Jak poznám upečenou Pavlovu?
Pavlova by měla být na povrchu křupavá a uprostřed vláčná. Po upečení troubu vypneme, zavřeme a Pavlovu v ní necháme úplně vychladnout. Teplota pro pečení je jen orientační, každá trouba peče jinak, takže je potřeba zkoušet, aby Pavlova zůstala po upečení bílá a na povrchu křupavá.Pečící troubu ztlumím na teplotu 120 °C a vložím do ní plech s vytvarovaným sněhem. Peču přibližně 80 minut. Základem dortu Pavlova je křehký sněhový korpus [bezé], který se nepeče, ale suší a trouba by se během sušení neměla otevírat.když se Pavlova peče při příliš vysoké teplotě, nejen že moc zhnědne, ale vzniká i větší prázdný prostor mezi vnitřkem a krustou – Pavlova se v horku nafukuje.

Proč se dává ocet do pavlovy : Kukuřičný škrob a bílý vinný ocet se do pavlovy přidávají, protože pomáhají stabilizovat bílek. Tvarování. Pravidelného kruhového tvaru pavlovy dosáhnete tak, že si kruh předkreslíte na pečicí papír. Ovšem pozor – na plech pak papír přijde stranou, na niž jste kreslili, dolů.

Jak dlouho dopredu PECT Pavlova

Dejte péct do vyhřáté trouby na dvě hodiny, pak troubu vypněte a nechte v ní pusinku zcela vychladnout. Já obvykle peču večer a nechávám v troubě do rána. Pavlovu opatrně sloupněte z pečícího papíru a položte na tác či podnos, na kterém budete servírovat. Smetanu ušlehejte společně s mascarpone.

Jak dlouho Susit mini Pavlovu : Ihned vložte do trouby, snižte teplotu na 120 °C a sušte přibližně 40–45 minut. Po uplynutí této doby troubu vypněte a jen malinko pootevřete dvířka (vložte do nich vařečku), takto nechte korpusky dojít, dokud v ní úplně nevychladnou. Jakmile korpusky vychladnou, jdou snadno odlepit od pečicího papíru.

Troubu předehřejte na 100-110 stupňů, plech vyložte pečícím papírem. Pokud budete péct více plechů najednou, zapněte horký vzduch a teplotu nastavte na 90 stupňů. Chcete-li mít všechny dortíky stejně veliké, nakreslete si zespodu pečícího papíru kolečka. Ty moje byly o průměru ca. 65 mm.

Uchováváme v chladu a podáváme během několika hodin, pavlovy v lednici vydrží i do druhého dne, šlehačka ale křehkou pusinku postupně rozmáčí. Samotné pavlovy můžeme upéct i 1-2 dny předem a skladovat v uzavřené nádobě.

Kdy plnit Pavlovu

Ozdobte čerstvým ovocem. Kousky ovoce můžete dát samozřejmě i dovnitř pod šlehačku, záleží, jak moc velké pusinky jste si upekli. Pavlovy plňte až pár hodin před servírováním, aby se příliš nerozmáčely.Uchováváme v chladu a podáváme během několika hodin, pavlovy v lednici vydrží i do druhého dne, šlehačka ale křehkou pusinku postupně rozmáčí. Samotné pavlovy můžeme upéct i 1-2 dny předem a skladovat v uzavřené nádobě.V případě, že máte Pavlovy upečené tak akorát, tak stačí plnit krémem nebo šlehačkou asi půl hodiny před podáváním. Krém s mascarpone je pevnější, déle udrží svůj tvar a tolik Pavlovu nezvlhčí jako třeba jen ušlehaná šlehačka.

Ozdobte čerstvým ovocem. Kousky ovoce můžete dát samozřejmě i dovnitř pod šlehačku, záleží, jak moc velké pusinky jste si upekli. Pavlovy plňte až pár hodin před servírováním, aby se příliš nerozmáčely.

Jak péct pavlovy : Plech vyložte papírem na pečení a lžící na něj naneste 2 stejně velké kulaté placky z ušlehaného sněhu. Vložte do trouby a pečte do úplného usušení, při teplotě kolem 100 stupňů to může trvat i několik hodin, při 120 stupních jen zhruba půl hodiny, avšak pavlovy dostanou béžový nádech.