Jak poznam že dite spolklo mincí?
Někdy stačí jen čekat

Nejbezpečnější situace je obvykle ta, kdy dítě spolklo kuličku nebo kdy dítě spolklo korunu. Drobný kulatý či oblý předmět, jako např. spolknutá mince se většinou obalí v žaludku potravou a do 24 hodin vyjde ven se stolicí. Co dělat, když vaše dítě strčí do pusy baterii.První příznaky jsou různorodé, nejčastěji jde ale o bolest při polknutí, pocit cizího tělesa nebo dyskomfortu při polknutí. Důležité je samozřejmě také místo, kde kost vázne. U části pacientů je to v oblasti hltanu, tedy hlavně v kořeni jazyka, patrových mandlích.Příznaky. Příznaky jsou obvykle patrné hned po spolknutí, způsobuje je to, že předmět uvízne v krku, jícnu nebo poraní dutinu ústní. Pokud cizí těleso uvízne někde mezi dutinou ústní a žaludkem, obvykle se začne tvořit hodně slin v ústech, polykání je nesnadné a může bolet, nastoupí chraptění a nutkání zvracet.

Co delat kdyz dítě něco spolkne : Co dělat

  1. Vždy konzultujte s lékařem.
  2. V případě dýchacích či jiných potíží volejte okamžitě rychlou záchrannou službu.
  3. Pokud dítě spolklo něco jedovatého (pozor i na baterie), ostrého či jinak nebezpečného (například větší předmět, silný magnet), neprodleně navštivte lékaře/nemocnici.

Kdy vyjde Spolknuty předmět

Náhodné požití cizího tělesa je běžnou událostí na dětské pohotovosti až se 75% vý- skytem u dětí ve věku do 4 let. V tomto věku slouží ústa jako „třetí ruka“ k poznávání roz- manitých předmětů, které dítě při hře, často s přispěním sourozenců, nečekaně spolkne (1).

Jak velký předmět může dítě spolknout : Dodala, že vyhledat lékařskou pomoc je třeba pouze v případech, kdy dítě spolkne ostrý předmět velikosti větší než 5 × 2,5 centimetru, magnety, mince, knoflíkové baterie nebo když mají bolesti. Malé a hladké plastové objekty by neměly způsobit problémy.

Kost v dutině ústní zbrklý jedlík podcení a spolkne spolu se soustem. Takové poranění jícnu může být závažné. Spolknutí ostrých předmětů jako jsou střepy, hřebíky nebo špendlíky v žaludku ani ve střevech nezpůsobí žádné potíže.

Spolknutí ostrých předmětů jako jsou střepy, hřebíky nebo špendlíky v žaludku ani ve střevech nezpůsobí žádné potíže. Stěna střevní uhne před hrotem špendlíku podobně, jako se nepodaří napíchnout žížalu na mokré hladké podložce.

Co se stane když Spolknu jehlu

KUTNOHORSKO – Objevíte-li někde pohozenou použitou injekční jehlu nebo stříkačku, zásadně se jí nedotýkejte a nález okamžitě oznamte Policii ČR na linku tísňového volání 158 nebo Městské policii na linku tísňového volání 156, jenž zabezpečí jejich bezpečnou likvidaci prostřednictvím vyškolených osob.