Po otevření by neměla ve sklenici zůstávat déle než dva týdny. Potraviny naložené v oleji nemají dlouhou trvanlivost, ty v octu se musí sterilovat – a pak vydrží třeba i rok. Fermentované jídlo, jež svou kyselou chuť získává kvašením, se v chladu může skladovat až půl roku.Hermelín první den skladujeme při pokojové teplotě, poté ho dáme do lednice nebo do sklepa. Můžete ho jíst už za tři dny, ale nejlepší je zhruba po 5 dnech.V chladu a ideálně ve tmě nechte hermelíny uležet (10 až 14 dnů). Pak je podávejte s chlebem.
Co s olejem z nakládaného hermelínu : Správný olej vytáhne chuť sýra i všech přidaných surovin a koření. A zároveň prodlouží trvanlivost nakládaného hermelínu. Správě naložený sýr celý ponořený v oleji vydrží v lednici několik týdnů. Při volbě oleje dejte přednost kvalitnímu rostlinnému oleji s méně výraznou chutí.
Jak poznat zkažený nakládaný hermelín
Jak poznat zkažený nakládaný hermelín
V případě zkaženého hermelínu se jedná o zkvašení. Poznáte to po otevření sklenice, podle štiplavého zápachu, typického pro kvašení. Jestliže si toho nevšimnete podle vůně, upozorní vás na to první ochutnání.
Jak poznat zkažený hermelín : Měkké zrající sýry (Hermelín, Romadur, Niva atd.) dávají svou zkaženost najevo jinak. Začnou hořknout, kysele páchnout, je cítit čpavek, na jejich povrchu se mohou objevit barevné skvrny cizích plísní.
Měkké zrající sýry (Hermelín, Romadur, Niva atd.) dávají svou zkaženost najevo jinak. Začnou hořknout, kysele páchnout, je cítit čpavek, na jejich povrchu se mohou objevit barevné skvrny cizích plísní.
Gril pořádně rozpálíme a hermelíny na něj položíme. Grilujeme 5-10 minut na každé straně. Pokud grilujeme kratší dobu, tedy přibližně 5 minut na každé straně, sýr bude tužší a méně rozteklý. Pokud grilujeme každou stranu 8-10 minut, sýr je pak krásně vláčný a tekutý.
Co se dává do Nakladaneho hermelínu
Do nakládaného hermelínu se přidává nejrůznější koření, čerstvé bylinky, rajčata, papričky, ale také ovoce. Výborný je třeba hermelín nakládaný s hruškou, ořechy a sušenými fíky.Mýtus: Potraviny vydrží při pokojové teplotě několik hodin
Při teplotách od 4,5 °C do 32 °C máte maximálně dvě hodiny. Po překročení této doby se bakterie, které mohou způsobit žaludeční potíže, začnou množit.Pokud takový poklad objevíte doma, přivoňte si a uvidíte. Týden prošlý hermelín může naopak jen získat na chuti. Těstoviny, rýže, koření a podobné potraviny jsou označeny datem minimální trvanlivosti. Prodávat se mohou ve slevě i po tomto datu, pokud výrobce zaručí jejich nezávadnost.
Po uplynutí data spotřeby by se již neměly konzumovat.
Na druhé straně, potraviny s označením datum minimální trvanlivosti (DMT) mohou být konzumovány i po uplynutí data uvedeného na obale.
Jak poznat zkažené potraviny : Zkaženou potravinu můžete v některých případech odhalit i pouhým okem. Může se stát, že výrobek nemá prošlou trvanlivost, ale vykazuje již rysy kažení – typický zápach, změna barvy, viditelná plíseň na povrchu. Neberte raději ani potraviny v částečně poškozeném obalu. Případné zdravotní komplikace vám za to nestojí.
Jak dlouho se dělá hermelín v troubě : Doba pečení záleží na tom, jak chcete mít hermelín rozměklý. 10 minut ve vyhřáté troubě znamená měký střed ale pevnou hmotu. Já nechávám hermelín i 20-30 minut. Hermelín sice ztratí původní formu ale skvěle chutná a pohodlně se do něj namáčí zvolená příloha.
Co se dává za koření na hermelín
Hermelín potřete slunečnicovým olejem, do kterého jste předem přidali směs koření – uzenou červenou papriku, sůl, pepř, špetku pálivé papriky, případně ještě malinko chilli. Ogrilovaný sýr pak podávejte s pečivem, karamelizovanou cibulkou a nadrobno nasekanou jalapeňo papričkou.
Jak hermelín skladovat
Prvních 24 hodin ponechejte sklenice s hermelíny v pokojové teplotě a jednou za pár hodin je lehce protřepejte, ať se koření zvedne ze dna. Potom hermelíny uložte do chladu, například do lednice nebo do sklepa. Po týdnu můžete začít servírovat a spořádejte je nejpozději do 2 měsíců od naložení.Jak poznat zkažený nakládaný hermelín
V případě zkaženého hermelínu se jedná o zkvašení. Poznáte to po otevření sklenice, podle štiplavého zápachu, typického pro kvašení. Jestliže si toho nevšimnete podle vůně, upozorní vás na to první ochutnání.
Jak poznat špatný hermelín : Měkké zrající sýry (Hermelín, Romadur, Niva atd.) dávají svou zkaženost najevo jinak. Začnou hořknout, kysele páchnout, je cítit čpavek, na jejich povrchu se mohou objevit barevné skvrny cizích plísní.