Jak přidat pevný disk do PC?
Zásadní je redukce. Klíčovým prvkem bude za všech okolností redukce SATA-USB. Redukce, kterou pořídíte za pár stovek, je na pohled jednoduchá krabička, k níž se připojí pevný disk s rozhraním SATA. Z oné krabičky pak vede USB kabel, který připojíte do počítače, a můžete se pustit do oboustranné migrace dat.Do slotu zapojujte SSD disk velmi opatrně. Držte jej za strany a nedotýkejte se zlatých konektorů. Zarovnejte zářezy v SSD s hřebeny ve slotu PCIe a poté vložte disk pod úhlem přibližně 30 stupňů do slotu, aniž byste používali hrubou sílu.V Ovládacích panelech vyberte ovládací Panel > systém a zabezpečení > Nástroje pro správua potom poklikejte na Správa počítače. V levém podokně v části úložištěvyberte Správa disků. Klikněte pravým tlačítkem na svazek, který chcete formátovat, a vyberte Formát.

Jak najít HDD v PC : Nejprve otevřete pomocí stisku kombinace kláves [Windows] + [R] okno »Spustit«. Do řádku »Otevřít« napište příkaz »devmgmt. msc« a potvrďte pomocí klávesy »OK«. Ve Správci zařízení přejděte k části »Diskové jednotky«, kde najdete všechny v počítači nainstalované nebo připojené pevné disky.

Jak nainstalovat pevný disk

Nejjednodušší je vyjmout původní disk, zasunout ten nový, nastartovat počítač, nechat systém detekovat nový disk, inicializovat ho – a pak vložit ten starý do boxu nebo připojit přes adaptér, zasunout ho do USB portu počítače, rozeznat ho jako externí disk a překopírovat data z toho starého na ten nový.

Jak připojit pevný disk přes USB : Připojení SATA disku přes USB kabel

Vedle klasických redukcí lze pořídit i speciální externí boxy, do nichž vložíte 2,5" nebo 3,5" disk a připojíte ho prostřednictvím přiloženého USB kabelu ke stolnímu počítači a notebooku. Tyto typy kabelů a redukcí vás nebudou limitovat ani z pohledu konkrétního SATA rozhraní.

USB kabel napevno pro přímé propojení s počítačem je vždy pohotově po ruce a neztratí se. Adaptér s 2.5" HDD/SSD stačí napájet po USB sběrnici. Ovladače jsou součástí operačních systémů a nainstalují se zcela automaticky. Adaptér s 2.5" HDD/SSD stačí napájet po USB sběrnici.

NTFS. Na rozdíl od FAT32 nepředepisuje maximální velikost souboru; jedná se o časté přednastavení pro pevné (zvláště interní) disky. Důvodem je fakt, že z tohoto souborového systému umí číst pouze OS Windows. Připojujete-li externí disk k počítači s odlišným operačním systémem, není to zrovna nejvhodnější řešení.

Co se stane když naformátovat disk

Formátování zapíše na pevný disk (resp. na zvolený diskový oddíl) metadata, která popisují prázdný souborový systém (např. FAT, exFAT, či NTFS). Od této chvíle je operační systém do tohoto prostoru schopen zapisovat další data.Na domovské obrazovce zvolte [Settings] (nastavení) – [HDD Settings] (nastavení pevných disků). Zvolte možnost [View HDD Status] (zobrazit stav pevných disků). Objeví se obrazovka zobrazující stav interního a externího pevného disku.Správu disků otevřete tak, že kliknete pravým tlačítkem na tlačítko Start (nebo ho dlouze podržíte) a vyberete Správa disků. Pokud potřebujete pomoc s uvolněním místa na počítači, podívejte se na článek Vyčištění disku ve Windows nebo Uvolnění místa na jednotkách ve Windows.

Klikněte na Start a vepište slovní spojení "správa disků" (bez uvozovek) a odešlete. Otevře se okno Správa disků. Na horní liště klikněte na volbu Akce → Vytvořit virtuální pevný disk. Zadejte jednotku a název souboru, kde se má vytvořit soubor, ve kterém bude virtuální disk umístěn.

Co je to externí pevný disk : Externí disky patří mezi nejpoužívanější paměťová média. Jedná se totiž o praktická zařízení, která vám umožní snadné zálohování či přenášení dat. Oproti flashkám se navíc mohou pochlubit větším úložným prostorem – jejich kapacita bývá až stovky či tisíce gigabajtů.

Co je to HDD a SSD : Jednotky SSD (Solid-State Drives) jsou dnes nejběžnějšími úložišti. Disky SSD jsou menší a rychlejší než pevné disky(HDD). Disky SSD jsou bezhlučné a umožňují, aby počítače měly tenčí a odlehčenější počítače. Pevné disky (PEVNÉ DISKY) jsou ve starších zařízeních běžné.

Co je lepší FAT32 nebo NTFS

V systému souborů FAT32 není možné ukládat jednotlivé soubory větší než 4 GB, zatímco v systému souborů NTFS to možné je. FAT32 má ve srovnání se systémem souborů NTFS vyšší využití disku a dokáže efektivněji spravovat místo na disku. Rychlosti čtení a zápisu u NTFS jsou také vyšší než u FAT32.

NTFS je ale značně složitější na implementaci, a lze obecně říci, že zatímco NTFS má nejlepší využití v „pracovních“ harddiscích s operačním systémem, exFAT bude zase vhodnější pro disky a média pro archivaci většího množství souborů, které se v něm příliš často nepřepisují.Hard Disk Drive se dá označit jako klasické úložiště, které se používá už řadu let. Má různé velikosti a je složen z několika ploten a čtecí hlavy. Data jsou na plotny ukládány pomocí magnetické indukce. Největší výhodou HDD je bezesporu jejich obrovská kapacita.

Jak nainstalovat externí disk : Jak zapojit a nainstalovat disk:

  1. Zapojte napájecí adaptér do zásuvky ve zdi.
  2. Zapojte napájecí kabel do zadní části disku.
  3. Zapojte kabel USB nebo FireWire přímo do počítače (nepoužívejte rozbočovače USB nebo FireWire).
  4. Druhý konec kabelu USB nebo FireWire zapojte do externího disku.