Jak připravit kachní čtvrtky?
Příprava. Vyjmeme kachní čtvrtky z obalu a spolu s výpekem vložíme do pečicí misky nebo na pekáček. Pečeme v předehřáté troubě cca 25-35 minut při teplotě 200°C dozlatova. Doporučení: pro získání křupavé kůrky použijte funkci gril.Omytá a osušená stehna posypte solí a kmínem a poskládejte do pekáčku kůží dolů. Pečte přikryté v troubě vyhřáté na 120 °C 3 hodiny. Potom stehna obraťte, přiklopte a pečte další 1 hodinu, zvyšte teplotu na 160 °C a pečte odkryté dozlatova ještě 1 hodinu.Troubu předehřejte na 130 °C. Stehna omyjte, osušte papírovou utěrkou, vložte do přiměřeně velkého pekáče, zalijte rozpuštěným sádlem, přiklopte a vložte do předehřáté trouby zhruba na 2 hodiny. Maso změkne natolik, že půjde snadno oddělit od kosti. Vyndejte ho z trouby, nechte zchladnout a vyjměte maso z tuku.

Jak upéct kachní stehna se zelím : Cibuli a rajče nakrájíme, brambor nastrouháme, smícháme se zelím a dáme na dno suchého pekáče. Posypeme cukrem a poklademe osolenými a okořeněnými stehny. Pečeme 60 minut při teplotě 180-200°C pod pokličkou. Poté pokličku sundáme a dopečeme dozlatova.

Co k pečené kachně

Pečená kachna patří k tradičním pokrmům české kuchyně, které naše babičky i prababičky připravovaly především ke slavnostnějším příležitostem. Obvykle se podává s červeným nebo bílým zelím a bramborovým, případně houskovým knedlíkem.

Jak připravit kachnu před pečením : Postup. Kachnu před pečením vyndáme z lednice, a pokud je to potřeba, tak i očistíme a osušíme. Ze všech stran ji rovnoměrně a silně osolíme, posypeme kmínem a nezapomeneme přitom ani na hrudní dutinu, do které vložíme umytá jablka. Kachnu pečeme pozvolna v troubě vyhřáté na 160 °C asi 2 až 3 hodiny podle velikosti.

Na oleji zpěníme cibuli, vložíme na ni sterilované červené zelí, mírně podlijeme a vaříme asi 20 minut, až je voda téměř vyvařená. Pak jen malinko zaprášíme hladkou moukou a ještě chvilinku povaříme. Dochutíme octem, cukrem, každý podle své chuti.

V pekáči rozehřejeme sádlo. Nemělo by se začít vařit. Porce kachny přelijeme sádlem tak, aby byly zcela potopené, přiklopíme a vložíme do trouby. Pečeme pomalu 4 hodiny.

Jak správně připravit kachnu

Postup. Kachnu před pečením vyndáme z lednice, a pokud je to potřeba, tak i očistíme a osušíme. Ze všech stran ji rovnoměrně a silně osolíme, posypeme kmínem a nezapomeneme přitom ani na hrudní dutinu, do které vložíme umytá jablka. Kachnu pečeme pozvolna v troubě vyhřáté na 160 °C asi 2 až 3 hodiny podle velikosti.Zelí krátce dusíme, asi 5 až 10 minut. Podle chuti ho ochutíme octem, cukrem, solí, kmínem a pepřem.Jako zeleninová příloha se hodí nakládané feferonky, čerstvé kysané zelí nebo stále oblíbenější červené zelí. Místo dezertu si můžete dopřát placky nasladko.

Pečená kachna patří k tradičním pokrmům české kuchyně, které naše babičky i prababičky připravovaly především ke slavnostnějším příležitostem. Obvykle se podává s červeným nebo bílým zelím a bramborovým, případně houskovým knedlíkem.

Jaké koření dát do červeného zelí : Na hlávku zelí spotřebujete 125 ml octa a 100 g cukru, větší cibuli, lžičku zeleného pepře a bobulí jalovce, snítku šalvěje a 750 ml vína. 3. Červenému zelí prospěje špetka skořice, badyánu nebo hřebíčku, do cibulového základu na bílé zelí se hodí zarestovat třeba i mletou červenou papriku.

Kdy se Přepeřují kachny : Chovné kačenky, stejně jako ty divoké, se přepeřují jen jednou ročně na přechodu jara do léta.

Jak nastavit troubu na kachnu

Pekáček s kachnou vložte do trouby (s roštem zasunutým do dolní třetiny trouby) a termostat nastavte na 120 stupňů. Pečte bez jakýchkoli zásahů a průzkumných manévrů (včetně otvírání trouby nebo nadzvedávání víka) 5 až 6 hodin. Na přesném čase v tomto případě rozhodně nesejde.

Poprášení moukou: Nejjednodušší způsob zahuštění spočívá v poprášení moukou, když už se dušení zelí blíží ke konci. Žádná jíška, žádná zápražka, žádné dlouhé prováření. Tohle je těch slibovaných pět vteřin, víc není potřeba. Přes malý cedníček obdaříte měkké zelí lehkým popraškem hladké mouky.Pečená kachna patří k tradičním pokrmům české kuchyně, které naše babičky i prababičky připravovaly především ke slavnostnějším příležitostem. Obvykle se podává s červeným nebo bílým zelím a bramborovým, případně houskovým knedlíkem.

Jaké knedlíky ke kachně : Další z příloh, které se skvěle hodí k pečené kachně i huse jsou špekové knedlíky. Špekové knedlíky jsou totiž báječným partnerem kysaného zelí a špenátu, které se k pečené kachně podávají. Jejich příprava není vůbec složitá. Jen na rozdíl od běžných knedlíků se nevaří jako váleček, ale samostatně jako koule.