Jak proclít auto ze Švýcarska?
Automobily ze Švýcarska můžete hledat i na internetu, velmi oblíbené jsou stránky carforyou.ch, autoscout24.ch, auto-online.ch a další zdroje. Pokud se rozhodnete nakupovat osobně, pamatujte, že země není členem Evropské unie, takže k její návštěvě musíte získat vízum a mít s sebou vývozní prohlášení.Kupujete-li auto od soukromého prodejce, nemusíte v zemi prodejce platit DPH. Tuto daň musíte zaplatit až v zemi, kde vozidlo zaregistrujete. DPH by mělo být účtováno z celkové ceny automobilu, která zahrnuje i příslušenství a související náklady, jako jsou poplatky za jeho dopravu při dodání.Prodejce vystaví fakturu s 19% DPH, které zaplatí v Německu. Po dovozu auta z Německa kupující zaplatí druhé DPH (21 %) v Čechách v rámci Hlášení o pořízení nového dopravního prostředku.

Kolik stojí Prepis auta ze Svycarska : Protokol o technické kontrole, technický protokol – případně evidenční kontrola ( pokud je COC list a vozidlo není starší 4 let) Úředně ověřený originál plné moci od nového vlastníka * Při registraci vozidla se hradí správní poplatek 800 Kč, motocykl a přívěs do 750 kg – 500 Kč, přívěs nad 750 kg – 700 Kč

Kolik stojí dovoz auta ze Švédska

Kolik stojí dovoz auta ze Švédska Cenu dovozu ze Švédska máme fixní a to 55.000 Kč. Cena dovozu a veškerých poplatků s tím související je vyšší nežli v například z Německa. Jenom odhlásit vozidlo z důvodu exportu stojí kolem 500 Euro.

Jak platit mýto ve Švýcarsku : Při vjezdu do Švýcarska je vyžadována registrace tahače prostřednictvím identifikační karty (ID Card). ID Card vydávají celníci a může být používána i pro budoucí jízdy. Pomocí karet ID Card a DKV CARD můžete v dalším procesu odbavení platit mýto bezhotovostně a nekomplikovaně.

Automobil si mohou bez DPH pořídit např. osoby se zdravotním postižením. Především ale tuto možnost využívají firmy a podnikatelé. Pořizovatel vozidla nicméně musí být plátcem DPH a automobil musí být používán pro účely podnikání.

Při propuštění dovezeného osobního automobilu do volného oběhu ve Společenství je celním sazebníkem Společenství stanovena sazba cla 10 %. Daň z přidané hodnoty v tuzemsku se vyměřuje v základní sazbě 19 %. Způsob přepravy vozidla nemá vliv na výši cla ani na případné celní výhody podle výše uvedených předpisů.

Co je potřeba při dovozu auta z Německa

Jaké dokumenty jsou potřeba k dovozu auta z Německa

  1. Velký technický průkaz.
  2. Malý technický průkaz.
  3. Servisní knížku i s potvrzením o poslední německé STK (HU – Hauptuntersuchung) a kontrole emisí (AU – Abgasuntersuchung).

Do registru historických a sportovních vozidel lze zapsat historické motorové a přípojné vozidlo starší 30 let se schválenou způsobilostí k provozu na pozemních komunikacích, které splnilo podmínky testování a u nějž bylo sjednáno pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (tzv. povinné ručení).Dovozová technická kontrola je povinná pro vozidla z mimo EU a EFTA. Pokud je auto ze zemí mimo Evropskou unii a EFTA, budete muset absolvovat dovozovou technickou kontrolu. Nejčastěji se jedná o auta z Ameriky nebo Asie. Zejména vozidla z USA přitahují milovníky velkých automobilů s výkonnými motory.

Mezinárodní poradenská společnost PricewaterhouseCoopers provedla průzkum trhu automobilů v jednotlivých evropských zemích. Z něho vyplývá, že nejlevněji se automobily dají koupit ve Švýcarsku, kde se jejich ceny pohybují 10% pod celoevropským průměrem. Na druhém místě se umístila Belgie.

Jak přihlásit auto ze Švédska : Přihlášení v ČR vyřizujete sami, je to bezproblémový proces (stejný jako z jiné země EU), stačí vyřídit dovozovou STK a ME a nechat si vystavit český TP a registrační značky. U tohoto typu dovozu nemůžeme ručit za technický stav vozu a naše služby jsou čistě administrativního charakteru.

Kde koupit dálniční známku ve Švýcarsku : Kde koupit švýcarskou dálniční známku Prodej švýcarské dálniční známky probíhá na benzínových pumpách, na poštách i celních úřadech. Seženete ji také na benzínkách poblíž hranic se Švýcarskem. V České republice ji pak můžete pořídit prostřednictvím UAMK.

Co se nesmí vozit do Švýcarska

V zásadě platí, že při vstupu do Švýcarska jsou od cla a daní osvobozeny věci osobní spotřeby cestujících (oděvy, toaletní potřeby, kosmetika, léky pro osobní spotřebu/doporučuje se mít potvrzení od ošetřujícího lékaře o předepsaných lécích/, fotoaparát, kamera, mobilní telefon, přenosný počítač, z potravin občerstvení …

“ Daň z přidané hodnoty (DPH) je u osobních automobilů 21 procent. Pokud je automobil užíván z větší části pro podnikatelské účely, tak může jít o poměrně významnou úsporu (například u automobilu za milion korun činí odpočet DPH 210 tisíc korun).V právě schvalovaném konsolidačním balíčku se počítá se snížením možnosti odpočtu DPH na maximální výši 420 000 korun. Změna s plánovanou účinností od 1. ledna 2024 se dotkne téměř všech vozidel, která budou mít v technickém průkazu zapsánu kategorii M1.

Jaké je clo ze Švýcarska : V případě vyvážení zboží mimo EU, je třeba brát v úvahu cla a současně daň – import VAT (obdoba DPH). Např. ve Švýcarsku je třeba zaplatit clo a současně daň, která činí 8 % z dováženého předmětu.