„A čokoládu,“ řekla kočička a přidala tam tabulku čokolády. Tak do toho svého dortu dávali všechno možné, dali tam česnek, pepř, bonbóny, perník, ocet, kakao a zelí, jen chleba tam nedali, protože pejskové a kočičky chleba moc rádi nejedí.Kniha Povídání o pejskovi a kočičce byla vydána jako audiokniha, poprvé roku 1959. Vypráví ji herec Karel Höger. Příběhy byly již mnohokrát zpracovány jako divadelní představení, např. v Divadle Bez zábradlí v Praze v nastudování Divadla AHA nebo divadla Minor.Uděláme pejskovi a kočičce k svátku dort!" Jak řekly, tak udělaly. Vzaly si na to formičku a uplácaly pejskovi a kočičce z písku krásný dort; navrch daly pět pěkně bílých kamínků, to byly jako mandle, a dort byl jako opravdový. Donesly ho kočičce a pejskovi.
Co dala kočička do dortu : Do dortu dali vše, co měli sami rádi, jako mléko, cukr, ale i okurky, myši, tvaroh, perník, kakao, čokoládu, oříšky i buřty. Všechno to smíchali a upekli. Upečený dort dali před dveře vychladnout a šli si hrát s dětmi.
Jak ochladit štěně
pokud je to možné, vložte do slabin psa mokrý ručník (oblečení, přikrývku – pozor, voda, ve které je namáčíme nesmí být v žádném případě ledová), postříkejte ho nebo pomalu polévejte chladnou vodou (použít můžete například rozprašovač na rostliny) nebo ho postupně vložte do vody.
Kdo namluvil pejska : Mikrofony ve studiu jsou rozestavěné do trojúhelníku. Stojí u nich herci a zrovna čtou kapitolu o domažlických klucích. Repliky Veroniky Kubařové, která předvádí kočičku, střídá rozverný pejsek Jaroslava Plesla a doplňuje je vypravěč v podání Ivana Trojana.
Psi a kočky mají na rozdíl od lidí 3. víčko, česky mu říkáme mžurka. Toto víčko obsahuje slznou žlázu, která produkuje asi třetinu všech slz. Při správném fungování je třetí víčko zastrčené a nelze ho vidět.
Do dortu dali vše, co měli sami rádi, jako mléko, cukr, ale i okurky, myši, tvaroh, perník, kakao, čokoládu, oříšky i buřty. Všechno to smíchali a upekli. Upečený dort dali před dveře vychladnout a šli si hrát s dětmi.
Kde je Syreček tam je domeček
"Sláva!" zvolal, "už jsme doma! Kde je domeček, tam je také syreček," a už se hnal do dveří, dovnitř a po syrečku. "Vidíš, měla jsem pravdu, když jsem říkala, abys nechal ten syreček, že se nám hodí, až se vrátíme z pošty domů. Vidíš, teď nám ten syreček zachránil život."Paměť domácím kočkám pomáhá dostat se k jídlu, přístřeší a lásce, kterou jim poskytují lidé. Svého člověka v paměti udrží při odloučení i překvapivě dlouhou dobu. Nejde však jen o dobré vzpomínky. Svědčí o tom týrané kočky, které si trauma mohou nést celý život bez toho, aby někdy našli znovu cestu k člověku.Čerstvá voda: Voda by měla být vždy čerstvá a měla by se měnit alespoň jedenkrát denně. Přístup k tekoucí vodě: Některé kočky zásadně preferují pití tekoucí vody, takže byste mohli zvažovat instalaci automatické fontánky.
“Tříměsíční štěně můžete nechat doma samotného zhruba tři hodiny, než se začne nudit,” říká ředitel. A také než bude potřebovat vyvenčit. Než psa necháte doma samotného, měl by být vyvenčený a měly by být uspokojeny všechny jeho potřeby. Ideální je předtím, než psa opustíte, vyrazit s ním na dlouhou procházku.
Jak často chodit venčit štěně : Krmení Krmte štěně každý den ve stejném čase a na stejném místě, aby vědělo, kdy může krmení očekávat. Než si štěně přinesete domů, mělo by být odstavené a ve většině případů dostávat krmení třikrát denně.
Jak říká pes : Dalším možným pojmenováním je psice nebo čuba. Nářečně se feně také říká kudla, suka nebo šulka.
Jak mluvi pes
Psi mezi sebou (a také s lidmi) komunikují pomocí celého těla od uší až k ocasu. Dokážou nám sdělit, kdy se cítí příjemně a uvolněně, ale také, kdy jsou nervózní nebo ve stresu.
Psi jsou schopni udělat kvůli žrádlu mnohé. Je tedy jasné, že nemusíte mít obavy z úmrtí hlady, pokud pes jeden den nežere. Ani vynechání dvou krmení, tedy 48 hodin bez stravy, na něm nezanechá žádné zdravotní následky.Všeobecně se doporučuje klesne-li teplota pod -6 až -8°C. Ale i zde je to velmi individuální. Znám psy, kteří i v těch největších mrazech spí zachumlaní do klubíčka venku ve sněhu, přestože mají luxusní zateplenou boudu.
Co jí pejsek : Strava by měla být vyvážená a měla by obsahovat maso, kosti nebo kostní náhražky, zeleninu popřípadě další krmmné příměsi. Pozor! V žádnem případě nestačí, když krmíte psa pouze masem. Pes je masožravec a tudíž je maso nejdůležitější součástí jídelníčku.