Jak Protahnout Snurku?
Často kladené dotazy

Vyjmutí tamponu je velmi snadné: stačí se posadit na toaletu, uchopit šňůrku a vytáhnout tampon šikmo dopředu (ne rovně dolů). Pokud cítíš odpor, tampon není zcela nasáklý a jeho vytahování může být nepříjemné. Pak můžeš s jeho vyjmutím ještě chvíli počkat.Jak navléknout gumu pomocí magnetu

  1. Připravte si neodymový magnet.
  2. Gumu či šňůrku přichyťte k zavíracímu špendlíku, je známý i jako „sichrhajcka“.
  3. Špendlík prostrčte lemem, švem.
  4. Kotoučový magnet přiložte k látce v místě špendlíku.
  5. Nyní pomalu táhněte magnet podél lemu až na jeho konec.

Konce tkaniček protáhněte na každé straně protějším očkem (jakobyste pokračovali ve šněrování tkaniček). Utáhněte tkaničky a nakonec ještě zatáhněte za konce tkaniček směrem k patě. Očko na botách se utáhne. Tkaničky můžete zavázat na mašličku, jak jste zvyklí.

Jak VSIT gumu do Napletu : Guma se dá vložit odměřená sešitá přímo do nápletu před našitím (tak to dělá Petra-Caramilla), nebo se dá do nápletu udělat obnitkovaná dírka, kterou je pak možné gumu dodatečně protahovat nebo regulovat (tak to dělá Martina). Na nápletu si ca 3 cm nastřihneme. Obnitkujeme – musíme roztáhnout až na 180 stupňů.

Jak zmerit Naplet

Pokud nemáme po ruce postavu, na kterou šijeme, ale známe její míry, lehce si spočítáme délku nápletu (gumy) do průkrčníku, do pasu, dolního okraje nohavic a rukávů. Pomůže nám k tomu koeficient roztažnosti materiálu.

Jak zavázat tkaničky aby nebyly vidět : Naštěstí existuje způsob vázání tkaniček tak, aby nebyly vidět. Je to velmi jednoduché a zároveň módní! Zavažte tkaničky, následně z bot vystrčte jazyk a za něj schovejte tkaničky. Dosáhnete zajímavý efekt a kromě toho se tkaničky nebudou rozvazovat.

Metoda se zajícem

  1. nejdříve vytvoříme uzel tak, že překřížíme tkaničky do tvaru písmene “x” a jeden konec protáhneme vzniklým otvorem – vznikne nám tak “hlava” zajíčka.
  2. následně obě tkaničky složíme tak, aby vypadaly jako “ouška” zajíce.
  3. ouška opět překřížíme, aby tvořila písmeno “x”
  4. dolní ouško poté protáhneme přes horní


Jednou z možností je nastřihnout a obnitkovat v nápletu dírku:

  1. Na nápletu si ca 3 cm nastřihneme.
  2. Obnitkujeme – musíme roztáhnout až na 180 stupňů.
  3. Takto nastřižení natahuji, aby se obnitkovalo kolem dokola.
  4. Nitě si zauzlíkujeme k sobě, aby se okraje nerozjížděly.
  5. A takto všijeme – dírou dozadu – do pasu.

Co síť z Napletu

Vlastnosti a využití úpletu

Navíc z ní ušijete téměř všechno. Využít lze na trička, šaty, mikiny, legíny, tepláky, sukně, dětské oblečení, čepice, nákrčníky či čelenky.Do spodních oček provlékněte tkaničku z horní strany (směrem k jazyku boty). Pravou tkaničku provlékněte spodem (od jazyku boty) do levého očka o dvě patra výš. Poté tkaničku provlékněte vodorovně spodem do vedlejší pravé dírky. Pokračujte s tím samým koncem tkaničky dále stejným způsobem.Konce tkaniček přehněte směrem k dírce a větší část nechte přesahovat. Tu pevně obmotávejte kolem zdvojené tkaničky směrem od dírky nahoru. Volný konec protáhněte okem smyčky a zatáhněte, čímž uzel zafixujete. Od teď již nemusíte tkaničky zavazovat, přesto se nevyvléknou.

Uchopte horní tkaničku mezi ukazováček a palec a protáhněte ji pod spodní tkaničkou, utáhněte uzel. Jak tedy naučit dítko zavázat tkaničky okolo 3,5 roku se můžete vrhnout na tkaničky. Samozřejmě, že u každého mrněte je to individuální, ale samy nejlíp poznáte, kdy je ten správný čas.

Jak poznat rub a líc : Upozornění k orientaci metráže: Při obšívání okrajů závěsů dbejte prosím na stejné umístění horní části látky a také dodržujte líc a rub. Materiál může při různých směrech pohledu mírně měnit odstín. Líc a rub rozeznáte podle malých dírek u kraje látky (vpich hladký / vystouplý).

Jak zavázat tkaničky aby nebyly videt : Naštěstí existuje způsob vázání tkaniček tak, aby nebyly vidět. Je to velmi jednoduché a zároveň módní! Zavažte tkaničky, následně z bot vystrčte jazyk a za něj schovejte tkaničky. Dosáhnete zajímavý efekt a kromě toho se tkaničky nebudou rozvazovat.

Jak zabránit rozvazování tkaniček

Jak zabránit rozvazování tkaniček

  1. Překřižte tkaničky a dotáhněte do kříže.
  2. Vytvořte smyčku na jednom konci a druhý konec kolem smyčky obtočte spodem ze zadu a přes dírku uprostřed smyčku protáhněte.
  3. Dokončete uzel dotažením.


Některá miminka udělají své první krůčky už v devíti měsících, zatímco jiní spokojeně lezou ještě kolem 18 měsíců věku. V průměru začne většina miminek chodit mezi 13 a 15 měsíci. Odbornice na vývoj dětí, Eileen Hayes, vysvětluje, co můžete čekat, když se vaše miminko promění v batole!Dítě může samostatně sedět ve věku 6 až 9 měsíců. Některé děti se snaží posadit už v 5 měsících. Dostat se do sedu je docela námaha a vyžaduje hodně posílení svalů celého těla. Dítě by se mělo začít učit sedět samo zhruba v půl roce.

Kde je rub a líc : Stranu, na které je uveden vydavatel, označujeme jako averz (líc) mince, stranu s nominální hodnotou pak jako reverz (rub) mince. Najdou se však výjimky. Například na oběžné padesátikoruně najdete na averzu jak českého lva, tak nominál.