Jak použít granulované slepičince?
Hnojení Hoštickým hnojivem SLEPIČINCE provádíme na začátku vegetace (před výsadbou) v dávce 1-2 kg na 10 m2 a v průběhu vegetace (v červnu) dávkou 0,8 – 1,5 kg na 10 m2. Při pěstování rajčat, paprik a ostatní plodové zeleniny můžeme dávku – 1 polévkovou lžíci- aplikovat přímo k rostlině.Používáme je nejen na okurky, rajčata, papriky, květák, jahody, maliny, borůvky ale i muškáty, begonie, azalky, rododendrony, lilie apod. Pouze cibule a luštěniny (hrách, fazole) se tímto trusem hnojit nesmí. Toto po domácku vyrobené hnojivo sice libě nevoní, ale je účinné.Slepičince můžete nechat usušit, poté je roztlouct, nasypat k rostlinám a zakopat. Stejně je můžete použít i na květiny v květináčích. Chcete-li své zelenině a bylinkám udělat radost, připravte jim ze slepičinců zákvas.

Jak udělat hnojivo ze Slepicincu : Výrobu zvládne každý Jak jsme ji na začátku zmínili, trus se nesmí nikdy používat na rostliny ani ovoce či zeleninu čerstvý. Odklizený trus z kurníku daváme do velkého plastového sudu cca 30l, dolejeme vodou a za dva týdny je trus dostatečně vykvašený a vy máte hotovo. Hotové hnojivo průběžně odebíráme.

Kdy hnojit granulovaným hnojivem

Použití: Hnojivo používáme především k základnímu hnojení před výsadbou zeleniny, rovněž je velmi vhodné pro vyhnojení květinových záhonů nebo při přípravě půdy před výsadbou stromů a keřů. Hnojivo se rovnoměrně rozhodí na plochu a zapracuje do půdy. Doba aplikace: na jaře před výsadbou rostlin a v průběhu vegetace.

Jak často hnojit Slepičák m : Musíte jen dát velký pozor, abyste to s hnojením nepřehnali. Zkvašené slepičince totiž mohou v koncentrované formě spálit rostlinám kořeny. Hnojivo je proto třeba naředit s vodou v minimálním poměru 1:10 a přidávat k zálivce po troškách maximálně jednou za měsíc nebo jen dvakrát za sezonu.

Avokádo je pro slepice toxické celé, od slupky až po pecku. Cokoliv s obsahem kofeinu, včetně čokolády. Pro slepice jsou jedovaté také syrové brambory, rýže nebo fazole, neumí je trávit. Vařené jsou v pořádku.

Nikdy jim nedávejte citrusy a rebarboru a nevhodná jsou také zelená rajčata a cibule. Určitě byste neměli slepicím dávat určité potraviny, například smažená a jiná mastná jídla a také nic kořeněného. Pozor také na tvrdé slupky, třeba dýni ani některé melouny slepice neproklovne, pokud nejsou nakrájené na malé kousky.

Jak udělat doma hnojivo

Chcete-li si vyrobit tekuté hnojivo z kopřivy dvoudomé, dejte čerstvé listí kopřivy, nařezané na malé kousky, do kbelíku s asi 10 litry vody. Ideální pro výrobu tohoto hnojiva je dešťová voda. Malé množství listí také můžete přidat přímo do půdy nebo je umístěte kolem rostlin při zalévání.Použití: Slepičí hnůj je vhodný pro hnojení zeleniny, pokojových a balkónových rostlin a je možné ho použít i při výsadbě stromů a keřů či pro základní hnojení trávníků a sportovních hřišť.Hnojivo se aplikuje na povrch zeminy rozhozem a pak se mírně zapraví do půdy (ručním rytím apod.). Produkt neobsahuje klíčivá semena plevelů.

Základní hnojení: 1,5 – 3 kg na 10 m2 před výsadbou. Vyhnojení skleníku: 2 – 4 kg na 10 m2 před výsadbou. Balkónové rostliny: 200 – 300 g na jeden 50 cm truhlík (k jiným velikostem truhlíku dávku přiměřeně upravíme) Růže a trvalky: 100 – 200 g na rostlinu.

Čím je nejlepší hnojit rajčata : Pro vyvážené hnojení doporučujeme používat hnojiva renomovaných značek, jako je Kristalon na rajčata a papriky, organo-minerální kapalné hnojivo Agro s unikátním minerálním výtažkem TerraLut, nebo univerzálnější přírodní organické hnojivo Trumf.

Kdy hnojit granulovaným kravským hnojem : Jsem určen k základnímu hnojení před výsadbou rostlin (brambory, řepa, brukvovitá a plodová zelenina), k vyhnojování květinových záhonů a k přípravě půdy před výsadbou stromů a keřů. Hnojivo se aplikuje na povrch zeminy rozhozem a pak se mírně zapraví do půdy (ručním rytím apod.).

Co nesmí jíst slepice

Nepodávejte slepicím zejména tyto potraviny: avokádo, rebarboru, slupky z citrusů, pór, cibuli, lilky, nezralá rajčata, zelené nebo syrové brambory, chemicky ošetřenou zeleň, slané pečivo a jiné solené pochutiny, nevařenou rýži a fazole, nakládané okurky, čokoládu nebo sladkosti.

Pokud slepice budou trpět nedostatkem bílkovin projeví se to nejen ve snížení snůšky vajec, ale také ozobáváním nebo pojídáním vlastních vajec. Potraviny bohaté na bílkoviny jsou například sója, hrách, vojtěškové úsušky nebo tvaroh. ✓ Vitamíny a minerály – zbylých 5% by měla zaujímat minerálně vitaminová složka.Avokádo je pro slepice toxické celé, od slupky až po pecku. Cokoliv s obsahem kofeinu, včetně čokolády. Pro slepice jsou jedovaté také syrové brambory, rýže nebo fazole, neumí je trávit. Vařené jsou v pořádku.

Čím se nesmí krmit slepice : Slepice nesmí dostávat nic plesnivého, alkohol, kávu, čokoládu, nevařené nebo zelené brambory, avokádo, rebarboru, slupky citrusů, cibuli, pórek, lilek, nezralé rajče. Na plíseň dávejte pozor i při skladování krmiva, kupujte přiměřené množství slepičího krmení a skladujte ho v suchu a chladu.