Jak rozmnožují hadi?
krajty obtáčejí svým tělem vejce, která tak chrání a zahřívají, a kobry hnízda s vejci hlídají. Mláďata se líhnou ze skořápek pomocí vaječného zubu. Uvnitř vejce může být stočeno hádě až 7× dokola.Užovky vytváří krátkodobé stabilní páry a scházejí se k páření ve větších skupinách, přičemž převažují samci. Samice samce lákají k pohlavnímu aktu vlastními feromony. Větší a zdatnější samci se páří častěji a atraktivnější jsou po ně ty samice, které vyrostly do větších rozměrů. Často se páří s vícero samicemi.Hadi mají tlusté i tenké střevo. Nestrávené zbytky pak had vyloučí kloakou. Hadi nemají močový měchýř. Jejich ledviny slouží stejně jako u nás a ostatních obratlovců jako „filtr“, který zachycuje látkové zplodiny.

Jak se líhne had : Při páření dochází u mnoha druhů k soubojům mezi samci. Samci se při souboji různě přetlačují a snaží se přitisknout svého soka k zemi. Samice se často páří s více samci a mláďata narozená ve stejnou dobu tak mohou mít více otců. Tak je tomu například u užovky obojkové, která se často páří hromadně.

Jak prdí hadi

Ano, hadi prdí, odpoví chovatel plazů, ještě než mu položíte filmovou otázku. Hadi prdí, hroznýšek arizonský používá prdy dokonce na svoji obranu. „U krajt to neslyšíte, to byste ji museli dát do vody, abyste viděli plyny odcházet.

Jak se had Rozmnozuje : Samec se omotá svým tělem kolem samičího a špičku ocasu podsouvá k samičí kloace. I když příroda vybavila samce dvěma hemipenisy, během procesu samec používá pouze jeden. Páření probíhá i několikrát za den, dokud samice není gravidní, pak už hadice nemá o samce zájem a samice se nechává o samotě.

Zejména užovku a zmiji si lidé pletou. Rozlišit je ale jde. U většiny zmijí lze spatřit charakteristický pruh jdoucí podél těla. Užovky mají na povrchu kůže skvrnky.

Určit věk hada je velice obtížné a to už proto, že na nich doba jejich života není až tak znát. Vypadané zuby se jim obnovují a kůže svlékáním také. Všeobecně se dá hovořit o tom, že hadi jsou dlouhověká zvířata. Přesná délka života jednotlivců je známa pouze z odchovu v zajetí, protože z přírody můžeme jen odhadovat.

Jak vypadá kousnutí Užovkou

U zmije se u červených ranek po kousnutí objeví bílé malé otoky, které se postupně zvětšují. Zatímco u užovky hladké dojde k zarudnutí a může téct krev, protože když kouše, zároveň jako kdyby drásá.Vzhled. Je to velká štíhlá užovka, která obvykle dosahuje délky 90 až 140 cm, přičemž nezřídka dorůstá i větších rozměrů. Největší v Česku změřený jedinec měl 196 cm, což z ní činí našeho nejdelšího hada.Samec se omotá svým tělem kolem samičího a špičku ocasu podsouvá k samičí kloace. I když příroda vybavila samce dvěma hemipenisy, během procesu samec používá pouze jeden. Páření probíhá i několikrát za den, dokud samice není gravidní, pak už hadice nemá o samce zájem a samice se nechává o samotě.

Tyčinky rozlišují světlo a tmu. Umožňují jen nebarevné vidění, zato vidí i za šera. Barevné vidění zajišťují čípky. Na základě dosavadních poznatků vědci předpokládají, že hadi vnímají svět dvoubarevně, protože vidí jen dvě základní barvy – stejně jako barvoslepí lidé.

Jak se rozmnožuje zmije obecná : Zmije se rozmnožují téměř pravou živorodostí, podobně jako savci. K takovému způsobu rozmnožování je vedou místa jejich výskytu, tedy chladná a vlhká místa, kde vejcorodost ztrácí smysl. páření probíhá v dubnu, samci se na jaře objevují o několik dní dříve než samice.

Která užovka je jedovatá : Užovka podplamatá (Natrix tessellata) je evropský slabě jedovatý had z čeledi užovkovitých (Colubridae), podčeledi Natricinae a rodu Natrix.

Co se stane když mě kousne had

V místě uštknutí se může objevit otok, bolestivost a pozvolný vznik hematomu s následnými změnami barvy kůže. Maximum účinku nastupuje za 48–72 hodin (bývají zduřelé lymfatické uzliny). Místní příznaky ustupují za 3–4 dny, v těžších případech za týden.

Nejtěžším hadem světa je anakonda velká (Eunectes murinus), žijící v Jižní Americe a na Trinidadu. Vzhledem k mohutnosti svého těla v tomto ohledu překonává i krajtu mřížkovanou, ačkoliv je menší. U zatím největšího doloženého exempláře o délce 8,5 m byla váha odhadnuta na 500 liber (227 kg).V České republice žije pouze pět druhů hadů – čtyři druhy užovek (hladká, obojková, podplamatá a stromová) a zmije obecná, která je jediným jedovatým hadem žijícím u nás. Slepýš křehký sice vypadá jako had, ale má blíže k ještěrkám.

Jak se množí had : Samec se omotá svým tělem kolem samičího a špičku ocasu podsouvá k samičí kloace. I když příroda vybavila samce dvěma hemipenisy, během procesu samec používá pouze jeden. Páření probíhá i několikrát za den, dokud samice není gravidní, pak už hadice nemá o samce zájem a samice se nechává o samotě.