Jak psát za to?
Samozřejmě je možné psát výrazy i odděleně jako dvě slova: za to, jako samostatnou předložku a zájmeno, a to zpravidla ve všech ostatních případech. Příklady: Nesmíš si myslet, že za to dostaneš hned odměnu! Zato Pavel si dokáže vyjednat výhodnou smlouvu na povinné ručení – škoda, že já ne.Děkujeme za to, co jsi pro nás udělal. Stálo to za to.Všechny vazby obsahující jak to se naopak píšou zvlášť, jako dvě slova, a nikdy jinak – jak to; jak to, že… Co se týče psaní čárky za spojením jak to, v první radě záleží na tom, jakou má ve větě funkci.

Jak poznám Spřežky : Spřežky tedy mají stejný význam a plní ve větě tytéž funkce jako jejich dvouslovné protějšky –⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ na příklad (předložka + podstatné jméno) i například (příslovce). Jediný rozdíl bývá v četnosti užívání, některé výrazy se v úzu objevují psané spíše jako dvě slova, u jiných převažuje podoba jednoslovná.

Jak se píše poté

Ve spojení příslovce poté a vztažného zájmena v současné době začíná psaní čárky ustupovat, přesto stále ještě psaní s čárkou převažuje a psaní čárky v těchto případech doporučujeme : Poté (,) co jsme snědli celou svačinu, dostali jsme žízeň.

Jak se píše slovo Jakto : Ani varianta jaktože, ani varianta jakto, že nejsou správné. Jediná přijatelná podoba je jak to, že.

Jestliže spojovacímu výrazu předchází časové určení vymezující časový úsek, který uplynul mezi dějem hlavní a vedlejší věty, nelze klást čárku už před poté, protože poté plní v hlavní větě funkci příslovečného určení času, tzn. je jejím větným členem.

V českých slovech píšeme po měkkých souhláskách (c, j, ž, š, č, ř, ď, ť, ň) vždy měkké I. Po tvrdých souhláskách (h, ch, k, r, d, t, n) píšeme vždy tvrdé Y. U písmen D, T, N volíme písmeno podle výslovnosti.

Jak se píše Jaktože

Chybný zápis slovního spojení jak to, že.Spřežka je spojení dvou nebo několika písmen (grafémů) na označení jedné hlásky. Jedná se o rozšířený způsob, jak se pravopis různých jazyků vyrovnává s nedostatkem grafémů (písmen) k vyjádření všech potřebných fonémů (hlásek).Shora dolů a z povrchu pryč

Předpona S slouží k vyjádření pohybu shora dolů. Například slovo spadnout nám říká, že jablko, které bylo dosud na stromě,s padlo dolů na zem. Sloveso sjet zase vyjadřuje, že někdo jel na saních z kopce směrem dolů. Pokud se někdo svlékne, sundá ze sebe oblečení.

Jsou zvláštním typem, vznikají spojením předložek: – s číslovkami (po páté – popáté), – některými zájmeny (po každé – pokaždé). Většinou píšou zvlášť. Zápis obojím způsobem je však možný u všech, např.: – za prvé – zaprvé, po prvé – poprvé.

Jak se píše mimo to : Obojím způsobem se píše např. mimoto i mimo to, poprvé i po prvé, podruhé i po druhé, pokaždé i po každé, zasvé (vzít) i za své.

Jak se píše Mám zato : Zato funguje i ve významu spojky odporovací, synonymním výrazem je však, např.: – Učit se nechtěl, zato se uměl prát. V ostatních případech píšeme výraz za to zvlášť, např.: – Mám za to, že je schůze už zbytečně dlouhá.

Jak se píše na víc

Spojení typu na horu – nahoru, na víc – navíc musíme v písmu rozlišovat z hlediska jejich rozdílného významu. Určení směru (doleva, doprava, vlevo, vpravo, napravo, nalevo) se píší výhradně dohromady.

Pro psaní koncovek je důležité rozlišení měkkých a tvrdých přídavných jmen, viz téma druhy přídavných jmen. U měkkých přídavných jmen (vzor jarní), píšeme vždy měkké I. U tvrdých přídavných jmen (vzor mladý) píšeme tvrdé Y, nikoliv však ve všech tvarech!Psaní i/y se tu řídí podle koncovek vzorů: vidím psy, malby (jako pány, ženy); nelétavý pštros, nelétaví pštrosi (jako mladý pán, mladí páni); oni vozí (jako prosí). PAMATUJTE: V tvarech přítomného času sloves zakončených na hlásku i/í se píše vždy měkké i. Např.: on (oni, ony) prosí, sází, myslí.

Jak se píše neexistuje : Po písmenu P píšeme vždy -ě-

Skupina -pje- v češtině neexistuje!