Jak pripevnit Parotesnou fólií?
Spoje pásů fólie se přelepí k tomu určenou Parotěsnou páskou PE profi. Průrazy a poškození parozábrany do 1 cm můžete přelepit Parotěsnou páskou PE profi, od 1 do 6 cm lze Parotěsnou záplatou PE profi, nad 15 cm je nutné vyměnit celý pás fólie.Fólie se připevňuje ke krovu mechanickou sešívačkou, nebo pomocí kontralatí. Opět se doporučuje dodržovat přesah jednotlivých pruhů 10-15cm. Tyto přesahy se pak musí přelepit lepící páskou- dle pokynů výrobce fólie. Pro ukončení styku s obvodovým zdivem se používá speciální oboustranně lepící páska.Parozábrany se umisťují vždy blíže vnitřnímu povrchu konstrukce, tedy před tepelnou izolací směrem z interiéru, popřípadě mezi vrstvami tepelné izolace, zde se podívejte na doporučení výrobců tepelných izolací. Fólie se nepoužívá v konstrukcích mezi jednotlivými vytápěnými prostory.

Kam dát parotěsnou fólii : Parozábrana se umisťuje na „teplém“ líci tepelné izolace. Může být umístěna i mezi vrstvami tepelné izolace. Pokud poloha parozábrany není ověřena výpočtem, aplikuje se obvykle v max. 1/5 celkové tloušťky tepelné izolace od interiéru.

Jak funguje parotěsná zábrana

Parozábrana odvádí vzniklou páru pryč z budov a místností. Díky tomu je stavba chráněna před nadměrnou vlhkostí, ochlazováním, korozí, vznikem plísní i hnilob. Nezbytná je parozábrana v podkroví. Podle typu objektu pak zvažujeme umístění parozábrany pod palubky nebo montáž parozábrany na strop.

Jakou parotěsnou fólii pod SDK : Parotěsná folie Parofol N 110

Průsvitná parotěsná fólie N 110 s výztužnou mřížkou a plošnou hmotností 110 g/m2 je určena pro vytvoření parotěsnící vrstvy na interiérové straně střešního pláště. Účinně brání pronikání vodních par z interiéru do střešní konstrukce.

Kvalitní parotěsná fólie nebo-li parozábrana zabraňuje v zatepleném domě poškození nosných částí vlivem kondenzace vodních par, tím ovlivňuje dlouhodobou funkci tepelné izolace, omezuje tímto míru tepelných ztrát, zaručuje optimální vzduchotěsnost staveb.

Používají se jako podstřešní fólie, ale také do konstrukcí stěn. K zabránění nechtěné kondenzace vodních par v izolaci domu, umisťujeme parotěsnou fólii na interiérovou stranu. Tak dokážeme vzduch udržet při teplotě, při které dokáže absorbovat potřebné množství vlhkosti, aby nedošlo k její kondenzaci.

Na co je paropropustná fólie

Používá se jako pojistná hydroizolační fólie v odvětrávaných šikmých střešních systémech. Chrání podkrovní prostory pod střechou před prachem, sazemi a slouží jako ochrana před průnikem zbytkové vody do tepelné izolace. Současně umožňuje, díky schopnosti propouštět vodní páru, odvětrání par z vnitřního prostoru budovy.Spoje parozábrany

  • Dřevěné palubky nebo SDK desky.
  • Oboustranná lepící páska URSA SECO 41.
  • Parotěsná tepelná izolační fólie s reflexními účinky.
  • Tepelná izolace.
  • Hliníková lepící páska.
  • Vzduchová mezera tvořená dřevěnými latěmi nebo CD profily.
  • Těsnící tmel – AIRSTOP.
  • Akrylový tmel, nebo dřevěná lišta.

Pro tento typ obkladu je vhodné zvolit difuzně otevřenou kontaktní fólii HOMESEAL LDS 0,04 FixPlus. Jedná se o třívrstvou fólii na bázi polypropylenu s integrovanými lepicími pásky pro slepení vzájemných přesahů. Má vysokou odolnost proti protržení a aplikuje se hnědou stranou ven.

Parotěsná folie Parofol N 110

Průsvitná parotěsná fólie N 110 s výztužnou mřížkou a plošnou hmotností 110 g/m2 je určena pro vytvoření parotěsnící vrstvy na interiérové straně střešního pláště. Účinně brání pronikání vodních par z interiéru do střešní konstrukce.

Co je parotěsná zábrana : Parotěsné zábrany zabezpečují těsnost vnitřního pláště proti prostupu vodní páry do střešní konstrukce, resp. do tepelné izolace. Vrstva parotěsné zábrany musí vzduchotěsně oddělit vnitřní prostory od tepelné izolace.

Jak dlouho vydrzi fólie na strese : Dobrý den, u fólie Fatrafol tl. 1,5mm by neměl být problém dosáhnout živitnosti fólie vyšší než 20 let. Tato doba se týká fólie vystavené přímým povětrnostním vlivům, zejména slunečnímu záření (tepelné zatížení), které má největší vliv na migraci změkčovadel, zajišťujících elasticitu – pružnost fólie.

Jak se dělá parozábrana

Parozábrana se na dřevěné latě nebo na krokve připevní sponkovačkou. Podkonstrukce z dřevěných latí se upevní vhodnými upevňovacími prostředky. Pro vzdálenost krokví do 850 mm je možno použít latě o průřezu 50/30 mm, pro větší vzdálenost krokví (max. však 1 000 mm) latě o průřezu 60/40 mm.

Drobné poškození (např. po hřebíku), lze opravit příslušnou páskou jak z horní, tak i ze spodní strany pojistné hydroizolace. Pokud je poškození větší (díra do velikosti 15 cm), je opravu nutné provést pomocí záplaty a příslušných pásků, avšak vždy z exteriérové strany aplikované pojistné hydroizolace.Aby byla oprava střešní fólie účinná a proběhla bez námahy, musí být opravná páska vodotěsná, odolná proti roztržení a přilnavá. Páska ViBest Top má všechny tyto vlastnosti a nabízí také mnoho dalších vysoce kvalitních funkcí, jako jsou: teplotní odolnost -30 +80 stupňů Celsia. vysoká odolnost proti vlhkosti.

Čím natřít lepenku na střeše : Asfaltohliníková reflexoizolační nátěrová hmota RENOLAST je určená na povrchovou úpravu střech (plech, IPA, térový papír a ostatní střešní izolační lepenky), dřeva, některých plastických hmot, betonu apod., kde se kromě izolačního a konzervačního účinku požaduje, aby nátěr účinně odrážel světelné a tepelné paprsky.