Jak poznat typ ventilu na topení?
Samotná hlavice obvykle mívá stupnici s čísly od 1 do 5. Přibližně odpovídá rozmezí teplot 14–29 °C. Jednoduchým otáčením hlavice tak máte spotřebu za vytápění ve svých rukou. S digitalizovanými typy je regulace ještě jednodušší.Jak nastavit termostatický radiátorový ventil s přednastavením. Sejměte ochranný kryt nebo termostatickou hlavici z termostatického ventilu. Nadzvihněte seřizovací kroužek a umístěte jej do polohy odpovídající požadované hodnotě. Uvolněte regulační kroužek a nechte jej zapoadnout do ozubené korunky.Termostatické ventily Herz regulují teplotu v místnosti přímo na otopných tělesech. Kapalinové čidlo zabudované do termostatické hlavice Herz okamžitě reaguje na jakoukoliv změnu teploty v okolí. Propojení s termostatickým ventilem Herz, funguje automaticky.

Jak rozhýbat ventil u topení : Rozhýbat vřeteno ventilu nebývá v extrémních případech snadné. Bývá úplně zaražené do těla ventilu, takže není možné vzít ho do kleští a jednoduše rozhýbat. Topenáři pak doporučují trpělivost. Sundejte hlavici ventilu a pak už stačí vzít cokoliv plochého a zkoušet vřeteno stlačit a pouštět.

Co znamenají čísla na měřiči tepla na radiátoru

První hodnota je aktuální náměr probíhajícího topného období, druhým krátkým stiskem se zobrazí náměr za minulé topné období. Další údaje nejsou pro uživatele důležité, slouží zase spíše pro kontrolu a servis (číslo indikátoru, datum odečtu, teplota radiátoru a prostředí atd.).

Co ukazuje měřák na topení : U jednočidlového systému měří čidlo teplotu povrchu topného tělesa. Teplota v místnosti je zohledňována prostřednictvím pevně dané teplotní hodnoty v přístroji. Společnost Techem užívá zásadně dvoučidlové přístroje: první čidlo měří teplotu povrchu topného tělesa, druhé měří teplotu vzduchu v místnosti.

Čtyřcestný ventil může být ovládán ručně pomocí kolečka či páčky, nebo je možné jej osadit servopohonem, který bude ovládán řídicí jednotkou. Ta se automaticky na základě naměřených teplot v jednotlivých okruzích postará o nastavení potřebné polohy čtyřcestného ventilu.

Termostatická hlavice je součástí topného systému a má jeden základní prvek, jímž je termostatický ventil, který je namontovaný na potrubí. Poznáte ho snadno – po sejmutí hlavice je vidět váleček, jenž se podle teploty okolí buď vysouvá, nebo zasouvá do těla ventilu. Tím dochází k regulaci tepla.

Jak nastavit průtok v radiátoru

Jak nastavit průtok ventilu

Sejměte seřizovací kroužek a umístěte jej do polohy v požadované hodnotě. Následně uvolněte regulační kroužek a nechte jej zapadnout do ozubené korunky. Jednotliví výrobci mohou využívat samozřejmě odlišná značení, nicméně lze říci, že nižší číslo odpovídá minimálnímu průtoku.U ventilu se povolí objímka, kterou je hlavice připevněna k topení. Odkryje se tak krátká tyčka, která by se měla dát prstem zatlačit a po uvolnění tlaku by se měla sama vrátit do původní polohy. Pokud se nepodaří zatuhlou tyčku rozhýbat, aby její chod byl volný, je potřeba ventil vyměnit celý.Toto řešení lze využít i při odvzdušnění topení bez ventilu. Odlučovač vzduchu je jednoduché zařízení, které se instaluje na potrubí a průběžně během celé topné sezóny z vody odstraňuje vzduchové bublinky. Riziko zavzdušnění je tak prakticky nulové a odvzdušnění je zcela automatické, vy nemusíte vůbec nic dělat.

K demontáži vám stačí klasický rovný a křížový šroubovák. Nejdříve zespoda odstraníme plastovou krytku, vyjmeme měřič z kovové konstrukce a následně demontujeme i ji.

Co znamenají čísla na měřáku topení : První hodnota je aktuální náměr probíhajícího topného období, druhým krátkým stiskem se zobrazí náměr za minulé topné období. Další údaje nejsou pro uživatele důležité, slouží zase spíše pro kontrolu a servis (číslo indikátoru, datum odečtu, teplota radiátoru a prostředí atd.).

Jak se měří topení v paneláku : Ve velkých objektech se spotřeba tepla měří kalorimetricky pomocí rozdílu teplot otopné vody na vstupu a výstupu z objektu. V bytech se používají poměrové indikátory spotřeby, které poskytují údaj, jak moc se v konkrétním radiátoru během sledované doby topilo.

Jak funguje 4 cestny ventil

Čtyřcestné ventily mají dvojí funkci směšování, jmenovitě směšují podíl horké vody z kotle s vratnou vodou. Toto má za následek vyšší teplotu vratné vody, snižuje riziko nízkoteplotní koroze a zajišťuje delší životnost kotle. Čtyřcestný ventil HERZ lze namontovat v libovolné poloze.

Třícestný ventil je osazen na teplém potrubí. Zde se stará o potřebnou teplotu v sekundárním okruhu – směšuje teplou vody z kotle a studenou vody z vratky. Dochází tak k proměnnému průtoku v primárním okruhu a ke konstantnímu průtoku v sekundárním okruhu. Rozdělování pak představuje kvantitativní regulaci.Pokud si topení chcete regulovat sami, provést to lze prostřednictvím ventilu. Ten má na sobě obvykle čísla od 1 do 5. Tato čísla vyjadřují rozmezí teplot mezi 14 – 29 °C. Záleží tak pouze na obsluze ventilu, kolik stupňů na radiátoru nastaví.

Jak vyměnit termostatickou hlavici na radiátoru : Termostatickou hlavicí otočte zcela doleva na nejvyšší číslo na stupnici (maximální otevření ventilu). Hlavici přiložte k termostatickému ventilu a převlečnou matici utáhněte ve směru hodinových ručiček. Pro dotažení použijte buď plochý klíč, nebo kleště. Nastavte termostatickou hlavici na požadovanou hodnotu.