Jak protáhnout kabel Chranickou?
Re: Jak dostat kabel do chráničky ve zdi, kde už nějaké kabely jsou Celý svazek kabelů vytáhnout a tím do husáku natáhnout něco na protažení (jiný kabel). Vytažený svazek doplnit o požadované a natáhnout zpět, pomocí mazadel by se to mělo podařit. Pokud se to takto nepovede, tak je to konečná.Pro protažení kabelu v zadní části stěny je vhodný neodymový kruh. Na přední část stěny využijete kotoučový magnet. Je velmi silný, disponuje magnetickou silou až 17 kg. Silné magnety z neodymu se k sobě přitahují i přes příčku nebo sádrokartonovou desku tlustou 1 až 1,5 cm.Potřebné kabely nejprve spojte izolační páskou. Poté protáhněte pomůcku otvorem, kterým mají vést kabely. Jakmile se pomůcka objeví na druhé straně otvoru, připevněte k ní svazek kabelů. Zatáhněte za druhý konec pomůcky a tahejte tak dlouho, dokud ji celou otvorem neprotáhnete.

Jak protáhnout kabel v podhledu : Re:Jak na protažení kabelu v podhledu

Nebo opačný postup – malou dírou u AP zastrkáš dovnitř do podhledu 2-3 metry kabelu. Druhou větší dírou u racku zasuneš dovnitř drát s háčkem na konci, zašmátráš a kabel si za nějakou smyčku přitáhneš.

Jak uchytit kabel

Na upevnění kabelů se nejčastěji používají stahovací pásky. Kabely spojíte také svorkami a WAGO svorkami. Více vodičů lze propojit svorkovnicí a jistější fixaci kabelů vám usnadní příchytky kabelů.

Jak doma schovat kabely : Nejběžnějším a pravděpodobně nejefektivnějším způsobem úplného skrytí kabelů jsou kabelové lišty (kanály). V lištách kruhového nebo čtvercového průřezu lze skrýt jeden nebo více kabelů. Lišty na kabely lze koupit v mnoha různých provedeních, často s flexibilní délkou a dokonce i s rohovými prvky.

2. Nechejte kabely spolknout husím krkem

  1. Vysekejte rýhu do zdi – například pomocí příklepového kladiva.
  2. Do díry umístěte plastový husí krk o vhodném průměru a vložte do něj kabely.
  3. Zahlaďte stopy pomocí sádry či sádrového tmelu, případně i malty nebo lepicí směsi. Nakonec zeď vymalujte.


Jistější fixaci kabelu na zdi nám usnadňují dvojdílné zaklapávací příchytky, které jsou k dispozici v různých velikostech. Spodní část příchytky se instaluje stejně jako svorné spojky, tudíž skrze hmoždinky a vruty do převrtaných otvorů.

Jak schovat kabely od TV na zdi

Pokud uvažuješ, jak schovat kabely od TV na zdi, maskování kabelů na zdi pomocí kabelových lišt je asi nejefektivnější a často využívanou možností. Lišta na kabely k TV má poměrně jednoduchou instalaci, protože má předem předvrtané otvory.Nejběžnějším a pravděpodobně nejefektivnějším způsobem úplného skrytí kabelů jsou kabelové lišty (kanály). V lištách kruhového nebo čtvercového průřezu lze skrýt jeden nebo více kabelů. Lišty na kabely lze koupit v mnoha různých provedeních, často s flexibilní délkou a dokonce i s rohovými prvky.Pro měření napětí (ale i odporu, frekvence, prozvánění vodičů) se červený vodič (+) zapojuje do svorky označené V (Ω, Hz). Svorka je obvykle na pravé straně. Pro měření proudu se červený vodič (+) zapojuje do svorky mA (pro malé proudy, svorka jištěna obvykle pojistkou) nebo do svorky A (pro velké proudy).

Kladení kabelů do země – V terénu všude tam, kde je to možné, se kabely kladou přímo do země. Hloubka uložení kabelů v zemi je tato: při napětí do 10kV aspoň 70cm (v chodnících aspoň 50cm), při napětí nad 10kV aspoň 100cm, při kladení kabelu do krajnice vozovky platí hloubka bez zřetele na napětí 120cm.

Jak zamaskovat kabel : Nejběžnějším a pravděpodobně nejefektivnějším způsobem úplného skrytí kabelů jsou kabelové lišty (kanály). V lištách kruhového nebo čtvercového průřezu lze skrýt jeden nebo více kabelů. Lišty na kabely lze koupit v mnoha různých provedeních, často s flexibilní délkou a dokonce i s rohovými prvky.

Kam schovat kabely od TV : K tomu použijte drátek, spirálu na kabely nebo jinou pomůcku ze sekce cable management. Díky tomu bude snazší kabeláž skrýt. Za televizí nechte kabely pouze v nezbytně dlouhé délce, přebytečné části se snažte smotat a dát za stolek nebo je jinak ukrýt za nábytek nebo přímo do nábytku.

Jak schovat kabely na podlaze

Pokud vedete kabely podél stěn na podlaze (a nelze je schovat pod koberec), vhodným řešením budou nejrůznější lišty. Kabely dobře schovají i ochrání.

Výborným pomocníkem, který nám umožní rychle, snadno a přesně vymezit drážku pro kabeláž, je drážkovací fréza, ale stačila by také úhlová bruska neboli „flexa“. Nevýhodou je ale velké množství prachu při řezání a proto použijte nářadí s odsáváním.K tomu použijte drátek, spirálu na kabely nebo jinou pomůcku ze sekce cable management. Díky tomu bude snazší kabeláž skrýt. Za televizí nechte kabely pouze v nezbytně dlouhé délce, přebytečné části se snažte smotat a dát za stolek nebo je jinak ukrýt za nábytek nebo přímo do nábytku.

Kam schovat kabely : Pokud je nemůžete schovat do stěnových lišt ani do stěny, vytvořte si z mnoha kabelů alespoň jen jeden svazek. Pořídit si můžete plastové omotávací spirály a organizéry kabelů, kterými změť kabelů omotáte a minimalizujete tak vizuální nepořádek. Kabely můžete také spojit kousky oboustranného suchého zipu.