CO JE PEROXID VODÍKU 3% COO A K ČEMU SE POUŽÍVÁ
Přípravek se používá zevně k oplachování a čištění (dezinfekci) kožních ran, jako jsou odřeniny, oděrky, menší řezné a tržné rány, bodnutí hmyzem apod. Přípravek lze použít i k výplachům úst nebo ke kloktání při zánětech a infekcích v dutině ústní a hltanu.k vybělení prádla, přidejte 1 hrnek peroxidu na cca 8-10 litrů vody a namočte prádlo. nastříkejte peroxid přímo na skvrnu, které se potřebujete zbavit a nechte působit. použijte při čištění dřezů, sanity, umyvadel v místech kde se snadno tvoří plíseň, nebo jsou obtížně přístupné dezinfekce v bazénech, odstranění řas.Roztok se používá neředěný k přímé aplikaci na postižená místa na kůži či v ústech. Na kožní rány a vředy se roztok aplikuje v dostatečném množství tak, aby došlo k úplnému smočení ošetřované oblasti. Mokvající rány je vhodné oplachovat při každém převazu.
Jak dlouho nechat působit peroxid : Doporučujeme používat rukavice. Jak dlouho trvá, než peroxid vodíku začne účinkovat Peroxid vodíku začíná působit téměř okamžitě po aplikaci. Pro nejlepší výsledky doporučujeme nechat peroxid působit alespoň 10 minut před setřením.
Proč peroxid vodíku v ráně šumí
Šumění peroxidu vodíku je přímým důkazem, že látka pracuje a bojuje proti bakteriím v naší raně. Bublinky kyslíku, které vidíte a slyšíte, jsou znamením, že peroxid vodíku úspěšně zabíjí bakterie a čistí vaši ránu.
Na co se rozkládá peroxid vodíku : Peroxid vodíku je také ekologicky šetrný, protože se rozkládá na vodu a kyslík.
Budete potřebovat 3% peroxid vodíku a rozprašovač. Stačí nalít peroxid vodíku do rozprašovače a použít ho jako všestranný čisticí prostředek pro domácnost. Skvěle funguje na stěny, okna, podlahy a zrcadla. Můžete ho nastříkat i do toalety nebo sprchy, nejlépe funguje, když ho necháte pár minut ještě působit.
Peroxid vodíku přítomný v roztoku reaguje s krví. Tato reakce způsobuje uvolňování kyslíku, a proto se při mytí rány tvoří pěna. Donedávna se věřilo, že peroxid vodíku významně přispívá k čištění a dezinfekci ran a navíc „odděluje“ nečistoty a bakterie z poraněné oblasti.
Jak prát s peroxidem
Peroxidové praní prádla
Kápněte trošku peroxidu na skvrnu a nechte asi 2 minuty působit. Pak oblečení hoďte do pračky a perte jako obvykle.Žíravost. Koncentrovaný peroxid vodíku (>50 %) je žíravý, i slabé roztoky však mohou podráždit oči, sliznice nebo kůži. Zvlášť nebezpečné je požití, protože rozkladem v žaludku vzniká velké množství plynu (desetinásobek objemu v případě 3% roztoku).Musí se použít minimálně 3-5x denně po dobu minimálně 2 dnů. Pokud zátka nepovolí, zkuste vykapat ucho několikrát denně malým množstvím 3% peroxidu vodíku.
Peroxid vodíku se rozkládá za katalýzy burelu (oxidu manganičitého) na vodu a kyslík. Burel zde funguje jako katalyzátor – což je látka, která vstupuje do reakce a vystupuje z ní nezměněna – dochází ke snížení aktivační energie reakce.
Jak dlouho vydrzi peroxid vodíku : Neotevřená láhev peroxidu vodíku by měla vydržet alespoň tři roky. Jakmile je láhev otevřena, peroxid vodíku začne postupně ztrácet svou sílu. Pokud je správně skladován (v chladu a suchu, mimo přímé slunce a zdroje tepla), měl by vydržet asi šest měsíců až rok.
Na co se používá 30% peroxid vodíku : Kittfort Peroxid vodíku Je určený k čištění a bělení. Produkt je dráždivý a proto je nutné při práci dodržovat platné pokyny bezbečnosti práce.
Jak na Zaprané bílé prádlo
Zašedlé prádlo nechte pár hodin namočené v lavoru s horkou vodou, do které přidáte citron nakrájený na plátky. Poté prádlo důkladně vyperte. Pokud se vám nechce čekat, až se prádlo odmočí, přidejte asi 100 ml citronové šťávy rovnou do bubnu k prádlu a nechte prát.
Peroxid vodíku se v domácnosti často používá jako univerzální čistič a dezinfekční prostředek. Je to chemická látka, která má silné oxidační schopnosti, což z ní činí účinnou zbraň proti bakteriím, virům a houbám.Bělicí prostředek vrátí prádlu zářivou barvu
Vyskytují se v práškové i tekuté podobě, obvykle je stačí nasypat či nalít do zásobníku a pustit prací program o min. teplotě 60 °C. U velmi zašlého prádla je lepší rozpustit bělidlo ve vodě v daném poměru, nechat prádlo v roztoku přes noc a až poté vyprat v pračce.
Jak vybělit prádlo babské rady : Obyčejný citron nebo koncentrát kyseliny citronové má skvělé bělicí účinky. Zašedlé prádlo nechte pár hodin namočené v lavoru s horkou vodou, do které přidáte citron nakrájený na plátky. Poté prádlo důkladně vyperte. Ocet prádlo změkčí, vydezinfikuje, a navíc ještě vybělí.