tuhé maso. I to nejtvrdší maso změkne, když ho den předem naložíte. Pokud nechcete použít marinádu, stačí olej, důležité je ale přidat trochu jedlé sody. Když nemáte čas maso naložit, stejného efektu dosáhnete, když k němu při dušení přidáte lžíci octa, případně trochu koňaku, vodky nebo rumu.