Jak reklamovat vyúčtování vody?
V případě, že nesouhlasíte s vyúčtováním, musíte jej písemně reklamovat přímo u svého dodavatele. V reklamaci je třeba uvést vaše identifikační údaje, číslo smlouvy a uvést důvod a předmět reklamace. Písemná reklamace je významná z toho důvodu, že dodavatel má zákonnou lhůtu, ve které je povinen reklamaci vyřídit.Reklamaci doporučujeme podat písemně a předat ji k vyřízení poskytovateli služeb. Dotazy k provedenému vyúčtování lze směrovat i na nás, pokud provádíme rozúčtování daného objektu. V žádosti je třeba uvést údaje o jednotce bytu, ke které se reklamace vztahuje (adresa, jméno uživatele, číslo jednotky).telefonicky prostřednictvím naší bezplatné Zákaznické linky 800 810 820, osobně na kontaktních místech Skupiny ČEZ, písemně na adrese ČEZ Prodej, a.s., Guldenerova 2577/19, 326 00 Plzeň.

Jak reklamovat fakturu za plyn : Reklamaci zašlete dodavateli

Námitky na vaše vyúčtování musíte zaslat energetické společnosti do 30 dnů od doručení vyúčtování. Stejný časový úsek pak má dodavatel na urovnání celé situace. Pokud se potvrdí chybná faktura, budete mít do měsíce peníze zpět.

Jak požádat o reklamaci

Uplatnění reklamace

S reklamací se obraťte na prodávajícího v kterékoliv jeho prodejně, ovšem s ohledem na sortiment, případně telefonicky, e-mailem či dopisem. Žádáte-li opravu věci, může být k jejímu provedení pověřena také jiná osoba, například servis.

Jak správně napsat reklamaci : Z protokolu má být jasně patrný prodejce, spotřebitel (jméno, adresa a jiné kontaktní údaje) a jejich vzájemný vztah (zpravidla datum uzavření kupní smlouvy a předmět koupě), datum uplatnění reklamace, co je obsahem reklamace (popis vady) a který způsob vyřízení reklamace spotřebitel požaduje (uplatněné právo například …

Kde řešit a co budete potřebovat

  • údaje o prodávajícím či servisu.
  • vaše jméno a příjmení a ideálně také kontakt na vás.
  • popis a označení reklamovaného zboží
  • popis vady, kvůli které chcete reklamaci uplatnit.
  • datum uplatnění reklamace a ideálně také datum zakoupení


Vyřizování reklamace nesmí bez dohody s vámi trvat déle než 30 dnů. Prodávající, ale i jím určený servis, u kterého žádáte opravu, musí reklamaci včetně odstranění vady vyřídit nejpozději do 30 dnů ode dne jejího uplatnění.

Jak reklamovat bez faktury

Při uplatňování reklamace stačí prokázat, že spotřebitel u prodejce věc zakoupil. To lze například výpisem z účtu při platbě kartou či převodem, staršími reklamačními protokoly, originálním obalem, specifičností zboží (nikdo jiný ho neprodává), v krajním případě i svědeckou výpovědí.Z protokolu má být jasně patrný prodejce, spotřebitel (jméno, adresa a jiné kontaktní údaje) a jejich vzájemný vztah (zpravidla datum uzavření kupní smlouvy a předmět koupě), datum uplatnění reklamace, co je obsahem reklamace (popis vady) a který způsob vyřízení reklamace spotřebitel požaduje (uplatněné právo například …Peníze smíte požadovat až po třetí reklamaci stejné vady.

Prodávající vám kromě toho může nabídnout opravu zboží nebo výměnu rozbité součástky. Je také potřeba počítat s tím, že prodejce usoudí, že k vadě došlo kvůli nevhodnému zacházení s produktem a vaši reklamaci neuzná.

Ten musí obsahovat identifikaci reklamujícího a prodávajícího (nebo servisní organizace), identifikaci reklamovaného výrobku, včetně uvedení data prodeje, údaje o tom, v čem zboží neodpovídá kupní smlouvě, případně konkrétní popis reklamovaných vad, požadavek spotřebitele na způsob vyřízení reklamace, datum uplatnění …

Jak vyplnit reklamační list : Potvrzení o reklamaci musí obsahovat jednak obecné informace, jako jsou identifikační údaje o prodávajícím či servisu, který od vás reklamaci přebírá, vaše jméno a příjmení. Sepisujete-li reklamaci sami, nezapomeňte uvést další kontaktní údaje na vás, typicky telefonní číslo či e-mailovou adresu.

Kdy mám nárok na reklamaci : Reklamace z pohledu prodejce. Pokud se jakákoliv vada zboží projeví v průběhu záruční doby, má zákazník ze zákona právo jej reklamovat. Reklamace zboží je možná ve lhůtě do dvou let od nákupu v obchodě nebo od převzetí v případě nákupu na internetu.

Co delat kdyz nemám účtenku

Účtenka není vždy nutná

Pokud jste například zboží zaplatili bezhotovostně (kartou či bankovním převodem), stačí celou transakci dohledat ve výpisu z internetového bankovnictví a prodejci jako důkaz předložit. „Doložit, že výrobek byl konkrétní den u konkrétního prodejce zakoupen, musí spotřebitel.

Zákon říká, že o reklamaci musí prodejce rozhodnout ihned, nejpozději pak do 3 dnů od jejího převzetí. Odstranit vadu pak musí bez zbytečného odkladu, ale nejdéle do třiceti dní. Pokud to v této lhůtě nestihne, jde o podstatné porušení smlouvy a zákazník může od smlouvy odstoupit a požadovat peníze zpět.Reklamuje se tam, kde jste službu dostali, nejčastěji přímo v provozovně. Stále častěji můžete využít i nejrůznějších online formulářů nebo vadu ohlásit telefonicky. I v tomto případě se musí o reklamaci pořídit protokol, ve kterém je uvedeno, kdo, co, kdy, kde a proč reklamuje a hlavně, čeho chce reklamací dosáhnout.

Na co mám nárok při reklamaci : Prodejce odpovídá za vady, které byly na věci při převzetí a má se za to, že vada, která se vyskytne do 6 měsíců, byla na věci už v době převzetí. Nárok na výměnu věci (nebo její součásti), pokud to není povaze vady nepřiměřené nebo neúměrné (např. vadu lze snadno odstranit ihned), jinak oprava (odstranění vady).