Jak připravit sojové nudličky?
Nejprve ho přeliju horkou vodou, nechám chvilku ustát a vodu pak vyleju (tím se částečně zbavím moučné pachuti). Pak jej vařím zhruba 15-20 minut v nálevu ze sypkého zeleninového bujónu (mým jasným favoritem je Würzl) a lžící sójové omáčky (Tamari nebo Shoyu, rychle totiž pronikne dovnitř).Sójový granulát vložte do vroucí osolené a bujonem ochucené vody. Vařte 5 minut, slijte, přebytečnou vodu z granulátu vymačkejte. Použijte jako základ pro rizota, sekanou, karbanátky.Postup přípravy. Sojové plátky 10 minut povaříme v osolené vodě ochucené směsí bylinek (používám sušený libeček, celerovou nať a petrželku) nebo kostkou zeleninového bujonu. Poté plátky slijeme a přebytečnou vodu z nich vymačkáme. oté společně prohřejeme, buď na pánvičce, nebo v hrnci pod pokličkou a můžeme servírovat.

Jak vařit sóju : Jak správně uvařit sóju

Na přípravu 100 g sójového masa, použijeme cca 700 ml vody, 1 lžíci sypkého bujónu, 3 lžíce sójové omáčky a vaříme zhruba 20 minut. Poté slijeme (vodu dále nepoužíváme, jelikož obsahuje látky, které způsobují nadýmaní) a důkladně vodu vymačkáme, aby později sója mohla vstřebat okolní chuť.

Jak se pripravuje sója

Jak uvařit sóju

Boby namočíme přes noc do studené vody. Vodu slijeme a sóju zalijeme trojnásobným množstvím vody. Vaříme ji v tlakovém hrnci 40 minut nebo v obyčejném hrnci dvě a půl hodiny. Čas vaření je potřeba dodržet, protože po delším vaření začnou boby tvrdnout.

Jak ochutit sójové kostky : Aby byla chuť sójového masa co nejlepší a pokrm co nejstravitelnější (je to přeci jen luštěnina), doporučujeme vařit 30 minut ve vodě, kterou jsme ochutili 1 lžící zeleninového bujónu a 1 lžící sójové omáčky. Bujón spolu s omáčkou dodají sóji výbornou chuť, která pronikne až do jádra suroviny.

U sojového masa je důležitá příprava. Dobře uvařené a namarinované umožňuje pestré využití: plátky grilujeme, sojové nudličky smažíme se zeleninou po asijsku, z kostek se dokonce dají připravit výpečky. Granulát pak slouží třeba do karbanátků nebo boloňské omáčky.

Aby byla chuť sójového masa co nejlepší a pokrm co nejstravitelnější (je to přeci jen luštěnina), doporučujeme vařit 30 minut ve vodě, kterou jsme ochutili 1 lžící zeleninového bujónu a 1 lžící sójové omáčky. Bujón spolu s omáčkou dodají sóji výbornou chuť, která pronikne až do jádra suroviny.

Jak dlouho vařit sojové kostky

Sójové kostky uvaříme v osolené vodě 20 minut. Scedíme, necháme vychladnout a poté z nich dobře vymačkáme přebytečnou vodu.Zdravá sója

Fermentovaná sója je bohatým zdrojem bílkovin, probiotik a v našich dietách vzácného vitamínu K2. Vitamín K2 je základem správného využití vápníku v těle a pevných kostí. Nově se zjišťuje jeho role ve zpomalení projevů stárnutí a podpoře imunity. Vitamín K2 je silným antioxidantem.Jak uvařit sóju

Boby namočíme přes noc do studené vody. Vodu slijeme a sóju zalijeme trojnásobným množstvím vody. Vaříme ji v tlakovém hrnci 40 minut nebo v obyčejném hrnci dvě a půl hodiny.

U sojového masa je důležitá příprava. Dobře uvařené a namarinované umožňuje pestré využití: plátky grilujeme, sojové nudličky smažíme se zeleninou po asijsku, z kostek se dokonce dají připravit výpečky. Granulát pak slouží třeba do karbanátků nebo boloňské omáčky.

Proč je sója škodlivá : Rizika konzumace sóji

Většina lidí jí bohužel sóju v takové podobě, že jim může i škodit – zvlášť ve větším množství. „Obsahuje totiž například goitrogeny, které potlačují funkci štítné žlázy, nebo fytáty, které omezují využití vápníku, hořčíku a železa ze stravy. Antinutrienty v ní zase omezují trávení bílkovin.

Proč nejíst tofu : Tofu se vyrábí ze sóje. A právě sója je vlastně jedna z nejběžněji geneticky modifikovaných potravin na světě. Proto by neměla patřit mezi běžnou součást každodenní výživy. Nezabraňuje nemocem a nikdy nebylo prokázáno, že by měla pozitivní účinek na lidský organismus.

Jak casto se muze jíst tofu

Jak často tofu a tempeh jíst

Tempeh a tofu by nemělo být základ jídelníčku (tím jsou obiloviny, zelenina a luštěniny). Zařazujeme je do jídelníčku několikrát za týden pro zpestření.

Poznámky k receptu

😀 Případně můžeš zkusit lisování i úplně vynechat, ale určitě to nedoporučuju, pokud budeš tofu dělat na pánvi. Bez vylisování to totiž bude trvat klidně i 20 minut, než se ti podaří opéct dokřupava.Tofu můžeme nastrouhat nahrubo nebo najemno (a posypat s ním rizoto nebo těstoviny á la sýr nebo zamíchat do pomazánek), nakrájet na malé nebo větší kostičky a osmahnout jako krutonky do polévky, do zeleninových směsí, jako nádivku nebo nakrájet na plátky a opéct, ogrilovat aj.

Jak připravit tofu na pánev : Na velké pánvi rozehřejte olej na středním plameni, dokud není horký. Jeden kousek po druhém obalujte tofu v kukuřičném škrobu z obou stran a poté je obalte v rozšlehaném vejci. Ihned přendejte na pánev. Smažte, dokud obě strany nezezlátnou.