Jak používat elektronický obojek?
Výcvik povelů s elektronickým obojkem

Začněte například se základním výcvikem – přivoláním psa. Jste na cvičáku nebo v parku, psa necháte odběhnout a chvíli ho jen tak pozorujte. Potom zavolejte povel „ke mně“ a krátce stiskněte zvukový signál. Pokud pes ihned přiběhne, pochvalte ho, pohlaďte nebo odměňte pamlskem.Princip fungování elektronických výcvikových obojků je velice jednoduchý a velmi rychle ho pochopí každý pes. Pokud váš pes běží za zvěří, nereaguje na přivolání nebo očichává mršiny atd., stačí stisknout tlačítko na ovládání a obojek vydá upozorňující zvukový signál.Obojek tak lehce zapneme pouhým přiložením spodní části ovladače k přijímači po dobu 1 sekundy. Indikátor přijímače začne zeleně blikat a indikovat, že je přijímač připraven k použití. Vypínání obojku, tedy přijímače, se provádí opětovným přiložením spodní části ovladače k obojku.

Jak naučit psa na obojek : Držte jeho tělo jednou rukou, abyste mu zabránili odejít od Vás a zastrčte prsty za jeho obojek. Zkuste ignorovat jeho kroucení, a když začne stát klidně, pochvalte jej. Jemným omezováním jako je tohle jej naučí akceptovat, že nemůže odejít, pokud jej držíte za obojek.

Jak nasadit elektronický obojek

Na krku by se neměl posouvat, ale zároveň ho nesmí škrtit. Správně utažený přijímač poznáte tak, že mezi obojek a krk psa můžete vložit dva prsty. Při nasazování doporučujeme zahýbat několikrát doprava a doleva, aby se kontaktní body dostaly až na kůži.

Proč nepoužívat elektrický obojek : Elektrický výcvikový obojek není určen k celodennímu nošení. Doporučujeme, aby měl pes obojek na krku maximálně 12 hodin. Mějte na paměti, že by nikdy neměl zcela nahradit klasický obojek, proto je důležité jej sundávat po každém výcviku či procházce.

Obojek pro psa by vždy měl být utažený tak akorát:

V ideálním případě by mělo být možné mezi obojek a krk vašeho psa volně vložit dva prsty. Toto jednoduché pravidlo patří mezi nejpoužívanější způsoby zjištění míry utažení obojku. Obecně lze říci, že obojek by neměl být příliš utažený, ani příliš volný.

Na krku by se neměl posouvat, ale zároveň ho nesmí škrtit. Správně utažený přijímač poznáte tak, že mezi obojek a krk psa můžete vložit dva prsty. Při nasazování doporučujeme zahýbat několikrát doprava a doleva, aby se kontaktní body dostaly až na kůži.

Jak nasadit psovi elektrický obojek

Jak těsně nasadit elektronický obojek Elektronický obojek, který má pes na krku, musí být dostatečně utažený. Na krku by se neměl posouvat, ale zároveň ho nesmí škrtit. Správně utažený přijímač poznáte tak, že mezi obojek a krk psa můžete vložit dva prsty.Obecně pokud chcete psa učit poslušné chůzi na vodítku, je obojek lepší volbou. Procházky se štěňátkem nebo malým psem: Obojek poskytuje lepší kontrolu nad psem. Tím pádem je mnohem snadnější naučit psa chodit na vodítku, jelikož v postroji má mnohem větší motivaci k tahu.Obojek pro psa by vždy měl být utažený tak akorát:

V ideálním případě by mělo být možné mezi obojek a krk vašeho psa volně vložit dva prsty. Toto jednoduché pravidlo patří mezi nejpoužívanější způsoby zjištění míry utažení obojku. Obecně lze říci, že obojek by neměl být příliš utažený, ani příliš volný.

Elektronický obojek, který má pes na krku, musí být dostatečně utažený. Na krku by se neměl posouvat, ale zároveň ho nesmí škrtit. Správně utažený přijímač poznáte tak, že mezi obojek a krk psa můžete vložit dva prsty.

Jak nasadit obojek : Jak psovi nasadit obojek

  1. Nastavte obojek s komunikační anténou tak, aby směřovala vzhůru.
  2. Umístěte obojek do střední části psova krku.
  3. Utáhněte pásek tak, aby psův krk obepínal.
  4. Je-li pásek příliš dlouhý, přebytečnou část uřízněte tak, aby zůstalo přečnívat alespoň 7,62 cm (3 palce) pásku.

Co dát psovi aby se Vykakal : Při zácpě přirozeně pomáhá vyšší přísun vlákniny, přidávejte tedy pejskovi ke krmivu např. syrovou mrkev (nastrouhat najemno), spařené ovesné vločky (vodou z vloček můžete též navlhčit granule), pšeničné otruby, lněné semínko či rozpustnou vlákninu. Ke všem těmto potravinám je nutné zajistit dostatečný přísun tekutin.

Co je lepší pes nebo fenka

Fenky jsou oproti pejskům věrnější, milejší a ochotnější k práci, jelikož je pro něj přirozené podřizovat se. Dokáží respektovat autoritu více osob a dětí. Zpravidla bývají menšího vzrůstu s nižší hmotností. Výhodu tak představuje nižší spotřeba krmiva.

Na krku by se neměl posouvat, ale zároveň ho nesmí škrtit. Správně utažený přijímač poznáte tak, že mezi obojek a krk psa můžete vložit dva prsty. Při nasazování doporučujeme zahýbat několikrát doprava a doleva, aby se kontaktní body dostaly až na kůži.Předpokládá se, že se zdravý pes vyprázdní jednou denně. Pokud se tedy váš mazlíček nevyprázdní jednou za den, neměli byste mu trhat chlupy z hlavy, ale řídit se radami, které s vámi sdílíme v tomto článku. Současně, pokud se stolice neobjeví déle než dva dny, je čas zasáhnout a navštívit veterináře.

Co dělat když se pes nemůže Vykadit : Základní opatření při zácpě psa je hladovka, podávání krmného oleje, pití čajů a vyčištění + aktivizace střev. Optimální pomocí je detoxikace, která zlepší kondici střev s výsledkem přirozeného odeznění zácpy.