Jak pěstovat třešeň?
Řez provádíme nejčastěji v červenci nebo v srpnu, ihned po sklizni, stejně tak i řez následující, tedy udržovací. udržovací řez: tímto řezem udržujeme strom v patřičné kondici a dosahujeme tak dostatečného prosvětlení koruny. Odstraňujeme staré, přemrzlé a překážející výhony.Třešně se sází jak na podzim (přibližně od 15.10. do 15.11.), tak na jaře, což je snad i lepší (březen – duben), ale to se pak musí více ostříhat a zalévat. Třešeň se dá pěstovat v různých pěstitelských tvarech.Některé odolnější odrůdy rostou v kurské, voroněžské, a dokonce i v leningradské oblasti. Třešeň začíná plodit za 5 až 6 let po výsadbě. Dává velkou sklizeň 150 až 200 kg z jednoho stromu. Plody se upotřebují hlavně čerstvé.

Jak správně zasadit třešeň : Výsadba třešní se provádí v závislosti na výšce kmene (zákrsek – vysokokmen) ve vzdálenosti 3.5 x 3.5 – 12 x 12 m. Řez se u třešní provádí během vegetace, buď před květem nebo po sklizni. V červnu a červenci můžeme provádět prosvětlení vylamováním nebo vyřezáváním.

Jak stříhat třešně

Třešeň špatně snáší hluboký řez a obecně není vhodná k přesnému tvarování. Korunu tvarujte čistě jen, co se kvality úrody týče – prosvětlujte a odstraňujte konkurenční výhony. Větve zastřihujte a tvarujte na základ pyramidové koruny. Jednou za 2–3 roky sesaďte vrchol stromu na níže rostoucí větev.

Proč se nesmí pít na třešně : Proč se opravdu po třešních nemá pít Problém spočívá v tom, že se tekutina v žaludku setká s ovocnými cukry, celé to začne kvasit a začnou se tvořit plyny. Pokud sníte dostatek třešní a vypijete dostatek vody, téměř jistě si pořídíte nepříjemnou bolest břicha (žaludku).

Vzhledem k tomu, že třešně mají mělký kořenový systém, půda kolem nich není vykopána, ale pečlivě uvolněna. Zároveň, aby prostor nebyl prázdný, můžete pod stromek vysadit nízko rostoucí, stínomilné trvalky (sněženky, petrklíče, astilby).

Jarní postřik stromů (jabloní, třešní, švestek, drobného ovoce okrasných dřevin a rostlin,…) aplikujeme ke konci vegetačního klidu, na počátku rašení, do stádia zeleného až růžového poupěte, kdy už jsou škůdci vylíhlí.

Proč neplodí třešně

Třešeň kvete, ale neplodí

Může se stát, že kvůli nadmořské výšce nepřiletí včely a nedojde k opylení a následnému vzniku plodů. Dalším problémem může být, že vegetační doba je v takové nadmořské výšce příliš krátká. Začátkem června může ještě přijít ranní mrazík a od začátku srpna už občas taky při zemi přimrzne.Už od malička nám vtloukali do hlavy, že na třešně se nesmíme za žádnou cenu napít vody, jinak nám bude špatně. S tímto legendárním strašákem to ale není tak žhavé. Pokud sníte nadměrnou porci syrových třešní a okamžitě ji zapijete velkou sklenicí vody, tak ano, bude vám zřejmě špatně.Starší stromy můžeme zmlazovat průřezem až o 40% objemu koruny. Ovšem takto radikálně zasáhneme nejčastěji do velmi starého strom. Řez můžeme provést i na podzim po opadu listí, ovšem nejvhodnější je pro peckoviny řez jarní, když strom vyžene pupeny.

Chrání proti mnoha nemocem. Třešně obsahují velké množství antioxidantů a pomáhají tak udržovat kontrolu nad rakovinovými buňkami přítomnými v těle a zabránit jim v nekontrolovatelném růstu. Kromě toho jsou velkými pomocníky v boji proti onemocněním srdce, Alzheimerově chorobě či diabetu.

Kolik můžu sníst třešní : Třešně pročistí organismus a bojují s tukem v těle

K pročištění organismu se doporučuje jíst až 0,5 kg třešní denně, jejich sezóna je však velice krátká a v letošním počasí si s jejich sběrem musíme velmi pospíšit.

Na co roubovat třešeň : Nejlépe srůstá roub při roubování na kozí nožku, ale je to složitá a pracná technika, která vyžaduje zručnost i zkušenost. Doporučuje se tehdy, když je podnož tlustší než roub, používá se u druhů, které mají slabou kůru – slivoně, třešně a višně.

Co nepít na třešně

Koncentrace plynů z kvašení může pak vyvolat buď zvracení, nebo rovnou průjem. Ale pokud si dáte pár třešní a půl hodinky potom si párkrát loknete vody, mělo by být vše v pořádku. Důležité je na třešně nepít mléko! Mléčné výrobky totiž celý proce jen zhorší.

Já doporučuji jít stříkat v období, když 3 dny po sobě dosahovala odpolední teplota alespoň 15 °C. Aplikace by se měla provádět v odpoledních hodinách, kdy je právě takováto teplota. Ne ráno ani navečer, protože to je škůdce schovaný.Správná odpověď zní, že ano i ne. Problém totiž spočívá v tom, že když voda (nebo jiná tekutina) se v žaludku setká s ovocnými cukry třešní, celé to začne kvasit a začnou se tvořit plyny.

Proč se po třešních nemá pít : Proč se opravdu po třešních nemá pít Problém spočívá v tom, že se tekutina v žaludku setká s ovocnými cukry, celé to začne kvasit a začnou se tvořit plyny. Pokud sníte dostatek třešní a vypijete dostatek vody, téměř jistě si pořídíte nepříjemnou bolest břicha (žaludku).