Jak se cvičí psi?
Psi se učí celý život

Podobně jako lidé se ani psi nikdy učit nepřestanou. Až do vysokého věku jsou schopní si vštípit různé povely a náležité chování. Zárovneň jsou psi také schopní přeučit na chování, které je nežádoucí. V jejich výchově tedy nesmíte nikdy usnout na vavřínech.Kdy začít štěně cvičit

  1. Od 2 měsíců – učíme pejska slyšet na jméno a zavolání, zvykáme ho na domácí prostředí i ruchy ulice, učíme ho čistotě.
  2. Od 3 měsíců – začínáme mu ukazovat, co nesmí – například povelem „ne“ nebo „nesmíš“, učíme ho přiběhnout na zavolání a začneme s povelem „sedni“.

Ideální je cvičit dvakrát denně deset až patnáct minut. Taková délka tréninku psa neunaví, ale dostatečně udrží jeho zájem, aby byl schopný se soustředit. Víc toho být nemusí. Mnohem důležitější je, aby pes naučené dovednosti přenesl do běžného fungování.

Jaké povely naučit psa : Základní povely pro psa

  • Sedni – tento povel by měl zvládnout každý pes bez problémů.
  • Ke mně – další základní povel, kterým si přivoláte psa.
  • Lehni – tento základní povel trénujte až poté, co se pejsek naučí povel sedni.
  • Zůstaň – je základní povel, který je opravdu klíčový, věnujte mu proto pozornost.

Jak říct psovi ne

„Mimo tréninkovou lekci se může stát, že se vůči chování psa vyhradíte – bráníte si hranice. Ale dát psovi na zadek by nemělo být na prvním místě,“ říká a doporučuje místo plácnutí vyzkoušet například zmáčknutí čenichu.

Jak správně trestat psa : Základní pravidlo zní: Psa chvalte nebo trestejte bezprostředně po jeho činu a nikdy jinak. Pokud například psík dlouho nereaguje na naše zavolání a přiběhne teprve po delší době, nejspíš naše pokárání pochopí jako trest za to, že přišel. Účinnější než trest je pochvala a odměna.

Ve třech měsících by štěně mělo být zvyklé na majitele a členy rodiny, znát své jméno, umět chodit na vodítku a postroji, hrát si se čtyřnohými společníky, přiměřeně reagovat na vnější podněty (například na troubení aut na ulici), klidně snášet návštěvy veterináře nebo běžné procedury domácí peče jako je např. česání.

Naučení pejska na jméno je většinou otázka několika málo dnů, maximálně týdnů. Jméno samo o sobě znamená pro psa to, že to, co budete říkat dále, je určeno jemu, že vás tedy má poslouchat a dobře vnímat. Zavolání jména neznamená, že k vám má pejsek přiběhnout (ačkoli se to tak často učí).

Co s sebou na cvičák

Co vzít s sebou na cvičák

  1. Obojek řetízkový polostahovák, kožený, nylonový, NE tzv.
  2. Vodítko krátké, stopovací vodítko 10m.
  3. Pro „kousavé“ psy náhubek nebo košík.
  4. Vodu, misku a pamlsky na odměnu.
  5. Postroj na obrany a stopy.
  6. Očkovací průkaz s platnou vakcinací a odčervením, štěňata očkovaná alespoň základní štěněcí vakcínou.

Ve třech měsících by štěně mělo být zvyklé na majitele a členy rodiny, znát své jméno, umět chodit na vodítku a postroji, hrát si se čtyřnohými společníky, přiměřeně reagovat na vnější podněty (například na troubení aut na ulici), klidně snášet návštěvy veterináře nebo běžné procedury domácí peče jako je např. česání.Procházka, hračka, hlavolam, oblíbený pamlsek, společnost dalších psů, to vše a mnohé další jsou způsoby, jak můžeme své psy potěšit. Nejvíce ale každého psa potěší činnost společně vykonávaná s jeho majitelem. Vůbec nevadí, když budou pes a jeho pán společně pracovat.

Pes nám samozřejmě není schopen říct, že je nešťastný nebo se mu něco nelíbí. Proto použijí pro projevení nesouhlasu řeč těla, jiní rovnou zapojí vrčení. Vrčení však neznamená pouhý projev agresivity, může značit strach, bolest nebo vymezování si teritoria. Někteří psi vrčí během hry.

Jak si usušit maso pro psa : Osvědčené jsou sušené plátky masa, stačí k tomu kuřecí, krůtí, hovězí či jakákoli jiná svalovina bez kosti. Nakrájejte ji na plátky a sušte v horkovzdušné sušičce nebo v troubě při teplotě asi 75 °C přibližně 20 minut, poté snižte teplotu na 60 °C a nechte sušit dalších osm až deset hodin.

Kdy štěně slyší na jméno : Naučení pejska na jméno je většinou otázka několika málo dnů, maximálně týdnů. Jméno samo o sobě znamená pro psa to, že to, co budete říkat dále, je určeno jemu, že vás tedy má poslouchat a dobře vnímat. Zavolání jména neznamená, že k vám má pejsek přiběhnout (ačkoli se to tak často učí).

Kdy začne štěně štěká

První stádium: Od tří do pěti týdnů: štěně začíná reagovat na hlasité zvuky, které vydává matka, když na něj vrčí, když chce ukončit krmení. Po čtyřech týdnech jeho sluch, zrak a chuť fungují efektivněji. Štěká, vrtí ocasem a hraje si s bratříčky a sestřičkami.

10. Kdy začít štěňata vychovávat k čistotě Mezi třetím a čtvrtým týdnem se štěňata postupně učí ovládat svůj močový měchýř a vyměšování a naučí se vylézt z pelíšku ven, když se potřebují vyprázdnit.Kousání do rukou, nohou, oblečení

Pozorovali jste někdy, jak si mezi sebou hrají štěňata a vlastně i dospělí psi ve smečce Přesně tak, jako s vámi – koušou, tahají, trhají a dokonce u toho vrčí. Dobrá zpráva tedy je, že pokud vás štěně kouše do rukou a nohavic, má vás rádo, věří vám a považuje vás za spojence.

Jak funguje cvičák pro psy : Na cvičáku se budete učit jak pejskovi porozumět a co nejlépe a nejsrozumitelněji jej vést, aby pochopil, co má udělat. Učení tedy není jen na něm, ale hlavně na vás. Cvičák tedy probíhá ve spojení teorie s praxí a názornou ukázkou a vyzkoušením povelů a triků.