Nejlepší volně prodejný přípravek na štěnice je sprej na štěnice Protect. Tento sprej byl speciálně vyvinutý na hubení štěnic a blech, což jsou velmi odolné druhy hmyzu. Výhodou tohoto postřiku na štěnice je to, že je pro štěnice toxický ještě 14 dnů po zaschnutí.Likvidace štěnice domácí začíná aplikací suché páry při teplotě cca 200 °C a tlaku 8,5 baru, která ničí vajíčka a larvy štěnice. Suchou párou se ošetřují hlavně matrace postelí a vše co se nachází v jejich bezprostřední blízkosti (noční stolek, pracovní stůl, židle, skříň a jiný nábytek).Likvidace štěnic
Pro hubení štěnic používáme speciální postřik, kterým se ošetří celý byt (podlahy, stěny a stropy) či dům. Přibližně za čtyři týdny se zásah opakuje (druhý zásah je u štěnic povinný). Při rozsáhlém zamoření vás odborník na dezinsekce navštíví celkem třikrát. Zásah proti štěnicím trvá přibližně hodinu.
Kolik stojí hubení štěnic : Hubení štěnic je velmi obtížné a je třeba postupovat velmi důsledně – viz http://www.jak-vyhubit-stenice.cz. Ceny vycházejí z cen dezinsekčních zákroků od 3.900. – až 4.600. -Kč bez DPH za náplň.
Jak najít hnízdo štěnic
Důkladně prohledejte místa, kde se obvykle ukrývají – postele, matrace, noční stolky, podlahové lišty, obrazy, různé štěrbiny a tmavá místa. Hnízda štěnic mohou být prakticky kdekoli v místnosti. Můžete také počkat do noci, nečekaně rozsvítit a sledovat bílé povrchy, zda neuvidíte štěnice prchající do úkrytu.
Co nesnáší štěnice : Štěnice odpuzují esenciální oleje, vůně čerstvé máty, česnek, kajenský pepř, alkohol, levandule nebo skořice.
Z volně prodejných postřiků jsou proti štěnicím účinné pouze dva: sprej proti štěnicím Protect: hubí dospělce a nymfy a vytváří ochranný film, který nově vylíhnutým štěnicím zamezí v dalšímu růstu a množení křemenitý prášek ve spreji bioATAK: při kontaktu zahubí všechna stádia štěnic včetně vajíček.
Jak vypadají vajíčka štěnic Vajíčka štěnice jsou malé velikosti (do 1 mm), zaobleného a podlouhlého tvaru a mají průsvitnou bělavou nebo špinavě žlutou barvu. Vajíčka štěnice jsou svým vzhledem podobná zrnům rýže. Vzhledem k jejich malým rozměrům a diskrétnímu zbarvení je poměrně obtížné spojky odhalit.
Jak dlouho vydrží štěnice bez jídla
Štěnice žijí 6-12 měsíců, a jsou schopné přežívat dlouhou dobu i bez potravy (nymfy 80 – 140 dní, starší stádia déle; dospělí jedinci až stovky dní).Postřik účinkuje dlouhodobě. Během prvního měsíce ještě můžete najít živé štěnice zasažené insekticidem, který je do dvou dnů zahubí. Přibližně za čtyři až šest týdnů se musí postřik zopakovat. Napadají vás další otázky, které souvisí se štěnicemi v bytech a jejich likvidacíDrobné krvavé skvrny na lůžkovinách. Tmavé nebo rezavé skvrny výkalů štěnic na prostěradlech, matracích, lůžkovinách nebo dokonce na stěnách. Vajíčka nebo svlečená kůže ploštěnců. Zatuchlý zápach v pokoji nebo kolem postele (někomu připomíná "zápach ze skříně").
Štěnice se živí lidskou krví, přitahuje je teplo lidského těla a CO2, který vydechujeme při spánku. Když propichují kůži, aplikují anestetikum, takže kousnutí nemusíte vůbec zaznamenat.
Jaká teplota zabije štěnice : 4. Nalezená vajíčka i živé jedince okamžitě mechanicky likvidovat (rozmačkat za pomocí hadříku) Štěnice i vajíčka lze likvidovat i horkou párou za použití vyvíječe páry, anebo mrazem při teplotě minus 17 stupňů po dobu 48 hodin. 5. Po tomto kroku musí následovat chemický zásah, za pomocí speciálního insekticidu.
Jak poznat štěnice v posteli : Lidé mohou toto svědění nejprve přisuzovat jiným příčinám, například komárům. Chcete-li zjistit, zda se skutečně jedná o štěnice, sledujte tyto další příznaky: Drobné krvavé skvrny na lůžkovinách. Tmavé nebo rezavé skvrny výkalů štěnic na prostěradlech, matracích, lůžkovinách nebo dokonce na stěnách.
Kam štěnice kladou vajíčka
Identifikace a vypátrání štěnice je poměrně náročné. Samička v průběhu svého života snáší denně dvě až tři vajíčka, za svůj život je schopna jich naklást až 500. Tyto vajíčka klade na tmavá, těžko přístupná místa (štěrbiny v nábytku, v parketách, rámy obrazů, v záhybech matrací, čalounění, v dřevěném obložení apod.)
Chcete-li zjistit, zda se skutečně jedná o štěnice, sledujte tyto další příznaky:
- Drobné krvavé skvrny na lůžkovinách.
- Tmavé nebo rezavé skvrny výkalů štěnic na prostěradlech, matracích, lůžkovinách nebo dokonce na stěnách.
- Vajíčka nebo svlečená kůže ploštěnců.
Lidé mohou toto svědění nejprve přisuzovat jiným příčinám, například komárům. Chcete-li zjistit, zda se skutečně jedná o štěnice, sledujte tyto další příznaky: Drobné krvavé skvrny na lůžkovinách. Tmavé nebo rezavé skvrny výkalů štěnic na prostěradlech, matracích, lůžkovinách nebo dokonce na stěnách.
Jak poznat štěnice v postelí : Lidé mohou toto svědění nejprve přisuzovat jiným příčinám, například komárům. Chcete-li zjistit, zda se skutečně jedná o štěnice, sledujte tyto další příznaky: Drobné krvavé skvrny na lůžkovinách. Tmavé nebo rezavé skvrny výkalů štěnic na prostěradlech, matracích, lůžkovinách nebo dokonce na stěnách.