Pro izolaci bude vhodný již zmíněný extrudovaný polystyren (tj. extrudovaný polystyren XPS). Tento materiál má vynikající izolační vlastnosti a je mnohem odolnější vůči zatížení než běžný polystyren, díky čemuž může účinně odizolovat dno bazénu od země bez rizika jeho deformace.K vhodným rostlinám patří například agáve, aloe, malé palmy, některé druhy kaktusů či pryšců. Vhodná květena kolem bazénu tak vytvoří iluzi tropů, jež budete mít jen kousek od domu.Kámen, dlažba, kamínky, dřevo a také kompoziční materiály – to vše se hodí na povrch kolem bazénu. Možná jste řešili především vlastní výběr bazénu, ale minimálně po první sezoně jste pochopili, že nelze podcenit ani bezprostřední okolí vodní plochy. Právě to rozhoduje o pohodlném koupání u vás doma na zahradě.
Co dát na beton pod bazén : PODLOŽÍ POD BAZÉN
Především z důvodu bezpečnosti a také s péčí o dno bazénu. Ideálním podložím je jemný písek, měkká tráva bez drnů nebo například starý koberec či lino. Samozřejmostí je také beton či zámková dlažba.
Jak srovnat zem pod bazenem
K vyrovnání terénu je nejlepší použít prkno nebo lamelu o délce rovnající se průměru bazénu. Desku umístěte na vybrané místo a postavte na ni vodováhu. Otáčejte deskou kolem jejího středu, dokud nebude povrch dokonale rovný. Nezapomeňte, že půda v místě, kde bude stát bazén musí být řádně zpevněná.
Kolik cm betonu pod bazén : V každém případě doporučujeme, aby hrana bazénu nakonec přesahovala 10 cm nad okolní terén. Po vykopání a odvodnění (případně po provedení štěrkového lože ) stavební jámy se provede alespoň 10-15 cm tlustá základová deska z betonu B 25 (B 225).
Pokud chcete, aby prostor kolem vašeho bazénu působil útulněji a byl lépe chráněný před pohledy z ulice nebo od sousedů, můžete využít keře a jiné rostliny. Okrasné traviny jako ostřice, bambus nebo vlnatky jsou ideální pro tento účel, protože jsou dostatečně velké a husté, a přitom nevyžadují příliš péče.
Nadzemní bazén vyžaduje geotextilní podložku, která zabraňuje poškození bazénové fólie plísněmi, protržením nebo prorůstáním trávy. Bazény se pokládají na rovnou prosátou zeminu nebo písek. Krycí plachta zabrání spadu nečistot do bazénu. Bazény GRE Iraklion (od 13 700 Kč) ozdobí zahradu a zaujmou vzhledem kamene.
Co polozit pod bazén
Pokud je půda velmi pevná, můžete na ni položit podložku pod bazén či bazénovou rohož. V případě potřeby lze k opětovnému zvýšení úrovně terénu použít písek. Nejpozději však při použití písku nebo v případě, že půda není příliš pevná, budete muset použít vibrační desku, která půdu zhutní.Provedení zásypu. Zateplení Liaporem se provádí až po usazení vany bazénu či vybudování obvodových zdí. Mezera mezi stěnami a zeminou se zasype Liaporem, a to vždy po vrstvách kolem 30 cm. Po dosypání vrstvy se Liapor zhutní vibrační deskou, díky čemuž získá pevnost a homogenní vlastnosti.Nejčastěji se na stěnách bazénu usazuje vodní kámen. Na prvotní očištění stěn a dna bazénu doporučujeme použít Spray Cleaner nebo Aquamar Clear Gel. Zároveň tak zabráníte tvorbě bakterií. Naneste přípravek na stěnu bazénu, nechte 15 minut působit a poté důkladně smyjte vodou.
Před obetonováním napusťte do bazénu 25 cm vody a poté šetrně obsypte kolem bazénu betonovou směs do stejné výšky, jako je hladina vody v bazénu. Povrch betonu musí být drsný, aby se další vrstvy s předchozí spojily. Pokud beton pěchujte, tak jen mírně a pouze tak, aby nedošlo k posunu – vyboulení bazénové stěny.
Jak udělat dlazbu kolem bazénu : Jakými způsoby se dá řešit dlažba kolem bazénu Pokládku dlažby kolem bazénu lze řešit jak lepením na předem připravený a očištěný betonový podklad, tak nasucho umístěním na terče, případně do štěrkového lože. Při pokládce na terče musí být síla keramické dlažby alespoň 2 cm.
Jak izolovat nadzemní bazén : Využívají se i další hydroizolační materiály, jako například tekutá guma, svařovaná fólie a další. Tepelná izolace bazénu má oproti hydroizolaci za úkol minimalizovat úniky tepla z vody a zabránit pronikání chladu z okolního prostředí během chladnějších nocí.
Jak vyčistit dno bazénu bez filtrace
K čištění si můžete pořídit bazénový vysavač, který se bude sám pohybovat po dně nebo se můžete pokusit dno stěny bazénu vyčistit kartáčem. Používejte bazénovou chemii – hlídejte tvrdost vody, její pH a bazén pravidelně chlorujte. Kontrolujte kvalitu vodu – hlídejte, zda se voda nezbarvuje do zelena a není zakalená.
Přes zimu vodu v bazénu filtrovat nemusíte, ale jakmile se teploty venku začnou přes den pohybovat okolo 10 až 15 °C (a nehrozí, že v noci klesnou pod nulu), je nutné s filtrací bazénu začít. Na začátku jara můžete filtraci pouštět třeba jen jednou za dva nebo tři dny, s rostoucími teploty pak frekvenci zvýšit.Abyste vodu v bazénu projasnili, přidávejte do ní chlor. Držte se ale předepsaného rozmezí, které je 0,3 až 0,5 mg/l. Množství chloru testujte pomocí proužkového testeru. Někdy ani samotný chlor a filtrace nestačí a voda v bazénu zůstává stále mléčná.
Jak vysát dno bazén bez vysavače : Nejprostší a nejlevnější způsob – stačí si pořídit teleskopickou tyč (cca 300 – 400 Kč) a k ní vysávací bazénovou hlavici (cca 400 – 600 Kč). To vše napojíte na svůj skimmer, z kterého se voda dostane do pískové filtrace.