Jak poznam Praskle podlahové topení?
Jak poznáte zavzdušněné topení

Pokud je teplo jen u regulačního ventilu a na druhé straně topení nehřeje, dostal se do něj nejspíš vzduch. Ten se neprohřívá stejně jako voda a část radiátoru proto nehřeje. Dalším indikátorem je, že z topení slyšíte bublání nebo šplouchání – přívod pouští vodu do vzduchové bubliny.Pokud je dírka malá, trochu si jí do hloubky zvětšíte. Pak vezmete tavnou tužku, zapálíte a nahřejete hrot. To trvá minutku a pak už jen mixujete barevné vosky tak, abyjste docílili co nejvěrnější barvy podlahy. Vosk nakapete do díry, a zapracujete ho tam teplem.Používáme následující metody pro nalezení úniku prasklé vody:

  1. elektroakustické hledání poruch na potrubí
  2. digitální korelační technologie pro přesnou lokalizaci úniku.
  3. zatahovací prut s hydrofonem.
  4. vyhledávání úniku vody pomocí plynu H5.

Jak casto proplachovat podlahové topení : Jakým způsobem se systém podlahového topení čistí a jak často je třeba jej provádět Kontrola kvality by se měla obecně provádět jednou ročně. Pokud systém dobře topí, pravděpodobně k žádnému problému nedochází. V opačném případě je třeba vodu vyměnit a potrubí propláchnout.

Co když praskne podlahové topení

V takovém případě stačí okamžitě zastavit přívod vody a přivolat pomoc. Stejně jako u elektrického podlahového vytápění platí pravidlo, že byste se za všech okolností měli obrátit na profesionály s dlouholetými zkušenostmi, spokojenými klienty a odbornými znalostmi, kteří těmto nepříjemnostem včas předejdou.

Proč je slyšet voda v topení : Změny v proudění vody a s tím související podtlak způsobují vznik dutin neboli podtlakových bublin, které různě vibrují a narážejí do potrubí. Tyto jevy můžeme vnímat jako nepříjemné zvuky hučení a pískání.

Z díry v podlaze stačí odstranit nesoudržné části, průmyslovým vysavačem vysát prach, díru navlhčit vodou a zapravit betonovou směsí. Povrch betonové směsi se zahladí ocelovým hladítkem a je hotovo. Menší díry v betonové podlaze není třeba opravovat, vyrovnají se během aplikace samonivelační stěrky.

Skvělým pomocníkem je opravný tmel v barvě podlahy. Hodí se, pokud se vám stane nehoda s těžkým ostrým předmětem a poškození podlahy je nejen povrchové, ale i do hloubky a potřebujete tak vyspravit díru. Vyplníte ji snadno měkkou barevnou hmotou, kterou pak jen uhladíte přiloženým hladítkem a necháte zaschnout.

Jak se pozna prasklá trubka ve zdi

Vyhledání problému je možné hned několika způsoby. Kromě klasického detektoru vlhkosti se využívá také přístroj na bázi plynu. Tento způsob se volí především tam, kde je potrubí řešené plastovými trubkami a klasická diagnostika by nemusela být tedy dostatečná.Vyšší teplota podlahy může být v místnostech s kratší dobou pobytu, například v koupelnách (33 °C) a u bazénů. Pro dodržení těchto hodnot by tak maximální teplota vody do podlahového topení by neměla překročit hodnotu 50 °C. Ideální teplota se běžně pohybuje okolo 35 až 45 °C.Každý systém podlahového teplovodního topení by měl mít odvzdušňovací ventily v rozvaděči a na kotli. Ty vypouští vzduch automaticky, jen jednou za čas je pak třeba doplnit vodu.

Kdy je potřeba topení odvzdušnit

Přítomný vzduch se při zapnutí radiátoru projevuje pískáním nebo šploucháním. Pokud je vzduch v topení ve větším množství, poznáte to snadno, topení hřeje částečně a nebo vůbec, i když je nastavené na plný výkon. V takovém případě je nutné topný systém odvzdušnit.

Proč praská v topení : Tento jev je způsoben tepelnou roztažností potrubí. To znamená, že se ocelové potrubí roztahuje a smršťuje podle aktuální teploty topné vody. Pokud je potrubí pevně zazděno, např. v prostupech mezi stropy nebo zdmi ve sklepích, dochází k velkému pnutí, které se projevuje boucháním nebo praskáním.

Jak odstranit praskání v topení : Praskání je s největší pravděpodobností způsoben dilatačním pohybem trubek a nelze zcela odstranit pokud nejsou trubky volné. Z tohoto důvodu je nutné uvolnit trubky s otopnou vodou, které musí být v trubkových průchodkách většího průměru zcela volné připravené v průchodkách dilatovat.

Jak opravit mezery v plovoucí podlaze

Návod jak opravit mezery v plovoucí podlaze:

  1. Odstraňte lištu z okrajů plovoucí podlahy.
  2. Umístěte dilatační klíny podél celé stěny místnosti mezi spodek stěn a okraje desek.
  3. Přejděte na opačný konec místnosti, kde se desky dotýkají.
  4. Přitáhněte stahovací hák pevně k sobě, anebo s použitím kladívka stlučte desky k sobě.


Jak opravit velké díry

  1. Prostor otvoru vyčistěte od sutin, prachu a jiných nečistot. Povrch navlhčete.
  2. Pomocí suchých cihel vyplňte oblast poškozeného zdiva. K zajištění jednotlivých kusů se používá speciální lepidlo na obklady.
  3. Zbytek díry nahoďte maltou, nechte 2-3 dny zaschnout a nakonec zaštukujte.

Rychlé řešení je použití vazelíny, kterou vtlačíte do trhliny a poté utěsníte instalatérskou lepicí páskou nebo pruhem látky. Pro podobné případy se vyplatí mít doma i epoxidovou pryskyřici nebo speciální dvousložkové epoxidové tmely.

Jak opravit prasklou kg trubku : JAK OPRAVIT PRASKLOU TRUBKU Provizorním řešením může být použití vazelíny, kterou vtlačíte do trhliny. Poté trubku omotáte instalatérskou lepící páskou. K opravě můžete použít i epoxidovou pryskyřici nebo epoxidový tmel a trubku prostě zalepit.