Jak prát Hedvabny povlak?
Hedvábné látky

Barvené látky lze prát jen ručně ve speciálních prostředcích při teplotě maximálně 30°C, při krátkém pracím programu. Před praním je vhodně zkontrolovat, zda látka nepouští barvu. Povlečení z hedvábných látek nelze hrubě mačkat či ždímat nebo používat kartáč.Tento materiál disponuje výbornými antibakteriálními a termoregulačními vlastnostmi, proto není třeba jej prát přehnaně často. Pro dlouhou životnost hedvábného oblečení se doporučuje nepoužívat přímo na něj parfémy či deodoranty. Po běžném nošení stačí toto oblečení vyvětrat, ideálně na suchém a stinném místě.Jednoduše namočte do vody vatový tampon s trochou jemného pracího prostředku. Poté opatrně navlhčený vatový tampon přiložte na skrytý šev. Pokud se na vatě drží barva, je lepší vzít oděv do čistírny než jej prát doma.

Jak Zehlit hedvábí : Hedvábí je obzvláště citlivé na vysoké teploty. Mělo by se žehlit naruby a žehličkou s nízkou teplotou, protože vysoká teplota by mohla způsobit spálení nebo spálení (lesklý efekt). Můžete také použít čistý, mírně navlhčený hadřík, abyste zabránili přímému kontaktu s žehličkou.

Jak nejlépe vyprat povlečení

DOPORUČENÍ: Obecně platí, že ložní prádlo pereme v teplotním rozmezí 40 až 60°C. Bílé nebo bavlněné povlečení lze prát až na 60°C, zatímco u krepu je vhodné zvolit teplotu nižší Ždímáním na vysoké otáčky může dojít k poškození vláken a povlečení ztratí původní tvar.

V čem vyprat záclony aby byly bílé : Teplota vody postačí 30 stupňů. Zvolte speciální prací prostředek na bílé záclony, ideálně tekutý. Nepřidávejte aviváž, záclony by mohly chytit žlutý nádech. (Výjimkou jsou speciální aviváže pro bílé záclony.)

Během spánku se totiž pleť dostává do kontaktu s tkaninou a může dojít k tření, to může způsobit podráždění a vrásky. Hedvábí je hladké a jemné na dotek, což minimalizuje tření a pomáhá udržet pleť hladkou a hydratovanou. Díky tomu se snižuje riziko vzniku vrásek a jemných linií na tváři.

Kypřící prášek nebo jedlá soda

Prášek na pečení nebo jedlou sodu dejte do misky a smíchejte s trochou vody. Vzniklou kašičku naneste na mastnou skvrnu a nechte chvíli působit. Poté propláchněte pod tekoucí vodou a vyperte běžným způsobem.

Jak se pozná pravé hedvábí

Přírodní hedvábí je sice citlivé na teplo, ale hoří špatně. Při vložení do plamene se neochotně rozhoří a jakmile ho vytáhnete, zhasne. Spálené vlákno je černé a na konci zůstane černá kulička, kterou lze však rozmáčknout prsty. Při hoření hedvábí páchne jako hořící vlasy.Použijte prací prostředek určený na přikrývky a polštáře s přírodní náplní, který neobsahuje enzymy. Běžné prací prostředky obsahují enzymy, které ničí vlastnosti peří a prachového peří tím, že z nich odstraní přirozenou vrstvu tuku. Na přikrývky z umělých vláken můžete používat běžné prací prostředky.K ručnímu praní používejte jen prášek na jemné prádlo, látku promněte a vymáchejte ve vlažné vodě, nijak ji nemačkejte ani silou neždímejte. Sušte ideálně vodorovně, protože stejně jako vlněná vlákna, je i hedvábí za mokra náchylnější k poškození. Látku žehlete pouze na nízkou teplotu, hedvábí se snadno spálí.

Bezpečné bělidlo na živočišná vlákna je peroxid vodíku. Vanish, jestli se nemýlím, obsahuje právě peroxid, takže by taky neměl uškodit (ale pořádně si přečti cedulku na obalu – bohužel zrovna Vanish na bílé prádlo doma nemám, tak se nemůžu kouknout). Na zažloutlé skvrny na hedvábí se taky doporučuje bílý vinný ocet.

Jak poprvé vyprat povlečení : Při nákupu nového povlečení jej doporučujeme před prvním použitím vyprat na 40°C. Aby se lépe zachovala barva povlaků, doporučujeme je prát obrácené naruby. Ideální je prát všechny části ložního kompletu společně, po čase budou vypadat stejně.

Jak vyprat prádlo aby bylo bílé : Jak prát bílé prádlo Tyhle zásady je třeba dodržovat!

  1. Používejte pouze prací gely, kapsle nebo prací prášky určené na bílé prádlo.
  2. Do pračky vložte pouze čistě bílé prádlo a nepřeplňujte buben.
  3. Bílé prádlo perte minimálně na 60 °C.
  4. Pravidelně čistěte pračku od vodního kamene, který může být příčinou zašednutí prádla.

Jak správně vyprat záclony

Při praní záclon zvolte program na jemné prádlo s teplotou 30 či 40 stupňů Celsia. Na závěr praní záclony jen krátce (v podstatě jen pár sekund) odstředíme na nejnižší stupeň otáček (maximálně 600), aby z nich nekapala voda, ale zůstaly ještě vlhké.

Spát bez kalhotek je rozhodně pohodlnější. Je to celkem pochopitelné, protože když celý den jste v upnutém oblečení, tak není větší úlevy, než když se kalhotek zbavíte. Jedním z důvodů, proč nespat v kalhotkách je i to, že by to mohlo zvyšovat riziko infekce. Někteří odborníci spaní bez kalhotek podporují.Nejvhodnější pro umístění postele je osa sever-jih, kdy hlava bude směřovat na sever. Ten je považovaný za nejklidnější, a vy tak budete spát jako v bavlnce.

Jak vyprat v pračce povlečení : Povlečení můžete prát v automatické pračce při teplotě max 40oC, samozřejmě rozdělené podle barevnosti ložního prádla. Nižší teplota šetří energii a zároveň prodlužuje životnost ložního prádla. Na barevné povlečení použijte kvalitní prací prášek nebo raději gel určený pro barevné prádlo – lépe se při praní rozpouští.