Jak prát Muselin?
Mušelínové oblečení je ideální prát ručně ve studené vodě, avšak ani pobyt v pračce mu neublíží. Doporučujeme prát v sáčku na jemné prádlo. Oblečení perte vždy naruby maximálně na 30 stupňů za použití jemných pracích prostředků, otáčky snižte na minimum a nepřeplňujte buben pračky.Jak mám prát produkty z mušelínu Dečky, osušky, pleny a povlečení můžete prát na 30°- 40° v pračce na jemný program a maximálně 800 otáček. Rozhodně nepoužívejte optické rozjasňovače, bělidla a výrobky chemicky nečistěte. Žehlete pouze při nízkém stupni.Z mušelínu si ušijete pro sebe šaty, halenky, kardigany, velké šátky, sukně, kalhoty, kraťasy. Prakticky vše, na co si vzpomenete, je z mušelínu realizovatelné.

Jak poznat mušelín : Mušelín je jemný, lehký, prodyšný a neprůsvitný materiál, který je tkaný ze speciálně vyhlazených vláken. Vyniká dostatečnou pevností a odolností, je ze dvou vrstev spojených neviditelnými stehy.

Jak prát mušelín

Mušelín perte po rubu na doporučenou teplotu 40 °C. Stejně jako klasické povlečení, měli byste i mušelín prát samostatně, v nepřeplněné pračce. Nepoužívejte optické zesvětlovače. Po vyprání povlečení ihned vytáhněte z pračky a vyvěste nebo dejte sušit do sušičky.

Na co pouzit mušelín : Mušelín je nejběžnější jako nebělená, nebo bílá látka, vyráběná z mykané bavlněné příze. Často se používá při výrobě vzorů pro oděvy, nebo záclony a opony, ovšem dá se použít i v čalounictví. Mušelín je prodyšný a je dobrou volbou pro oděvy v horkém, suchém klimatu.

Mušelínové plenky doporučujeme prát v ruce ve studené vodě.

Pokud je nechcete prát ručně, můžete je hodit do pračky a spustit jemné praní maximálně na 40 °C. Pleny z mušelínu nesušte v sušičce ani se ho nesnažte bělit. Můžete je žehlit – opět ale na nižší stupeň.

Mušelín je nejběžnější jako nebělená, nebo bílá látka, vyráběná z mykané bavlněné příze. Často se používá při výrobě vzorů pro oděvy, nebo záclony a opony, ovšem dá se použít i v čalounictví. Mušelín je prodyšný a je dobrou volbou pro oděvy v horkém, suchém klimatu.

Jak Vyzehlit Muselin

Pokud je nechcete prát ručně, můžete je hodit do pračky a spustit jemné praní maximálně na 40 °C. Pleny z mušelínu nesušte v sušičce ani se ho nesnažte bělit. Můžete je žehlit – opět ale na nižší stupeň.Druhy mušelínu

Mušelín je nejběžnější jako nebělená, nebo bílá látka, vyráběná z mykané bavlněné příze. Často se používá při výrobě vzorů pro oděvy, nebo záclony a opony, ovšem dá se použít i v čalounictví. Mušelín je prodyšný a je dobrou volbou pro oděvy v horkém, suchém klimatu.Mušelín je lehký a vzdušný materiál, což ho činí ideálním pro výrobu oblečení určeného pro teplé a vlhké podmínky. Díky své lehkosti a prodyšnosti je skvělou volbou pro šití letního oblečení, například šatů, sukní, halenek a košil.

Barevné prádlo namáčejte maximálně 1 hodinu a bílé prádlo maximálně 6 hodin. Po namáčení vyperte jako obvykle nebo pečlivě vymáchejte. Nejlepších výsledků při odstraňování skvrn dosáhnete promnutím skvrny před vymácháním.

Co je Muslin : Mušelín (angl.: muslin, něm.: Mousselin) je typ volně tkané bavlněné látky, původem ze Středního východu, který se v Evropě poprvé objevil v 17. století. Na konci 18. století se stal velmi populární ve Francii.

Na co jsou Mušelínové pleny : Extra heboučké mušelínové pleny vhodné pro každodenní použití. Pleny se hodí ke kojení, k dokrmování, přebalování i jako muchláček k usínání miminka. Pleny lze použít i v kočárku jako clonu proti sluníčku, nebo jako lehké letní přikrytí. Skvěle je hodí i pod hlavičku miminka například do zavinovačky.

Jak prát Pokakane pleny

Počůrané i pokakané pleny je vhodné před samotným praním lehce přeprat. Můžete je ručně vymáchat ve vlažné vodě s jádrovým mýdlem nebo je dát do pračky a spustit extra předpírku. Látkové pleny tak zbavíte největších nečistot a amoniaku z moči, který zkracuje životnost plenek.

Pokud je nechcete prát ručně, můžete je hodit do pračky a spustit jemné praní maximálně na 40 °C. Pleny z mušelínu nesušte v sušičce ani se ho nesnažte bělit. Můžete je žehlit – opět ale na nižší stupeň.Pro mazání kůže po koupeli doporučuji u novorozenců NAIF Zjemňující tělové mléko pro děti a miminka, mazat ho nemusíte ale po každé koupeli. Pokud má novorozenec např. suchou kůži nebo se loupe můžete použít na kůži NAIF Pečující krém pro děti a miminka bez parfemace.

Jak lemovat mušelín : Stříháme tedy rovnou dvě vrstvy materiálu. Proto je potřeba si mušelín dobře vyrovnat. Přeložený střih umístíme kolmo po útku (pomáhala jsem si krejčovským metrem), přidržíme a rozevřeme, aby byly obě strany stejně položené. Přišpendlíme střih a než začneme stříhat, promyslíme si švové přídavky.