Jak se dělá domácí bramboračka?
Základem bramboračky jsou brambory a klasická kořenová zelenina – mrkev, celer, petržel. Česká bramboračka obsahuje vždy česnek a majoránku, díky kterým má svou typickou vůni a chuť. Ve většině receptů nechybí čerstvé nebo sušené houby nicméně existují i recepty, které se houbám vyhýbají.Brambory, cibuli, stroužky česneku a kořenovou zeleninu oloupeme a nakrájíme na kostičky. V hrnci na másle zpěníme nadrobno nakrájenou cibuli, přidáme mouku a osmahneme i nakrájenou zeleninu a brambory. Zalijeme vývarem, přidáme houby a vaříme, dokud zelenina nezměkne, samozřejmě osolíme a opepříme podle chuti.Základ bramboračky

Základem jsou, již podle názvu, brambory. V bramboračce nesmí chybět pořádná porce zeleniny jako mrkev, petržel a celer. Správnou chuť polévce dodá ještě koření (majoránka, pepř, sůl) a česnek.

Jak se dělá bramboračka s houbami : Postup přípravy

Ve velkém hrnci rozpusťte máslo a dozlatova na něm opražte mouku. Vzniklou jíšku zalijte zhruba litrem a půl studené vody nebo vývaru a důkladně promíchejte, přidejte oloupané a pokrájené brambory a zeleninu, přilijte houby i s vývarem a přiveďte k varu. Okořeňte a vařte do změknutí asi 15 minut.

Co vše patří do bramboráků

Směs drceného česneku, drceného černého pepře, cibule, majoránky a soli. Je určena pro přípravu oblíbených bramboráků (placek ze syrových brambor). Má širší použití – například do hrachové, bramborové a česnekové polévky.

Jaká mouka se dává do bramboráků : Do bramboráků můžete použít hladkou, polohrubou nebo dokonce hrubou mouku. Mouky se ale nikdy nedává mnoho – tím podstatným jsou nastrouhané brambory a když na to přijde, zvládnete připravit bramborové placky i zcela bez mouky. Mnoho hospodyněk nedá dopustit na osvědčenou hladkou mouku, tato mouka těsto lépe spojí.

Jemné a vykrajované do placiček. Bramboráky se proti tomu připravují ze směsi strouhaných brambor a dalších přísad jako je vejce, majoránka, mouka, pepř a další. Nejčastěji se recepty liší v přidávání na kostičky pokrájené uzeniny.

Očištěné brambory a kořenovou zeleninu propláchneme studenou vodou, nakrájíme na kostičky a dáme vařit do osolené horké vody s trochou kmínu. Po krátkém povaření zahustíme světlou jíškou připravenou z másla a mouky. Až zelenina změkne, polévku odstavíme z ohně, ochutíme majoránkou a utřeným česnekem.

Co všechno patří do bramborového salátu

Brambory oloupejte a nakrájejte na kostičky, mrkev, okurky a cibuli nadrobno. Všechny suroviny promíchejte, opepřete, osolte, přidejte okapaný hrášek, majonézu a hořčici, a chcete-li, také trochu láku z okurek. Vše důkladně promíchejte, uložte do ledničky a nechte přes noc odležet. Podávejte posypané petrželí.Nejoblíbenější koření do polévky

  1. bobkový list. Bobkový list patří k základním kořením české i světové kuchyně.
  2. boršč
  3. bylinky do polévky.
  4. celer.
  5. cibule.
  6. citronová tráva.
  7. černý pepř
  8. česnek.

Vlijte litr vody, chcete-li, přidejte i vývar z vaničky, kmín, bobkový list, nakrájené brambory a přilijte houby i s vodou, ve které se vařily (pokud se při vaření hub vytvoří pěna, seberte ji). Přiveďte k varu a vařte 15 minut.

Sádlo je skutečně na smažení bramboráků mnohem vhodnější než olej. A když na oleji trváte, zkuste do něj aspoň přidat lžíci sádla. Brambory se sádlem tvoří skvělou chuťovou kombinaci, které s olejem nedosáhnete.

Jak se dělá domácí bramborák : Strouhané brambory ochutíme solí a pepřem. Přidáme vejce, majoránku, podle potřeby mouku a mléko, aby těsto nebylo tuhé. Do tuku rozpáleného na pánvi klademe lžíci připravené bramborové směsi, kterou rozetřeme na placky a osmažíme po obou stranách dozlatova. Zlatavé bramboráky podáváme teplé nebo studené.

Jaká mouka se používá na bramborové placky : Nejlepší moukou na bramborové placky je mouka polohrubá. Díky ní jsou placky nadýchané a jemné. Vláčnost placek také závisí na množství mouky. Snažte se jí dát raději méně než více, abyste neupekli placky gumové namísto bramborových.

Jak se dělají bramborové placky

Uvařené brambory nastrouháme, posypeme hrubou moukou, osolíme, přidáme vejce a rozehřáté máslo. Z hmoty vypracujeme pevné těsto, které rozválíme na plát a vykrajujeme menší placky. Bramborové placky smažíme na rozpálené pánvi s olejem z obou stran dozlatova.

2. Mrkev a celer oloupeme a vložíme do hrnce, pokud je mrkev příliš dlouhá, překrojíme jí napůl. Zalijeme vodou, osolíme malou lžičkou soli a přidáme dvě až tři lžíce octa. Přivedeme k varu a vaříme 10 – 15 minut, aby zelenina byla měkká, ale ne rozvařená.Suroviny pro přípravu bramborového salátu:

1-2 žluté cibule (středně velké, lez použít i červenou cibuli)

Jaká zelenina se dává do bramborového salátu : Mrkev, petržel, celer a cibule. To je běžně používaná zelenina do bramborového salátu. V čerstvé variantě si zelenina zachová svou přirozenou chuť a další dochucení je na vás.