Jak prát Pokakane pleny?
Plenky perte na 60o.

Zapomeňte prosím na plenky, u nichž je doporučováno praní na 30o či 40o. K tomu, aby pleny byly opravdu hygienicky čisté, je zapotřebí teplota 60o. U nižších teplot není garance, že zlikvidujete všechny bakterie, které se v plenách mohou nacházet.Nejdříve odstraňte „nadílku“, pak můžete skvrny na plence natřít žlučovým nebo olivovým mýdlem. Poté můžete plenku přemístit do prádla nebo koše na plenky. Pokud používáte separační pleny, stačí vyhodit nebo vyjmout pouze tuto mezivrstvu.Mušelínové plenky doporučujeme prát v ruce ve studené vodě.

Pokud je nechcete prát ručně, můžete je hodit do pračky a spustit jemné praní maximálně na 40 °C. Pleny z mušelínu nesušte v sušičce ani se ho nesnažte bělit. Můžete je žehlit – opět ale na nižší stupeň.

Jak prát Tetra pleny : Všechy pleny (vyjma vlněných svrchních kalhotek) perte vždy na 60 C. Pleny perte v dětském nebo běžném pracím prášku nebo gelu. Eko-prášky nedoporučujeme – nemusí pleny vyprat dostatečně. Mýdlo a mýdlový sliz také nedoporučujeme, může způsobit nežádoucí zanesení pleny, které může mít negativní následky pro miminko.

Na jaký program prát polštáře

Praní péřových polštářů a přikrývek

Péřové polštáře, stejně jako péřové přikrývky, byste měli prát samostatně na co nejnižší teplotu. Některé novější pračky jsou vybaveny speciálním programem pro praní lůžkovin – pokud ale takový model nevlastníte, použijte program na jemné prádlo.

Jak prát 100% bavlnu : 100% bavlnu můžete prát na 40-60° C, pokud je nebarvená, tak ji můžete i vyvářet a bělit. Bavlnu s příměsí lycry, elastanu nebo syntetiky perte výhradně na 40° C. Prádlo před praním otočte naruby, zapněte knoflíky i zipy. Nezapomeňte prádlo roztřídit podle barev.

Použité pleny je nutné skladovat v uzavřené nádobě – nejlépe se hodí kbelík s víkem, ale můžete použít jakoukoliv dobře těsnící nádobu.

Přizpůsobí se proporcím miminka

Zvláště u štíhlých miminek může v jednorázových plenkách docházet k protečení okolo nožiček. Látkové plenky mají tu výhodu, že je můžete upravit jak v pase, tak i zkrátit celkovou výšku sedu a tím plenu utěsnit okolo nožiček.

Na co se pouzivaji Muselinove pleny

Extra heboučké mušelínové pleny vhodné pro každodenní použití. Pleny se hodí ke kojení, k dokrmování, přebalování i jako muchláček k usínání miminka. Pleny lze použít i v kočárku jako clonu proti sluníčku, nebo jako lehké letní přikrytí. Skvěle je hodí i pod hlavičku miminka například do zavinovačky.Mušelín perte po rubu na doporučenou teplotu 40 °C. Stejně jako klasické povlečení, měli byste i mušelín prát samostatně, v nepřeplněné pračce. Nepoužívejte optické zesvětlovače. Po vyprání povlečení ihned vytáhněte z pračky a vyvěste nebo dejte sušit do sušičky.Tento název vznikl z důvodu, že bylo potřeba odlišit od sebe různé druhy plen, resp. materiály, ze kterých jsou pleny vyrobeny. Plenky jsou flanelové, plátěné, také bambusové…. Pokud mluvíme o tetrapleně, znamená to, že je vyrobena v dutinné vazbě.

Flís je vždy suchý na dotek. Jemné a pevné separační pleny v roli, obzvláště vhodné pro řídkou kojeneckou stolici. Vkládejte mezi zadeček miminka a látkovou plenu. Počůrané separační pleny můžete vyprat a opět použít, pokakané vyhodíte do koše.

Jak prát polštáře : Polštáře s výplní z dutých vláken

Obvyklá teplota praní je 60 °C, kdy již dochází k potřebnému odeprání nečistot a likvidaci mikroorganismů. Při vyšších nárocích na hygienu a sterilnost s nutností praní až na 95 °C doporučujeme polštáře se směsovou tkaninou (65% polyester 35% bavlna).

Jak vyprat mastný polštář : Na mastné skvrny se nebojte použít běžný prostředek na nádobí, třeba Q-Power Na nádobí citrón (koupit v e-shopu). Naneste ho kartáčkem či houbičkou přímo na znečištěné místo, nechte působit a následně vyperte, jak jste zvyklí.

Jak vybělit prádlo bez chemie

Zašedlé prádlo nechte pár hodin namočené v lavoru s horkou vodou, do které přidáte citron nakrájený na plátky. Poté prádlo důkladně vyperte. Ocet prádlo změkčí, vydezinfikuje, a navíc ještě vybělí. Přidejte ho trošku do pračky místo aviváže, působí v podstatě stejně.

Čistá bavlna snese i méně šetrné zacházení. 100% bavlnu můžete prát na 40-60° C, pokud je nebarvená, tak ji můžete i vyvářet a bělit. Bavlnu s příměsí lycry, elastanu nebo syntetiky perte výhradně na 40° C. Prádlo před praním otočte naruby, zapněte knoflíky i zipy.Vyhoďte jej proto do směsného odpadu nebo do nádoby na bioodpad. Do klasické popelnice patří i posmrkané či jinak znečištěné papírové kapesníky, z čistě z hygienických důvodů. Totéž platí i pro dětské pleny.

Jak skladovat jednorázové plenky : Jak skladovat použité pleny Použité pleny nejsou nic estetického, a tak je nejvhodnější je uchovávat v uzavíratelném kyblíku či v pytli na použité pleny v koupelně nebo třeba na balkoně. Dostatečné množství pro zaplnění pračky se vám zpravidla podaří nastřádat po 2-3 dnech.