Stačí tento obrovský šál přehodit přes ramena a přes splývající konce šátku omotat pásek. V ramenech můžete lehce uvolnit a vznikne vám módní šátková vesta či šaty. Nebojte se ani asymetrie. Šátek můžete pevně omotat kolem krku a jeden cíp nechte volně splývat po oblečení.Ideální je prát při teplotě 30–40 °C, nesušit v sušičce, ale pouze volně, nosítko můžete také jemně přežehlit. Před prvním použitím není nutné nosítko ani šátek prát, protože již byly mechanicky prané v rámci výrobního procesu.Bavlnu je možné prát v pračce maximálně na 40° C, použijte šetrný tekutý prací prostředek bez optických rozjasňovačů a aviváže, otáčky při ždímání do 800/min. Žehlete s napařováním na program na bavlnu. Sušte nejlépe rozložené na věšáku ve stínu – slunce může způsobit blednutí barev.
V čem prát nosítko : Jak prát nosítko v pračce
Nosítka perte na maximálně 30°C a na šetrný program (praní jemného prádla), nastavte na pračce maximálně 800 otáček. Perte v pracím prostředku pro jemné prádlo (ideálně tekutém), velmi dobrý je například modrý gel Denkmit z DM na jemné prádlo, nebo prací gel Sonett.
Jak se nosi šála
Neexistuje žádný správný ani špatný způsob. Vše závisí na vašem vkusu. Šálu můžete jen lehce přehodit kolem krku a konce spustit podél klop kabátu. Pokud chcete mít krk ve větším teple, tak šátek nebo šálu obmotejte několikrát kolem krku.
Jak nosit hedvábný šátek : Elegantní cestou, jak nosit hedvábný šátek, také je udělat si uzel vpředu, tedy nad čelem, a vlasy nechat koukat ven. Takový styl se hodí především na kudrnaté a načechrané vlasy. Dalším oblíbeným využitím hedvábného šátku je jeho ovázání kolem krku. Také zde platí, že fantazii se meze nekladou.
Ideální je skvrnu namočit do studené vody a nanést na ni na cca 5 minut prací gel. Prádlo netřete, jinak se špína dostane hlouběji do tkaniny. Pokud nemáte možnost skvrnu ihned čistit, můžete využít speciálních odstraňovačů skvrn, které nanesete před praním. Odstraňovače zvyšují efektivitu praní při odstraňování skvrn.
Šátky i šátková nosítka sušte nejideálněji rozložené na šňůrách na balkoně, případně na sušáku. Bavlněné šatky můžete sušit i v sušičce, vždy ale sledujte pokyny na štítku. Pokud si nejste jistí, sušením na šňůře nic nepokazíte. Bavlněné šátky je dobré po prvním praní a sušení vyžehlit, další žehlení už nevyžadují.
Jak prát hedvábný šátek
Praní hedvábí: v pračce nebo v ruce
Pokud má vaše pračka program jemného cyklu, můžete v něm prát hedvábí. Cedulka udává přípustnou teplotu praní. V žádném případě by to nemělo být více než 30 °C. Je také důležité použít jemný prací prostředek speciálně vhodný pro hedvábí, jako je Perwoll Renew Wool.na 30°C v ruce. Nikdy nestřídejte teploty – studená vs. teplá, mohlo by to šátek poškodit. Nikdy je neždímejte ani nepoužívejte sušičku prádla.Nosítko můžete v případě potřeby vyprat v pračce na šetrný program (ideálně ruční program/vlna) při 30 stupních, ždímání na minimum otáček. Nosítko nikdy neperte v povlaku na polštář! Látku můžete přežehlit na nízký stupeň.
Jednoduše si je dáte kolem krku a máte vyhráno. Jde o šál, který je spojený a nemá konec – tvoří jakýsi „tunel“. Stačí jej omotat kolem krku, buď pevněji, nebo jen nadvakrát a zbytek nechat splývat s krkem. Pokud nevíte, jak nosit šálu a bojíte se experimentovat, věřte, že s tunelovou se budete cítit krásně vždy.
Co je lepší šátek nebo nosítko : Šátek má oproti nosítku jednoznačně výhodu v tom, že se přizpůsobí velikosti i „tvaru“ miminka a sedne každé mamince nebo tatínkovi. Jenže i nosítka mají své výhody – kupují je především ti, kdo se bojí složitého vázání. Jenže za dobré nosítko zaplatíte víc než za dobrý šátek a použití bude trochu omezené.
Jak udělat aby prádlo vonělo : Nejúčinnější a zároveň nejlevnější způsob čištění je nalít litr octu do bubnu a zapnout praní na nejvyšší teplotu, obvykle nejvyšší teplota jde nastavit až na 90 stupňů Celsia. Ocet můžete nalít i na prádlo, pokud nechcete prát naprázdno, horká voda zbaví oblečení štiplavého pachu a prádlo bude jemnější na dotek.
Kam dát ocet do pračky
Ocet pomáhá odstraňovat zbytky pracího prášku nebo aviváže, které se mohou na oblečení usazovat a způsobovat podráždění kůže. Stačí přidat půl až celý pohár octa do přihrádky na aviváž.
Péče o nosítko
Nosítko je možné prát na 30 stupňů, doporučujeme prát v ruce, v prostředku bez rozjasňovačů. Nosítko nebělte, nedávejte do sušičky. Nesušte na sluníčku ani topení. Nosítko se nežehlí.Perte nejraději ručně vlažné vodě (30 °C) vodě. Doporučujeme šálu vyprat před prvním použitím. Několik prvních praní může šála pouštět barvu, proto ji perte odděleně a nenechávejte dlouho namočenou. Posléze lze prát i v pračce, sušit v sušičce.
Jak prát umele Hedvabi : Zatímco umělé hedvábí můžeme běžně prát v pračce i na 40 °C, jeho přírodní varianta si žádá citlivější péči. Perte ho ručně ve vlažné vodě a agresivní prášek raději odložte. Použijte speciální prací prostředek nebo jemný šampon.