Kdy a jak korektor nanášet:
Korektor nanášejte na pleť vždy až po aplikaci hydratačního krému, báze a make-upu.Skryjte tmavé kruhy pod očima
"Důležité je nanášet vždy malé množství produktu a jemně ho prstem vklepat. Díky tomu zamezíte usazování korektoru do jemných očních vrásek. V případě potřeby můžete znovu přidat. Nezapomínejte na dostatečnou hydrataci očního okolí.Korektor můžete zapracovat štětcem nebo houbičkou. Ve chvíli, kdy máte potřebná místa schovaná korektorem, přichází na řadu makeup, který pleť sjednotí. Po nanesení makeupu můžete pod oči ještě aplikovat dlouhotrvající korektor. Korektor dobře zapracujte houbičkou nebo štětcem.
Kam si davat korektor : Korektor můžete použít pro mnohem více úkolů, než jen zakrytí pupínků. Naťukejte ho do vnitřních koutků očí, kolem nosu a ke koutkům úst, aby obličej vypadal projasněně a svěže! Když chcete schovat tmavé kruhy pod očima, neaplikujte korektor na celou plochu; slil by se do jemných linek a působil by těžce.
Co se dává první korektor nebo make-up
Před nanesením make-upu na obličej nejprve veškeré nedokonalosti zakryjte korektorem. Vyhnete se tak nevzhledné textuře, která by vznikla navrstvením příliš velkého množství make-upu.
Jak si správně vybrat korektor : Především je třeba vycházet z typu a odstínu vaší pleti – to nejlepší krytí by mělo být až o dva tóny světlejší než pleť obličeje. Zároveň je třeba zvolit jiný druh korektoru na kruhy pod očima, jiný krycí korektor na akné a stejně tak na další nedokonalosti, jako pigmentové skvrny nebo rozšířené žilky.
Zelený korektor: Potlačuje jakákoli zarudnutí, proto se obzvlášť hodí k zakrývání akné. 2. Fialový korektor: Poradí si se zažloutlými místy nebo žlutým podtónem pleti – zneutralizuje ho. Červený/růžový korektor: Červená předčí při maskování tmavých kruhů pod očima i klasický tělový korektor.
3. mýtus: Korektor se dává pod make-up. Fakt: Nejprve pleť sjednotíte make-upem, poté teprve doladíte korektorem. Takže si klidně na chvilku zahrajte na pandu a naneste ho až na závěr.
Na co je zluty korektor
Žlutý korektor je velice univerzální. Zkrotí všelijaké nedostatky pleti, jako jsou pupínky či kruhy pod očima a výborně se hodí i k projasnění vybraných míst na obličeji.Kvalitní korektor (z angl. concealer) je tajnou zbraní každé správné kosmetické taštičky. Během chvilky totiž zamaskuje tmavé kruhy pod očima, akné, žilky i jizvičky, a navíc rozjasní pleť či zvýrazní kontury v obličeji.Před nanesením make-upu na obličej nejprve veškeré nedokonalosti zakryjte korektorem. Vyhnete se tak nevzhledné textuře, která by vznikla navrstvením příliš velkého množství make-upu.
Červený/růžový korektor: Červená předčí při maskování tmavých kruhů pod očima i klasický tělový korektor. Růžová zase vybalancuje modré podtóny světlého typu pleti. Žlutý/oranžový korektor: Žlutá zamaskuje tmavé žilky, modřinky a pigmentové skvrny – neutralizuje totiž fialový nádech.
Jak poznat svůj odstín pleti : Pokud se tvář jeví vedle papíru spíše nažloutlá, má vaše klientka teplý podtón pleti. V případě, že se jeví spíše namodralá, je podtón pleti spíše studený. Neutrální podtón pleti má obvykle olivová pleť a poznáme ji tak, že v porovnání s bílou plochou se jeví spíše našedlá.
Jaký je rozdíl mezi korektorem a Concealerem : Korektor, anglicky concealer, jedná se o druh barevného krycího make-upu. Korektorem lze maskovat tmavé kruhy pod očima, pupínky, pigmentové skvrny, popraskané žilky a jiné drobné skvrny viditelné na kůži. Korektory se zpravidla vybírají se ve světlejším odstínu, který barevné nesrovnalosti pohltí.
Jaký mám odstín pleti
Pokud se tvář jeví vedle papíru spíše nažloutlá, má vaše klientka teplý podtón pleti. V případě, že se jeví spíše namodralá, je podtón pleti spíše studený. Neutrální podtón pleti má obvykle olivová pleť a poznáme ji tak, že v porovnání s bílou plochou se jeví spíše našedlá.
Bohužel, ani jeden není z indikátorů, který vám pomůže zjistit jestli jste teplý nebo studený typ. Je to pouze povrchní zbarvení vaši pleti a to co určuje vaši barevnou teplotu je váš podtón, který je dán množstvím karotenu ve vaši pleti. Více karotenu = teplejší typ.⁕ Chcete-li korektor použít pro rozjasnění, zvolte o dva odstíny světlejší korektor, než je váš tón pleti. Pro konturování použijte korektor o dva odstíny tmavší, než je váš tón pleti. ⁕ Pokud máte sušší pleť, je vždy lepší tekutý korektor, na mastnou tužší.
Jak poznat jaký mám Podton : Podtón můžete jednoduše určit dle zbarvení žilek na zápěstí
Prozkoumejte žilky na zápěstí – dle jejich zbarvení lze snadno určit, jakým podtónem pleti disponujete! Stoupněte si na denní světlo a pečlivě si žilky prohlédněte.