Jak pejsek a kočička pekli dort autor?
Kniha Povídání o pejskovi a kočičce byla vydána jako audiokniha, poprvé roku 1959. Vypráví ji herec Karel Höger. Příběhy byly již mnohokrát zpracovány jako divadelní představení, např. v Divadle Bez zábradlí v Praze v nastudování Divadla AHA nebo divadla Minor.„A trochu cibule,“ řekl pejsek a dal tam pár kousků cibule. „A čokoládu,“ řekla kočička a přidala tam tabulku čokolády. Tak do toho svého dortu dávali všechno možné, dali tam česnek, pepř, bonbóny, perník, ocet, kakao a zelí, jen chleba tam nedali, protože pejskové a kočičky chleba moc rádi nejedí.Do dortu dali vše, co měli sami rádi, jako mléko, cukr, ale i okurky, myši, tvaroh, perník, kakao, čokoládu, oříšky i buřty. Všechno to smíchali a upekli. Upečený dort dali před dveře vychladnout a šli si hrát s dětmi.

Jak rekli tak udelali : Uděláme pejskovi a kočičce k svátku dort!" Jak řekly, tak udělaly. Vzaly si na to formičku a uplácaly pejskovi a kočičce z písku krásný dort; navrch daly pět pěkně bílých kamínků, to byly jako mandle, a dort byl jako opravdový. Donesly ho kočičce a pejskovi.

Jaká díla napsal Karel Čapek

Nejznámější díla jsou: Matka, Bílá nemoc, Věc Makropulos, Povídky z jedné a druhé kapsy, R.U.R., Ze životy hmyzu, Krakatit, Válka s mloky, Dášenka čili život štěněte a mnoho dalších.

Kdo namaloval pejska a kočičku : Bylo natočeno celkem 6 krátkých filmů o délce 8 až 16 minut. Režii snímku měl Eduard Hofman, mluvené slovo zajistil Karel Höger. Hudbu složil Jan Rychlík, vedoucím výtvarníkem a animátorem byl Josef Kábrt.

Kočička začala nosit věci ze spíže na stůl a pejsek je začal házet do obrovské mísy. Vejce se skořápkami, mouku, cukr, čokoládu, bonbóny, jablíčka, banány se slupkou, brambůrky, slané i sladké tyčinky a spoustu dalších věcí pejsek naházel do mísy. Potom kočička vzala vařečku a vše smíchala dohromady.

"Sláva!" zvolal, "už jsme doma! Kde je domeček, tam je také syreček," a už se hnal do dveří, dovnitř a po syrečku. "Vidíš, měla jsem pravdu, když jsem říkala, abys nechal ten syreček, že se nám hodí, až se vrátíme z pošty domů. Vidíš, teď nám ten syreček zachránil život."

Kolik toho vypije kočka

Kočka by měla vypít denně přibližně 40 – 60 ml vody na 1 kilogram své hmotnosti. Uvažujeme-li, že kočka váží asi 3,5 kilogramu, měla by tedy každý den vypít cca 150 ml vody.Tak do toho dortu zamíchali všechno možné. Dali tam česnek a pepř, bonbóny a ocet, kakao a zelí, jenom chleba tam nedali, protože pejskové a kočičky chleba nemají rádi. Když to všechno udělali, řekli: „To bude velký dort!Bylo nás pět, Hostinec U kamenného stolu, Muži v ofsajdu a moderní pohádka pro děti Edudant a Francimor: to jsou nejznámější knížky Karla Poláčka (22.

Loupežník Lotrando, princezna Zubejda, drvoštěp Dr. Voštěp, poštmistr Kolbaba, kouzelník Magiáš, draci, víly, vodníci – to jsou jen někteří hrdinové půvabných pohádek Karla Čapka, které měli rádi už vaši rodiče, jejich rodiče, rodiče jejich rodičů…

Kdo namluvil pejska : Mikrofony ve studiu jsou rozestavěné do trojúhelníku. Stojí u nich herci a zrovna čtou kapitolu o domažlických klucích. Repliky Veroniky Kubařové, která předvádí kočičku, střídá rozverný pejsek Jaroslava Plesla a doplňuje je vypravěč v podání Ivana Trojana.

Kolik víček má pes : Psi a kočky mají na rozdíl od lidí 3. víčko, česky mu říkáme mžurka. Toto víčko obsahuje slznou žlázu, která produkuje asi třetinu všech slz. Při správném fungování je třetí víčko zastrčené a nelze ho vidět.

Jak česat štěně

Začněte štěně česat speciálním kartáčem po kratší dobu – jen tak, abyste kartáčem jednou projeli všechna místa na jeho těle, a postupně česání prodlužujte. Když pes tuto činnost zvládne a nějakou dobu vydrží stát v klidu, odměňte ho procházkou, hrou nebo zdravým pamlskem.

První dny by bylo lepší, aby spolu nebyli v kontaktu. Postupně při přenáření hraček, deček dávají kočce i psovi prostor na to, aby si jeden na druhého postupně začali zvykat. Je dobré jim pomoci napřiklad tím, že Vaši kočku pohladíte s hadříkem, který pak dáte do blízkosti psa.Jedná se o poloměkký nízkotučný zrající sýr s obsahem tuku pouze 0,1 %. Je tedy velice oblíbený u lidí, kteří drží dietu a přesto si chtějí pochutnat. Pro labužníky je ideální kombinací čerstvé pečivo s Jihočeským máslem, Jihočeský syreček a vychlazené pivo.

Co to jsou syrečky : Olomoucké tvarůžky (také olomoucké syrečky nebo tvargle z něm. Olmützer Quargel) jsou moravským zrajícím sýrem, který se vyrábí z odtučněného mléka. Výroba se tradičně soustředila do regionu Haná, a to již od 15. století.