Jak poznat kvalitní slivovici?
Co by mělo být ve Slivovici cítit (chuť, aroma)

Musí vonět a chutnat po švestce a nesmí v ní být cítit nežádoucí dochuti a vady. Ideální je, když v chuti nalezneme i chuť a vůni pecek, ale ta by neměla přebít chuť švestek.Pravá a poctivá slivovice má mít obsah alkoholu kolem 52%. V obchodech se ale nejvíce prodává takzvaná řezaná slivovice, která má 40% alkoholu.Důvodem vysokého obsahu alkoholu je skutečnost, že pokud se čistý ovocný destilát naředí na méně než 45 %, může v něm být cítit kyselost. Kvalitní slivovice při nalití do sklenice tzv. řetízkuje (vytváří drobné praménky kondenzujícího alkoholu stékající zpět do sklenice).

Proč se zakalí slivovice : Nejčastější příčinou je použitá tvrdá voda na ředění pálenky. Zakalené pálenky lze vyčistiti filtrací nebo čiřením. Ani jedna cesta není zpravidla pro drobné palitele jednoduchá, najít vhodný filtr nebo prostředek tak, aby neměl vliv na chuť není jednoduché.

Jak poznat špatnou slivovici

Hotový kvas poznáme podle zdravé vůně a šťávy, která nesmí být sladká. V momentě, kdy se vytvořená deka začne propadat, musí se odstranit dříve, než se propadne úplně.

Jak dlouho vydrží slivovice : Klasická slivovice ze švestek vydrží mnohem déle. I patnáct až dvacet let,” uzavřel Jelínek. Pálenku můžete pít v jakoukoliv roční dobu. Potěšíte jí nejen návštěvy, koledníky o Velikonocích, ale i svatebčany.

Jablka: Výtěžnost je 1 litr 50% pálenky z cca. 10 až 13 kg ovoce.

Pomáhá při trávení, startuje metabolismus, přispívá k rozpouštění tuků, vzbuzuje chuť k jídlu. Zbavuje parazitů ve střevě i některých škodlivých bakterií. Má antiseptické účinky a dovede prohřívat příslušné partie na kůži. Zlepšuje myšlení, zamezí stresu, přepracovanosti a depresím.

Čím zapíjet slivovici

Dále je nutné tento alkohol neustále zapíjet nealko nápoji, ideálně vodou. Alkohol totiž tělo odvodňuje. Velmi opatrně se musí přistupovat i ke kombinaci tvrdého alkoholu a sektu.Ideální místo je ve sklepě nebo na jiném tmavém místě, kde je teplota kolem 15 stupň​ů bez výraznějších výkyvů. Při vyšších teplotách se zvyšuje odpar alkoholu. Nádoby překryjte plátýnkem nebo gázou, aby se do nich nedostaly nečistoty ani hmyz. Během větrání se chuť pálenky lehce zakulatí a příjemně harmonizuje.Například u švestek je potřeba 8 až 13 kilogramů, u jablek 11 až 16 kilogramů a u hrušek dokonce 13 až 18 kilogramů. Záleží na zralosti ovoce a jeho cukernatosti. Právě z cukru během kvašení vzniká ethanol a oxid uhličitý.

Domácí slivovice je domácí slivovice. Věnovat byste jí měli dostatek péče nejen při výrobě, ale také při skladování. Po vypálení skladujte destilát v dobře uzavřené, ideálně skleněné nádobě ve sklepě nebo spíži. Vyhněte se místnostem, kde se mění průběžně teplota (například na půdě).

Kolik stojí vypalit litr slivovice : CENÍK A INFORMACE PRO PĚSTITELE

Celková cena služby je 310,- Kč za 1 litr 100% alkoholu. To znamená, že za 1 litr 50% pálenky u nás zaplatíte 155,- Kč. Pokud nemáte vlastní dřevo, cena služby činí 345,- Kč za 1 litr 100% alkoholu.

Kolik švestek je potřeba na 1 litr slivovice : A kolik vlastně potřebujete ovoce na litr pálenky To je různé u každého druhu. Například u švestek je potřeba 8 až 13 kilogramů, u jablek 11 až 16 kilogramů a u hrušek dokonce 13 až 18 kilogramů. Záleží na zralosti ovoce a jeho cukernatosti.

Na co pomáhá slivovice

Pomáhá při trávení, startuje metabolismus, přispívá k rozpouštění tuků, vzbuzuje chuť k jídlu. Zbavuje parazitů ve střevě i některých škodlivých bakterií. Má antiseptické účinky a dovede prohřívat příslušné partie na kůži. Zlepšuje myšlení, zamezí stresu, přepracovanosti a depresím.

DOPORUČENÍ: degustovat kvalitní pálenku někde kolem 20°C. Já si dám klidně skleničku i teplejší, dejme tomu do 22°C. Při vyšší teplotě se intenzivněji rozvine vůně a následně i chuť pálenky. Ideální místem pro skladování je komora, kde je tma a stabilní teplota kolem 16° – 18°C.Doporučuje se přidávat vodu "měkčí" tedy s nižším obsahem kationtů vápníku a hořčíku; do stupně tvrdosti 3 – 4 dH. Nedoporučuje se k ředění používat minerální vody, kde je vysoký obsah minerálních prvků častou příčinou zákalu.

Po jakém alkoholu není špatné : Ovšem pokud chcete jejich pravděpodobnost snížit, vyberte si čirý alkohol, jako je vodka" řekla odbornice na holistickou výživu Joko Inueová. "Vodka má nejméně toxinů způsobujících kocovinu, zvlášť ve srovnání s tmavšími destiláty, jako je whisky.