Jak se bránit střevní chřipce?
Prvním krokem v léčbě střevní chřipky je dostatečný pitný režim (rehydratace) a odpočinek. Pijte po malých doušcích, ale o to častěji. Vhodné jsou různé čaje, minerální vody bez bublinek či iontové nápoje. Ideální volbou je rehydratační roztok (ORS), který pomůže doplnit i potřebné minerály.Doba trvání střevní chřipky je individuální, zpravidla je to 1-7 dní. Závisí od toho, co průjem způsobuje, a také platí, že čím dříve se začnete léčit, tím dříve budete fit. Pokud vás trápí potíže delší dobu než týden, vyhledejte lékaře, který provede potřebná vyšetření."Zpočátku pijte černý čaj, po dobu chřipky zkuste suchary a starší chléb. V žádném případě by to neměla být tučná a smažená jídla, volte spíše jídlo dušené. Doporučuji také mrkev, rýži nebo rýžový odvar, jogurt, banány nebo lehké polévky." Užívat můžete také léky tlumící průjem.

Co na střevní potize Babske řády :

  1. Tekutiny a půst. Průjmem se z těla odplavují škodlivé látky.
  2. Heřmánek. Heřmánkový čaj má prospěšné účinky na trávicí ústrojí a zažívací systém.
  3. Černý čaj. Většina z nás ví, že černý čaj je na průjem skoro zázračný.
  4. Ostružník. Listy ostružníku obsahují třísloviny, které mají stahující efekt.
  5. Rýže.
  6. Dušená mrkev.
  7. Banány.
  8. Borůvky.

Jak uklidnit zvracení

Odpočívejte vleže, ve tmě, v tichu bez zvuků, bez puštěné televize. V pokoji důkladně vyvětrejte. Uleví studený obklad na čelo, vypláchnutí úst či vyčištění zubů, aby zmizel palčivý a dráždivý kyselý zápach. Ten totiž může vyvolávat další ataky nevolnosti.

Čím rychle zastavit průjem : Při akutním průjmu doporučujeme užívat Tasectan 500 mg, který je dostupný v tobolkách. Tacetan 500 mg mohou užívat dospělí a děti nad 14 let. Užívejte 1 až 2 tobolky každých 4 až 6 hodin do vymizení příznaků. Pro děti již od narození Tasectan 250 mg KIDS, v sáčcích.

Doba od nakažení po vypuknutí příznaků (inkubační doba) bývá zpravidla 1–3 dny. U virové střevní chřipky je nakažlivost nejvyšší během prvních 4 dnů. Virus se přenáší dotykem – buď přímým kontaktem s nemocným nebo s nábytkem a jinými plochami, kterých se nemocný dotýkal.

  1. Vařená, dušená a na páře dělaná jídla.
  2. Nízkotučné zdroje bílkovin: Libové maso, drůbež, králičí, ryby bez kůže.
  3. Přílohy: Brambory a vše z nich, těstoviny, rýže.
  4. Bílé pečivo: Méně dráždí střeva než celozrnné varianty.
  5. Nízkotučné a zakysané mléčné výrobky.

Co nejíst při chřipce

Obecně bychom při chřipce měli konzumovat lehce stravitelné potraviny. Tuky a přemíra koření mezi ně nepatří. Pokud se chcete kvalitně najíst a zároveň doplnit tekutiny, zařaďte do chřipkového jídelníčku polévky. Vhodné jsou především masové a zeleninové vývary.Při akutním průjmu doporučujeme užívat Tasectan 500 mg, který je dostupný v tobolkách. Tacetan 500 mg mohou užívat dospělí a děti nad 14 let. Užívejte 1 až 2 tobolky každých 4 až 6 hodin do vymizení příznaků. Pro děti již od narození Tasectan 250 mg KIDS, v sáčcích.Co na průjem

  1. udržujte správné zavodnění organismu, pijte čaj nebo minerálky,
  2. upravte jídelníček – na střevo má zklidňující účinek uvařená mrkev s rýží, banány, jemně nastrouhané jablko,
  3. vyhněte se smaženým, mastným a sladkým potravinám.


Kdy je třeba zajistit hospitalizaci:

Pokud je zjevné, že průjem či zvracení jsou takové intensity, že ztráty tekutin jsou větší, než jejich příjem. Pokud se u dítěte rozvíjí některé z příznaků dehydratace: malátnost až apatie. dítě je halonované – má kruhy pod očima, oči jsou jakoby zapadlé

Co si dát po zvracení : Co jíst a pít při zvracení

Pokud vám rohlíky a křupky nedělají zle, pomalu zařaďte nemastná jídla a konzumujte je v malých dávkách. Nejlépe se snáší nemastné ovesné a bramborové kaše, vařená mrkev, libové kuřecí maso, nemastné vývary a klasika v podobě dětských piškotů, banánů a rýže.

Jak uklidnit průjem : Při léčbě průjmu je dodržujte několik klíčových dietních strategií. Jezte malé porce, pomáhají snížit zátěž na zažívací systém. Udržujte pravidelný stravovací režim, který může normalizovat funkci střev. Vybírejte lehce stravitelné potraviny, jako je bílé pečivo, banány a rýže, mohou uklidnit podrážděné střevo.

Co je dobré na křeče v břiše

Stejně jako u průjmu vám jako první pomoc může posloužit obyčejné adsorpční uhlí, které má schopnost navázat na sebe plyny ve střevech. Proti nadýmání účinně působí přípravky s obsahem simetikonu jako je Espumisan. Z bylinek, co pomáhají na křeče v břiše, vyzkoušejte třeba kmín, fenykl nebo anýz.

Změna zbarvení stolice (zelený průjem, žlutý průjem) Hlen nebo krev ve stolici. Nevolnost, zvracení Zvýšená teplota, horečka a zimnice – zpravidla upozorňuje na infekční původ průjmu.Nevhodné jsou však tekutiny s příliš vysokým obsahem cukru, které by průjem naopak podpořily. Vynechejte také silnou kávu, silný čaj a neředěné ovocné džusy. Nápoje by se neměly podávat ani příliš horké, ani příliš ledové. Hlavně zpočátku je třeba pít častěji, ale jen po lžičkách nebo malých doušcích.

Co nejíst při zánětu střev : Změny stravy při zánětech střev

  • Tučná, smažená a těžká jídla.
  • Potraviny, které zvyšují množství stolice: Čerstvé ovoce a zelenina, sušené švestky, obecně potraviny s velkým množstvím nestravitelné vlákniny.
  • Kofeinové nápoje: Mohou způsobovat průjem a další střevní potíže.