Jak Povesit terč?
Šipky na terč házíme vždy ze vzdálenosti 237 cm. Důležité je ovšem i umístění terče. Musí viset rovně a tak, aby při prvním hodu nespadl. Střed terče by měl být umístěn 172,7 cm od podlahy.Terč musí viset na stěně ve svislé poloze, a umisťujeme ho tak, aby byl střed terče ve výšce. Úhlopříčná vzdálenost čáry od středu terče: 293,5 cm (vzdálenost, která eliminuje drobné nepřesnosti s výškou terče).Hrací prostor. Prostor, ve kterém si chcete zahrát by měl být alespoň 3m dlouhý (2.37 m je vzdálenost od terče k odhodové čáře), široký 1.5m (při umístění terče ve středu) a vysoký 2.5 m (střed terče je 1.73 m od země). Na rozměrech hracího prostoru je dobré nešetřit.

Jak nejlépe hrát šipky : Dodržujte při tom pouze několik pravidel:

  1. Hrot šipky musí při házení vždy směřovat mírně nahoru.
  2. Šipku nesvírejte příliš křečovitě. Profesionálové drží šipku velmi volně (samozřejmě tak, aby jim při házení nevypadla).
  3. Šipku držte tolika prsty, kolika Vám to vyhovuje (min. 3, max. všemi pěti).

Co dát za terč na šipky

Podložky pod terče slouží pro případné vyrovnaní nerovnosti, vyrovnaní sklonu, dále slouží jako separační vrstva mezi podkladem a terčem, a také se eliminuje poškození povlakové krytiny.

Jak daleko stát od terče : Například, jak zavěsit terč a základní bodovací systém. Terč by měl být ve výšce 173 cm nad zemí. Vyznačte odhadovou čáru, ze které budete šipky házet, ta by měl být 237 cm vzdálený ode zdi, na které bude terč viset.

Každý hráč hází tři šipky, hra trvá 10 vteřin a má pouze jedno kolo. Číslo, které hodí hráč se násobí zbývajícím počtem vteřin. Hráč proto hází šipky co nejrychleji do terče.

Neexistuje tedy žádná skutečná odpověď na otázku, jak dlouho šipky vydrží, protože to hodně závisí na způsobu jejich používání. Pokud budete šipkový terč otáčet pravidelně, prodloužíte jeho životnost. Pokud chcete šipkový terč obrátit, můžete snadno vyjmout kroužek s číslem.

Jaké elektronické šipky

Vybírat si můžete ze dvou hlavních kategorií. Pokud chcete hrát elektronické šipky, které jsou určeny pro šipky s plastovým hrotem, tedy šipky soft, máte na výběr kvalitní elektronické šipky pro hru jako zábavu doma, tak i pro kvalitní trénink na zápasy v šipkových soutěžích.K výrobě nejlevnější varianty těla se používá ocel. Ocelové šipky jsou poměrně lehké, proto pro dosažení optimální hmotnosti musí být tělo šipky velmi široké. Nejlevnější ocelové šipky se hodí pro úplné začátečníky a příležitostné hráče. Dalším hojně využívaným materiálem je mosaz.Například, jak zavěsit terč a základní bodovací systém. Terč by měl být ve výšce 173 cm nad zemí. Vyznačte odhadovou čáru, ze které budete šipky házet, ta by měl být 237 cm vzdálený ode zdi, na které bude terč viset.

Všeobecně lze říci, čím více displejů tím lépe. Máte lepší přehled o hře, zobrazení informací je přehlednější a rychlejší. Čím více displejů elektronický terč má, tím je také dražší. U každého terče jsou většinou přibaleny i šipky (většinou 6 ks až 12 ks) a pár náhradních hrotů.

Co se dá dělat z šipku : Nejčastěji je sušíme na čaj, ale výborné poslouží i pro přípravu jiných nápojů nebo zavařenin, příloh a pokrmů. Plody sice můžeme sklízet a zpracovávat hodně měkké a přemrzlé, ale nejbohatší na vitaminy jsou v době plné zralosti, kdy jsou pevné a sytě červené.

Jak nastavit elektronicke šipky : Každý hráč musí postupně zasáhnout čísla od 1 do 20. Po trefení daného čísla se hráč snaží zasáhnout další číslo v pořadí (např. trefí číslo 1 a začne házet na číslo 2, až zasáhne číslo 2, trefuje se na číslo 3 atd.). Vyhrává ten hráč, který jako první zasáhne číslo 20.

Jak zpracovat šípky na čaj

Šípkový čaj z čerstvých šípků není nutné vařit – lepší je nechat oloupané šípky (zhruba 80 šípků na litr vody) louhovat ve studené vodě přes noc. Povařit pak můžete až ráno bezprostředně před tím, než se rozhodnete čaj pít. Snažte se ale nepřekročit teplotu 70°C a před konzumací nechejte čaj ještě pár minut odstát.

Ideální ke sběru šípku jsou měsíce září a říjen. Sbírat by se však mělo v době, kdy ještě nedorazily první mrazíky a současně už plody dostatečně uzrály. Jestliže plody zmrznou, ztrácejí cenné vitamíny a není je možné sušit. Dávejte také pozor na to, abyste nesbírali plody, které jsou měkké na dotek.Možná vás překvapí, co všechno lze ze šípků uvařit. Nejznámější je samozřejmě šípkový čaj, oblíbený pomocník při podpoře imunity. Skvělá je pak šípková marmeláda, šípkový džem, sušenky, víno, sirup, ale i omáčka k masu. Pokud si šípky nasušíte, lze je pak jen přidávat do čajů.

Na co pomáhá šípkový čaj : Přínosy pro zdraví V šípkovém čaji jsou obsaženy flavonoidy, které jsou účinnými antioxidanty. Mimo to působí antibakteriálně, má příznivý vliv na cévy, působí proti bolestem a zánětům. Tento čaj obsahuje i lykopen, který je antioxidantem s protirakovinnými účinky.