Jak poznat kvalitni chlorellu?
Chlorella pěstovaná na Taiwanu ve velkých kultivačních bazénech dopadla ve všech testech nejlépe, obsahovala dle laboratorních testů ze všech testovaných vzorků nejméně škodlivých látek. Chlorella z Taiwanu je nejlepším zdrojem chlorelly vůbec a oproti čínské chlorelle je několikanásobně čistší.Uživatelé hodnotí nejlépe řady MycoMedica. Nejlépe hodnoceným výrobkem je MycoMedica Chlorella 250 mg BIO 1200 tablet.Při užívání řas je nutné dodržovat pravidelný pitný režim. Pro ten platí jednoduchá poučka: na každých 15 kg své tělesné hmotnosti vypijte 0,5 litru vody. Není vhodné chlorellu užívat déle než tři měsíce. Po tříměsíční proceduře je dobré minimálně na měsíc řasu vysadit.

Kdy zacne pusobit chlorella : Při takovýchto dávkách působí chlorella jako přírodní antibiotikum. Buďte v konzumaci poctiví a vytrvejte. Kdo očekává zázrak při občasném „ďobnutí“ tabletky, ten se nedočká, i když i to je užitečné. Harmonizace organismu se začíná projevovat po třetím měsíci konzumace zelených potravin.

Jak poznat kvalitní chlorellu

Nejlépe vyberte chlorellu, která je:

  1. pěstovaná v umělých nádržích s filtrací vody,
  2. pěstovaná za stále monitorace kvality vody,
  3. organicky pěstovaná bez chemického ošetření,
  4. pěstovaná venku na slunci ,
  5. chráněna před vnějšími vlivy, které by ji mohly kontaminovat ,
  6. je sušena za nízkých teplot .

Co je lepší chlorella nebo Spirulina : Chlorella organismus spíše detoxikuje, zatímco spirulina jej spíše posiluje a vyživuje. Chlorella obsahuje dvojnásobné množství chlorofylu než spirulina. Dále je výraznou zásobárnou železa. Za zmínku stojí také obsažený vitamin K, fosfor i další vitamíny a minerální látky.

Lidé s těmito zdravotními potížemi a léky by se měli chlorelle vyhnout: onemocnění žilního systému, léky na ředění krve. po transplantaci orgánů, léky na potlačení imunity. autoimunitní onemocnění

Pro koho se ječmen nehodí

V případě, že jste po operaci žaludku nebo střev, při akutních zánětech hlubokého žilního systému, akutní plicní embolii nebo pokud užíváte léky na ředění krve (warfarin) nebo na snížení imunity, není vhodné tyto potraviny užívat a vždy se jejich vhodnosti poradit s vašim lékařem.

Na co pomáhá chlorella

detoxikuje organismus. zvyšuje imunitu. čistí trávicí ústrojí, podporuje vylučování a funkci střev. podporuje činnost a stabilitu nervového systému.Lidé s těmito zdravotními potížemi a léky by se měli chlorelle vyhnout:

  • onemocnění žilního systému, léky na ředění krve.
  • po transplantaci orgánů, léky na potlačení imunity.
  • autoimunitní onemocnění
  • hyperfunkce štítné žlázy.
  • chronické záněty trávicího traktu.

Chlorella pyrenoidosa obsahuje největší množství chlorofylu ze všech známých rostlin rostoucích na naší planetě. Chlorofyl má pozitivní účinky na naši krev a krvetvorbu. Mimo to působí na žaludek a na střeva, má detoxikační účinky, čistí krev, regeneruje tkáně, zlepšuje kardiovaskulární systém.

Dobrý den, Spirulinu lze užívat dlouhodobě – pro preventivní užívání jsou však dávky do 8 gramů dostačující. Často se doporučuje kombinace Spiruliny a Chlorelly, případně ještě mladého ječmene.

Kdo nesmi uzivat Spirulinu : Neměly by ji užívat osoby, které se léčí imunosupresivními léky a léky na ředění krve. V obou případech by mohlo dojít ke snížení nebo zintenzivnění jejich účinků. Alergická reakce se může objevit u osob alergických na mořské plody.

Co je lepsi jecmen nebo chlorella : Ječmen pak dočišťuje tělní tekutiny – krev, lymfatický systém (umí výborně odvodňovat organismus), čistí také pomocí potu a moči. Oproti chlorelle navíc obsahuje celou řadu enzymů, které dokážou tělu dodat rychle energii a je-li potřeba, urychlují také hojení. Obě zelené potraviny jsou navíc zásadotvorné.

Co je lepsi ječmen nebo chlorella

Ječmen pak dočišťuje tělní tekutiny – krev, lymfatický systém (umí výborně odvodňovat organismus), čistí také pomocí potu a moči. Oproti chlorelle navíc obsahuje celou řadu enzymů, které dokážou tělu dodat rychle energii a je-li potřeba, urychlují také hojení. Obě zelené potraviny jsou navíc zásadotvorné.

Kdo by se měl zelenému ječmeni vyhnout, jsou lidé s akutním stavem trávicího traktu, po transplantaci orgánů nebo trpící autoimunitním onemocněním. Kontraindikace může zelený ječmen způsobovat pouze v kombinaci s léčivy obsahujícími látku warfarin.V případě příliš velké dávky lze zaznamenat projevy jako bolest hlavy, únava, trávící obtíže, nadýmání, zácpa nebo zhoršení vyrážky. Vše většinou souvisí s probíhajícími očistnými procesy a úpravou střevní mikroflóry, během času odezní. Řešením je snížení dávky, než potíže odezní, a dostatečný příjem čisté vody.

Kdo nesmi uzivat jecmen : Pro koho se ječmen nehodí

V případě, že jste po operaci žaludku nebo střev, při akutních zánětech hlubokého žilního systému, akutní plicní embolii nebo pokud užíváte léky na ředění krve (warfarin) nebo na snížení imunity, není vhodné tyto potraviny užívat a vždy se jejich vhodnosti poradit s vašim lékařem.