Jak prát šaty z viskózy?
Prádlo a oblečení z viskózy lze prát v pračce, ale pouze na 30, max 40 stupňů a za použití jemného programu. Ždímejte rozhodně na nižší otáčky. Nesušte v sušičce, jinak snížíte životnost vláken. Mnohem lepší je sušit prádlo pověšené.Oblečení z viskózy, které je velmi příjemné na nošení, se zpravidla nemusí žehlit. Co ovšem dělat, když na žehlení košil, šatů či kalhot z viskózy stále trváte Tyto oděvy umístěte na podložku na žehlení a použijte na ně pouze vlažnou žehličku. Oblečení z viskózy žehlete ideálně na bavlněném potahu na žehlící prkno.Viskóza je tedy vlákno z chemicky zušlechtěných přírodních surovin. Je velmi savá, měkká, příjemná na omak, má specifický matný lesk a umí se dobře s tělem aklimatizovat. Což znamená, že v létě chladí a v zimě naopak drží teplo. Naši 100% viskózu Javanaise lze prát v pračce na 30°C.

Jak natáhnout Viskozu : Pokud jste ve fázi, že se oblečení srazilo, namočte jej do vody 40°C s přidáním dětského vlasového šamponu, což pomůže uvolnit vlákna a materiál poté můžete natáhnout. Pokud není dodržen správný postup praní a údržby může dojít k trvalému poškození vláken.

Co je to za materiál viskóza

Viskóza je vlákno, které je vyrobené na bázi regenerované celulózy. Základní surovinou pro výrobu bývá nejčastěji dřevo nebo bavlna, popř. jiná surovina s větším obsahem celulózy. Materiály na bázi regenerované celulózy sice nejsou čistě přírodní, ale lze je považovat za jakousi alternativu k přírodním materiálům.

Jak se starat o Viskozu : Protože má viskóza tendenci se smršťovat, snáší pouze nízké teploty do 40 °C. Pokud nechcete riskovat, snižte teplotu a perte viskózu na 30 °C. Pokud si nejste jisti, zkontrolujte cedulku. Abyste viskózu ještě více ochránili, doporučujeme naplnit buben na prádlo maximálně do dvou třetin.

Praní hedvábí: v pračce nebo v ruce

Pokud má vaše pračka program jemného cyklu, můžete v něm prát hedvábí. Cedulka udává přípustnou teplotu praní. V žádném případě by to nemělo být více než 30 °C. Je také důležité použít jemný prací prostředek speciálně vhodný pro hedvábí, jako je Perwoll Renew Wool.

Tyl snese maximálně 150 °C, satén 200 °C, taft 150 °C a krajka 120 °C. Kdo napařovací žehličku nevlastní, nemusí zoufat. Se suchou žehličkou budete potřebovat ještě vlhký ručník nebo hadřík, přes který budete šaty žehlit. V takovém případě může mít žehlička o pár stupňů navíc, ale stále udržujte hadřík mokrý.

Jak se šije z viskózy

S kreslením to je těžké, ale můžete si ji nejdřív rovně přišpendlit po okrajích na ten podklad, jak psala Moir. Na snazší šití maminka používá hedvábný papír, prostě přišívá do látky zároveň proužek hedvábného papíru a pak se to po dokončení utrhne. Látka pak tolik neutíká. Sama jsem to radši nikdy nezkoušela.Viskóza je vlákno, které je vyrobené na bázi regenerované celulózy. Základní surovinou pro výrobu bývá nejčastěji dřevo nebo bavlna, popř. jiná surovina s větším obsahem celulózy. Materiály na bázi regenerované celulózy sice nejsou čistě přírodní, ale lze je považovat za jakousi alternativu k přírodním materiálům.Nadměrná teplota při sušení může srazit Váš oblíbený kousek. Dlouhé odkládání praní přírodních kousků může mít naopak vliv na roztahování. Například džíny ze 100 % bavlny se při nošení roztahují, pravidelným čištěním můžete zabránit roztažení vazby tkanin.

Viskóza spojuje výhody přírodních a syntetických látek: zůstává lehká a vzdušná, příjemná na dotek, ale také odolná. Z viskózy se dají ušít vzdušné šaty, jako jsou ty od LoveShackFancy Bridgely, které se budou hodit jak na letní svatbu, tak i na procházku po pláži nebo do prázdninového letoviska.

Co je za materiál viskóza : Viskóza je vlákno, které je vyrobené na bázi regenerované celulózy. Základní surovinou pro výrobu bývá nejčastěji dřevo nebo bavlna, popř. jiná surovina s větším obsahem celulózy. Materiály na bázi regenerované celulózy sice nejsou čistě přírodní, ale lze je považovat za jakousi alternativu k přírodním materiálům.

Co to je udržitelná viskóza : Ecovero viskóza je udržitelnější kategorií viskózy, která spadá pod mezinárodní certifikace. Ve výrobním procesu se využívá o 50 % méně energie a vody, což vede k redukci emisí skleníkových plynů a snížení dopadu na životní prostředí.

Jak prát šátky

Šátky doporučujeme prát na 40 °C na program na jemné prádlo. Pokud šátek budete žehlit, žehlete na program na bavlnu. Bambusová viskóza nesmí být dlouho máčena ve vodě – proces praní vč. vyplachování pracího prášku nesmí být delší než 40-50 minut.

Perte nejraději ručně vlažné vodě (30 °C) vodě. Doporučujeme šálu vyprat před prvním použitím. Několik prvních praní může šála pouštět barvu, proto ji perte odděleně a nenechávejte dlouho namočenou. Posléze lze prát i v pračce, sušit v sušičce.Sušička pomůže i se zmačkanými šaty

Do sušičky dejte vaše pomačkané oblečení a kousek mokré látky. To může být čistý navlhčený textilní kapesník, ponožka nebo třeba spodní prádlo, ale také můžete k oblečení hodit kostku ledu. Jde jen o to, aby se v sušičce vytvořila troška páry, která pomůže narovnat pomačkané látky.

Jak šít z tylu : Jak šít tyl

K šití tenkých látek, jako je tyl , je dnes nutné mít specifickou jehlu a nit, stejně jako proužek papíru, který se bude hodit pro větší tloušťku látky při použití šicího stroje, který je nutné používat bez vyvíjení tlaku. Jakmile je práce hotová, budete muset opatrně odstranit papír ze švů.