Jak poznat svoje tělo?
Poznat své tělo je prvním krokem k úspěchu

  1. změřit tělesnou hmotnost.
  2. stanovit procento tělesného tuku.
  3. zjistit procento vody v těle.
  4. změřit svalovou hmotu (včetně vnitřních orgánů)
  5. zhodnotit váš somatotyp (tělesný typ)
  6. změřit viscerální tuk (tuk v břišní dutině)
  7. zhodnotit zdravou úrovně viscerálního tuku.

A to je právě ta zdravá sebeláska – pomozte svému tělu být zdravé.

  1. 5 tipů, jak přijmout své tělo takové, jaké je:
  2. Zdraví je na prvním místě
  3. Nesrovnávejte se s ostatními na sociálních sítích ani ve fitku.
  4. Obklopujte se sebevědomými lidmi, před kterými se nemusíte přetvařovat.
  5. Zkuste se řídit pravidlem 80/20.

Poznamenejte si, co byste pro své tělo mohli udělat, zajít si na masáž či pedikúru, chodit dříve spát, pít dostatek vody atd. Pak samozřejmě hlídejte, zda všechny body plníte. Pište si také to, co už jste pro sebe udělali a jaké pocity jste při všech těch aktivitách měli.

Jak přijmout své tělo : Jak přijmout své tělo i přesto, že není podle mých představ

  1. Nemusíte své tělo hned milovat.
  2. Buďte vděčné za to, co pro vás vaše tělo dělá
  3. Zbavte se věcí ve svém životě, které vás nutí porovnávat se s ostatními.
  4. Noste oblečení, které vám sedí
  5. Vnímejte samy sebe jako celkovou osobnost.
  6. Zastavte negativitu vůči sobě

Co s tělem po smrti

Po smrti se v těle odehrávají různé procesy, které vedou k jeho rozkladu. Bez přívodu kyslíku a energie dochází ke ztrátě funkce buněk a orgánů a tělo postupně přestává fungovat. Zhruba několik minut po zástavě srdce dochází k zastavení proudu krve, což má za následek ztrátu kyslíku v tkáních.

Jak se cítit dobře ve svém těle : Uvařit si dobré jídlo s nevšedními a zdravými surovinami, vypít uklidňující bylinkový čaj, udělat si pohodu, číst si, procházet se, provádět dechová cvičení, motivovat se pozitivními myšlenkami a myslet nejen na sebe, ale i na druhé, může prospět naší mysli víc, než se na první pohled může zdát.

Propojte své tělo se svou myslí

Pociťujte jeho tlukot a to, jak se vám zvedá a zase klesá hruď. Zavřete oči a hluboce se nadechněte do břicha. Dech chvíli zadržujte a pak pomalu vydechněte. Dýchejte zhluboka, soustřeďte se na zvuk svého dechu a snažte se pozorně naslouchat, co vám vaše tělo říká.

JAKÉ POTRAVINY VÁS ZAHŘEJÍ V zimním období si častěji dopřejte luštěniny, maso nebo tučnější ryby. S jejich zpracováním má tělo o trochu více práce, a proto je vedlejším produktem jejich trávení pocit tepla. Sáhnout můžete i po jídlech okořeněných špetkou chilli nebo po těch, které chutnají nejlépe s čerstvým křenem.

Co skrývá naše tělo

Kniha je určena malým školákům. Čeká vás úchvatné seznámení s lidským tělem! V unikátní knížce najdete fólie s barevným vyobrazením vnitřku těla, podrobné kresby s popisky a poutavé informace. Poznávání lidského těla a toho, jak funguje, se tak stane zábavou!Návod, jak se mít ráda: Přestaňte se srovnávat s ostatními a hledejte, co je výjimečné na vás

  1. Nesrovnávejte se s ostatními.
  2. Buďte sama sebou.
  3. Najděte na sobě něco výjimečného.
  4. Mějte ráda své tělo.
  5. Pečujte o své zdraví
  6. Dejte sbohem chemii.
  7. Sportujte.
  8. Učte se nové věci.

pokles krevního tlaku, puls obtížně hmatný, často tachykardie s arytmiemi. změny vzorce dýchání, někdy charakteru mělké bradypnoe, někdy mělké tachypnoe, často apnoické pauzy, známky usilovného dýchání (zatahování nadklíčků) změny v obličeji („špičatění”, tj. zostření rysů, vystoupení nosu z obličeje)

Spalovací pece

Rakev s tělem se zpopelňuje při teplotě 1150 °C (1423 K, 2102 °F). Během kremace shoří velká část těla (obzvláště orgány a jiná měkká tkáň). Pozůstatky žehu tvoří asi pět procent původní hmotnosti těla a popel rakve. Kosti jsou zcela zpopelněny.

Jak se cítit psychicky lépe : Tip: Pozvěte přátele na kávu, oběd, do kina/divadla. Zapojte se do kurzů nebo spolků, kde se potkáváte s podobně smýšlejícími lidmi. Zkuste aktivně naslouchat a nezavírejte se před novými přátelstvími. Otevřením se sociálním interakcím posílíte svou mentální odolnost, ale také si obohatíte život novými zážitky.

Jak se citit psychicky líp : Rychlé čtení

  1. Promluvte si s někým, komu důvěřujete.
  2. Ovládejte svoje obavy.
  3. Pečujte o sebe.
  4. Dýchejte.
  5. Pište si deník.
  6. Vyzkoušejte doplňkovou terapii – někteří lidé zjistí, že jóga, meditace, aromaterapie, masáže, reflexologie, bylinné léčby nebo hypnoterapie jim pomáhají se uvolnit nebo lépe spát.

Co znamená naslouchat druhému

Umění naslouchat je dovednost, které se můžeme naučit. Tím, že nasloucháme druhým, dáváme najevo, že je máme rádi, pomáhá nám to budovat si silné vztahy a přivolává to Ducha, aby nám žehnal darem rozlišování, abychom dokázali porozumět potřebám ostatních.

Aktivní naslouchání je způsob, při kterém nejen registrujeme, co druhý říká, ale současně jej povzbuzujeme ke sdělování informací, volnému vyjadřování myšlenek, představ, názorů a postojů neverbálními i verbálními prostředky. Aktivním nasloucháním získáváme potřebné informace a současně ověřujeme vzájemné pochopení.Buďte v teple: 6 tipů na rychlé zahřátí

  1. Nepodlehněte lenosti. Když je nám zima, instinktivně máme chuť zachumlat se pod teplou deku a nedělat vůbec nic.
  2. Oblečte se jako cibule.
  3. Zahřejte se vhodným jídlem.
  4. Nezapomínejte během dne pít.
  5. Začněte s pravidelným otužováním.
  6. Nevěřte mýtům o alkoholu.

Jak mít doma teplo bez topení : Jak se doma zahřát bez zapnutého topení

  1. Polštáře, přehozy, plédy. Když nechcete od základů měnit svůj interiér, spolehněte se na bytový textil.
  2. Kůže hodně zmůže.
  3. Teplo (nejen) od nohou.
  4. Zatáhněte závěsy.
  5. Když barvy hřejí
  6. Útulné koberečky.
  7. Teplo od podlahy.