Peří perte na speciální, pro tento účel vytvořený program. Pokud ho vaše pračka nemá, využijte program na jemné prádlo s teplotou do 40 °C a sáhněte po pracím prostředku přímo na peří. Do sušičky pak vložte spolu s polštářem dva tři tenisáky, které budou při procesu poskakovat a materiál vám krásně "naklepou".Pro praní peřin se doporučuje program jemného praní v teplé vodě s obvyklou teplotou 30° C. Pokud není peřina příliš znečištěná, je dobré použít nějaký jemný prací prostředek.Proč by se měly peřiny a polštáře prát
Nosnost náplně přikrývky udržíte tak, že ji alespoň jednou za rok vyperete. Ideálně by se měla prát dvakrát, ale maximálně čtyřikrát do roka. Přílišné praní přikrývku zbytečně opotřebuje. Polštáře také doporučujeme prát dvakrát za rok.
Jak prát peřiny z dutého vlákna : Vyhněte se používání bělidla nebo aviváže, protože ty mohou poškodit vlákna. Praní přikrývek a polštářů z dutého vlákna při teplotě 60 °C vám zajistí, že se zbavíte roztočů. Doporučuje se použít pračku s kapacitou nad 7 kg.
Na jaký program prát péřovou bundu
Před praním je také dobré bundu namočit do vlažné vody – tím se sníží množství vzduchu uvnitř a nedojde ke zhutnění peří. Pokud se rozhodnete vyprat péřovou bundu v pračce, zvolte program pro šetrné praní nebo praní vlny při teplotě 30-40 °C. Otáčky by měly být nastaveny na 400-600 otáček za minutu.
Na jakou teplotu prát peří : Ideální je praní v ruce či pračce při 30 až 40°C. Samozřejmostí je zvláštní program a speciální prací prostředek – ideálně přímo pro peří, jako je Fibertec Down Wash. Zcela zásadní je nepoužít v pracím cyklu vysokootáčkové odstředění nebo snad ždímání.
V případě nezbytnosti je možné vlněné deky, plédy a prostěradla vyprat rychle v ruce s vodou do 30°C a přidáním lanolinového prostředku na praní. Doporučujeme deky moc nenamáčet. Na běžnou údržbu stačí deky vyvětrat na čerstvém vzduchu.
– Jednou za 3 až 5 let nakupte peřiny nové. – Polštář měňte ještě častěji než peřinu, ale v nejhorším případě jednou za dva roky.
V čem prát péřovou bundu
Jako všeobecné pravidlo platí, že vedle speciálního pracího prostředku, je třeba prát peří do maximální teploty 40 stupňů Celsia. Nepoužívejte aviváž, změkčovadla, ani bělidla. A vypněte, případně co nejvíce omezte odstřeďování. Pokud máte bund víc, perte každou samostatně.Několik rad pro údržbu péřových produktů:
peřiny uchovávejte v suchu. péřové výrobky pravidelně provzdušněte natřásáním a otáčením. neskladujte v kompresních a uzavřených obalech. ošetřujte pouze ve specializovaných provozovnách, domácím praním a nedostatečným proschnutím se peří znehodnocuje.Jako všeobecné pravidlo platí, že vedle speciálního pracího prostředku, je třeba prát peří do maximální teploty 40 stupňů Celsia. Nepoužívejte aviváž, změkčovadla, ani bělidla. A vypněte, případně co nejvíce omezte odstřeďování. Pokud máte bund víc, perte každou samostatně.
Na jaký program prát ručníky
Program pro praní ručníků samozřejmě zvolte dle Vaší pračky. Nejvhodnější bývá program bavlna na 40 oC.
Jak prát péřové bundy : Jako všeobecné pravidlo platí, že vedle speciálního pracího prostředku, je třeba prát peří do maximální teploty 40 stupňů Celsia. Nepoužívejte aviváž, změkčovadla, ani bělidla. A vypněte, případně co nejvíce omezte odstřeďování. Pokud máte bund víc, perte každou samostatně.
Jak prát péřovou bundu Decathlon : Jak prát péřovou bundu
Pokud se rozhodnete prát péřovou bundu, vždy přidejte do pračky 3 tenisové míčky. Bunda bude pak po vyprání a uschnutí nadýchaná a peří bude v bundě rovnoměrně rozložené.
Jak prát vlněné deky
Napusťte do vany vlažnou vodu maximálně do 30°C a kápněte do ní trochu pracího gelu na vlnu. Deku ve vodě několikrát promáchněte a nechte odmočit. Poté ji vymáchejte v čisté vodě (opět pozor na teplotu vody). Pak stačí deku jemně vyždímat (nekroutit) a sušit ve vodorovné poloze, aby nedošlo k vytahání materiálu.
Mikroplyšovou deku byste proto měli prát průměrně jednou za 7-14 dní v době, kdy ji často používáte.Mají se peřiny větrat venku Jistě si za hezkého počasí říkáte, že dáte vyvětrat peřiny a polštáře. Ale pozor, teplé a vlhké počasí je opět ideální pro množení roztočů. Peřiny větrejte v zimě, kdy venku svítí sluníčko a teplota je okolo bodu mrazu.
Jak dlouho vydrzi Peřina : Pokud budete o péřové produkty pravidelně a vhodně pečovat, vydrží Vám desítky let. Polštáře, které jsou mnohem více namáháme, by se ale měly měnit po dvou až třech, maximálně pěti letech. Jak pečovat o péřové peřiny a polštáře kvalitní peřiny však mají dlouhou trvanlivost, zhruba 20 – 30 let (dle využívání a péče).