Jak poznat přirovnání?
Přirovnání je pojmenování na základě srovnání či podobnosti. Přirovnání často používají nadsázku. Příklady přirování: zdravý jako řípa.Přirovnání se nejčastěji tvoří pomocí částice jako: „je chytrý jako liška“ „bystrý jako rys“ „starý jako Pes.Jedná se v podstatě o ustálené výroky, které obsahují obecně platné zásady nebo zkušenosti mravoučné povahy. Za pomoci nich jsou nám již od malička vštěpovány základní hodnoty naší kultury. Zpravidla mají podobu rýmovaného dvojverší – to zejména kvůli snadné zapamatovatelnosti.

Jaký je rozdíl mezi metaforou a přirovnáním : Metaforu je také možné chápat jako zkrácené přirovnání, přičemž v metafoře se na rozdíl od přirovnání podobnost mezi objekty nevyjadřuje explicitně (např. přirovnání „Petr je rychlý jako vítr“ vs. metafora „Petr je vítr“).

Jak poznat rčení

Rčení úzce souvisí s úslovím a pořekadlem. Rčení se liší od pořekadla především tím, že rčení lze volně časovat (házet perly sviním), zatímco pořekadlo jen v omezené míře nebo vůbec ne (chyba lávky; já nic, já muzikant), úsloví pak tvoří přechodový typ mezi rčením a pořekadlem.

Co to znamená be like : be like {sloveso}

podobat se {refl. sl.}

"Jak si kdo ustele, tak si lehne", praví staré české přísloví. A jiné, že "bez práce nejsou koláče". Jenže dobře poležet si chce každý, dopřát si něco na zub také. Zato stlát, tedy zasloužit si to či ono vlastním úsilím, už každý nehodlá.

Kdo se bojí, nesmí do lesa. Tichá voda břehy mele. Jablko nepadá daleko od stromu. Komu se nelení, tomu se zelení.

Jak poznat metafory

Zopakujme si, co už umíme: Metafora – metafora je přenesení významu na základě podobnosti tvarové (oko, ucho, zub, lopatka, koleno, čočka, řasa, kloub, bubínek, kovadlinka ….) Metonymie – nemá podobnost tvarovou, ale jinou, vnitřní (sladkost, vláda, stráž, diesel, manšestr, kašmír….)Synekdocha (řecky syn-ek-doché, sdílená, spolu míněná část) je druh obrazného pojmenování, při němž je název celku použit pro označení části nebo naopak název části pro označení celku. Například „noční nebe zářilo“ místo hvězdy svítily nebo „pod rodnou střechou“ místo v domě.přísloví tvoří celé formalizované věty, které nelze rozdělit, přeformulovat, skloňovat či časovat; rčení a pořekadla se stávají částmi vět a lze je časovat.

milovat: Miluji tě. I love you. milovat: Miluje pizzu. She loves pizza.

Co znamená česky Hello : ahoj! {citosl.} hello! (také: hi!)

Jak poznat prislovi : Přísloví je ustálený stylizovaný výrok, jenž obsahuje obecně platné zásady nebo zkušenosti mravoučné povahy. Tyto jsou vyjádřeny buď přímo, nebo obrazně. Pro snadnější zapamatování má často podobu rýmovaného dvojverší. Přísloví tvoří součást lidové slovesnosti.

Jak si kdo ustele

Určitě všichni znáte toto staré české přísloví, protože dobře si lehnout a vyspat se, chce totiž každý, ale stlát postel, to už není zrovna oblíbená činnost.

Kdo víno pije, toho ani pantokem nezabije.3. Když se kácí les, létají třísky. Toto přísloví glosuje skutečnost, že při důsledném prosazování čehokoli se nevyhneme nejrůznějším přešlapům. Často i dost fatálním.

Jak poznat synekdocha : Synekdocha (řecky syn-ek-doché, sdílená, spolu míněná část) je druh obrazného pojmenování, při němž je název celku použit pro označení části nebo naopak název části pro označení celku. Například „noční nebe zářilo“ místo hvězdy svítily nebo „pod rodnou střechou“ místo v domě.