Jak reagovat na urážky?
Chvalte všechno, co vede ke spolupráci, pomoci, pochopení. Odmítejte všechno ponižování, ubližování, vyčleňování, povyšování či výsměch a dopředu řekněte, jak je správné reagovat, když se někdo začne chovat k druhému nehezky.Urážka je výrok nebo čin, který snižuje jinou osobu či skupinu a poškozuje její pověst nebo zpochybňuje její čest. Zda nějaký výrok nebo čin je či není urážka, závisí pochopitelně jak na jednání a úmyslu napadajícího, tak na vnímání napadeného. Urážlivé je jednání, které lze vnímat jako urážku.Podle intenzity výroku pak zvažte další postup obrany (například podání trestního oznámení za urážku).

  1. Kontaktujte helpdesk příslušného webu nebo sociální sítě
  2. Vyzvěte provozovatele serveru.
  3. Podejte žalobu.
  4. Přestupkové řízení
  5. Podejte trestní oznámení pro urážku na cti.

Co hrozí za urážku na cti : Konkrétně se přestupku dopustí ten, kdo někoho zesměšní nebo ho jiným způsobem hrubě urazí. Za tento přestupek lze uložit pokutu až do výše 10 000 Kč. Jako poškozený máte nárok na náhradu škody (tzn. majetkové újmy).

Co dělat když vás někdo Stalkuje

Kontaktujte Policii ČR v případě oprávněného pronásledování, obtěžování nebo napadení, je-li jednání pronásledovatele takové, že ve vás vzbuzuje strach, obavy, nepříjemné pocity apod.

Jaký je trest za pomluvu : § 184Pomluva

(1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

(1) Kdo jiného dlouhodobě pronásleduje tím, že

a toto jednání je způsobilé vzbudit v něm důvodnou obavu o jeho život nebo zdraví nebo o život a zdraví osob jemu blízkých, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.

Dejte stalkerovi najevo, že o jeho zájem opravdu nestojíte. Přerušte osobní kontakty s pronásledovatelem – neodpovídejte na vzkazy, urážky, na telefonáty, nereagujte na SMS, nescházejte se s ním (jakýkoli kontakt s útočníkem může vést k prohloubení zájmu o oběť).

Jak se bránit pomluvám

Proti pomluvě je možné bránit se také podáním občanskoprávní žaloby u místně příslušného okresního soudu. Podle ust. § 81 odst. 2 občanského zákoníku má totiž každá fyzická osoba právo na ochranu své osobnosti, života a zdraví, občanské cti a lidské důstojnosti, jakož i soukromí, svého jména a projevu osobní povahy.Pokud je chování stalkera nepříjemné, klíčové je neignorovat jej a ihned se proti němu jasně vymezit – ústně se svědky, písemně doporučeným dopisem, objeví-li se na pracovišti, doporučuje se zainteresovat nadřízeného. Pokud by i přesto stalker pokračoval, už je na místě jej ignorovat a případně podat trestní oznámení.Shrnutí: V případě trestního oznámení se obracejte na nejbližší služebnu Policie České republiky (www.policie.cz/kontakty). Můžete se dostavit i na státní zastupitelství (www.justice.cz), v naléhavých případech využijte linku tísňového volání 158.

Za trestný čin bylo pronásledování poprvé označeno v Kalifornii roku 1990. Za stalking lze považovat opětovné, systematické, dlouhodobé obtěžování nevyžádanými esemeskami, e-maily, skype, různé druhy chatu, telefonáty, nechtěnými pozornostmi, případné opakované cílené sledování osoby.

Jak vypadá citové vydírání : Emocionální vydírání je silnou formou manipulace, kdy vám blízcí lidé dávají najevo: „Když se nebudeš chovat tak, jak chci já, tak toho budeš litovat! “ Emocionální vyděrač ví, jak moc je pro nás důležitý vztah s ním a zneužívá toho. Využívá svých znalostí o vašich tajemstvích a slabostech, aby dosáhl svého.

Jak reagovat na Vyhruzky : Bude-li dotyčný útočník stále pokračovat ve vyhrožování, vydírání, stále na něj nereaguj, měj pevnou vůli, jen dále zajišťuj důkazy. Dle situace a intenzity vydírání doporučujeme svěřit se rodičům a i s dalšími dívkami věc s důkazy oznámit na Policii ČR.

Jak reagovat na vydírání

Doporučujeme dokumentovat si i jednání s policií, a to rovněž hned od počátku. V případě, kdy jednání ze strany policie bude korektní, tak nic nebrání tomu, veškeré nahrávky obratem smazat. Na druhou stranu ve chvíli s vámi policista takříkajíc vyběhne, tak zpětně důkaz již nepořídíte.

Citového vyděrače obvykle neodhalíte během několika rande. Citové vydírání může mít různé podoby – od rádoby nevinných poznámek přes cílenou manipulaci. Často začíná úplně nenápadně, nátlak se ale postupně zvyšuje a narušuje citové vazby ve vztahu.Základní skutková podstata trestného činu nebezpečného vyhrožování zní následovně: „Kdo jinému vyhrožuje usmrcením, těžkou újmou na zdraví nebo jinou těžkou újmou takovým způsobem, že to může vzbudit důvodnou obavu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.

Co delat kdyz mi nekdo vyhrožuje : Shrnutí: V případě trestního oznámení se obracejte na nejbližší služebnu Policie České republiky (www.policie.cz/kontakty). Můžete se dostavit i na státní zastupitelství (www.justice.cz), v naléhavých případech využijte linku tísňového volání 158.