Jak poznat jestli je kokos dobrý?
Pokud s ním zatřesete a uslyšíte přelévat v něm tekutinu – jedná se o mladý kokos s minimem dužiny. Pokud naopak téměř neslyšíte vodu přelévat – jedná se o starší kokos s velkým množstvím dužiny. Pokud kokos otevřeme a dužina má šedivou barvu, tak takový kokos už nekonzumujte, je zkažený.Důležitá je zejména tučnost kokosu.

Čím je strouhaný kokos více tučnější, tím lépe pro Vás. Čím je tučnost nižší, tím je vůně a chuť kokosu méně intenzivní. S nižším podílem kokosového oleje je také strouhaný kokos více suchý a připomíná spíše piliny než přírodní produkt.Kokos je velké ovoce podobné ořechům, které roste vysoko na stromech. Kokosové ořechy mají velmi tvrdé skořápky a uvnitř sladkou bílou dužinu s čistou kokosovou vodou. Ořech se nejdříve musí rozlousknout, nejlépe o pevný povrch, a pak se musí dužina vyloupat pomoci ostrého nože. Pozor na prsty.

Jak dlouho vydrží kokos v lednici : Čím je totiž čerstvější, tím více kokosové vody ještě obsahuje. Čerstvé kokosové ořechy mají také delší dobu skladovatelnosti. V chladničce vydrží dva až tři týdny.

Proč má kokos tři díry

Na vrcholku pevné skořápky kokosu se nacházejí tři otvory, které mají specifickou funkci během růstu a klíčení semena. Dva slouží jako místa, kudy procházejí vyživovací cévní svazky do plodu.

Jak poznám zkaženou kokosovou vodu : Voda v kokosu může být přirozeně narůžovělá. Důležitá je chuť a vůně. Pokud kokos lehce kosově voní a chutná sladce, je v pořádku. Jakmile chutná kysele, je zkažený.

Pro kokos je charakteristická typická hnědá tvrdá skořápka, bílá dužina a tekuté mléko uvnitř, které má exotickou chuť.

Skladování: Doporučujeme skladovat v suchu při teplotě do 25 °C. Je důležité chránit produkt před přímým slunečním zářením, abyste si uchovali maximální čerstvost a chuť.

Jak Rozdelat kokos doma

Nejlepší je kokosem udeřit o betonové schody nebo něco podobně tvrdého. Staří několik dobře mířených ran a kokos začne praskat a rozloupne se. Celý proces je tak na 2minuty. Místo betonu můžete použít i sekáček.Spojuje se s infarktem a mrtvicí, zkrátka nás má zabíjet. Ve skutečnosti však kokos prokazatelně zabije jen toho, komu spadne na hlavu. Takových lidí je přibližně 150 ročně.Vložte kokosový ořech do trouby vyhřáté na 200 °C a počkejte asi 15 minut. Skořápka by měla sama prasknout. Skořápku sloupněte nebo jemně obouchejte kladívkem. Vnitřní hnědou slupku pak okrájejte nožem či škrabkou.

Kokosová voda je zdrojem mnoha minerálů. Prospívá vašemu srdci, pomáhá snižovat cholesterol, má vliv na kvalitu pleti a hodí se také při hubnutí. Často se využívá pro doplnění dehydratovaného těla při průjmových onemocněních, v těhotenství nebo pokud trpíte bolestmi hlavy.

Jak uchovat čerstvý kokos : Neskladujeme ho v igelitových pytlících, protože může lehce skončit plesnivý. Čerstvý kokos dáváme do ledničky nebo ho ještě lépe co nejdříve sníme, protože ztrácí svou chuť a zároveň své léčivé schopnosti už během několika hodin po otevření. Dospělé a zralé jsou hnědé, vlasaté kokosy.

Jak dostat kokos že skořápky : Dostaňte k kokosu vodu stejně jak je popsáno v prvním případě. Pokud nemáte kde s kokosem uhodit nebo si na to netroufáte, vložte kokos do 200 °C vyhřáté trouby na 10-15 minut a ořech praskne sám, nebo se alespoň tvrdá skořápka nalomí co už snadno doťukneme kladivem.

Kolik lidí ročně zabije rampouchy

Rampouchy a Rusko

I to má svá specifika – mezi ta typická patří mráz. Ročně umrzne přes 20 000 Rusů, ale rizikem je i obleva. Při ní se uvolňují ze střech rampouchy – a každým rokem zabijí v průměru 100 Rusů…

Čeští komáři hrozí jen nepatrným zlomkem tohoto čísla – za posledních deset let mají na svědomí život jediného člověka. Ve světe jsou nebezpečím také psi. Ročně způsobí smrt kolem 25 000 lidí, a to z velké části kvůli vzteklině, kterou na člověka přenesou.Pokud nemáte kde s kokosem uhodit nebo si na to netroufáte, vložte kokos do 200 °C vyhřáté trouby na 10-15 minut a ořech praskne sám, nebo se alespoň tvrdá skořápka nalomí co už snadno doťukneme kladivem. Bílou dužinu můžeme sníst, nebo nastrouhat a používat při vaření.

Proč nepít vodu z kohoutku : Mnoho velkých průmyslových podniků ukládá své odpady do řek a moří, kromě toho lidé vyhazují všechny druhy odpadu do světových vod. To vše vede k tomu, že voda, která teče z kohoutků obsahuje celou řadu různých nebezpečných látek, jako jsou různé druhy solí, chlór, viry, plísně, bakterie, jiné sedimenty .