Jak péct bůček v troubě?
Troubu rozpalte na 200 °C, maso položte na mřížku, pod kterou dejte pekáč s vodou na zachytávání mastnoty. Pečte nejdříve cca 20 minut kůží dolů. Poté otočte, mašlovačkou znovu potřete kůži směsí octa, soli a citronové šťávy. Pečte dalších cca 30–40 minut, až se na kůži vytvoří bublinky a je opečená dozlatova.Maso položíme do pekáčku kůží dolů. Pekáček volíme velký tak, aby jím byl tak akorát vyplněný. Podlijeme vodou a vložíme na 20 minut do trouby na 220 stupňů. Poté snížíme teplotu na 140 stupňů, pekáček přiklopíme nebo přikryjeme alobalem.Pěkně očistíme kůži na bůčku, aby na ní nezůstal ani chloupek. Do pekáčku dáme cca 100ml vody a maso dáme kůží dolů (do vody). Vrchní část osolíme, opepříme a lehce okmínujeme. Dáme péct zakryté do trouby na 100 – 120 celsiusů cca hodinku.

Jak nejlépe naložit bůček na pečení : Omyté maso osušíme a kůži nařízneme na kostičky. Vetřeme utřený česnek po celé části masa a dáme na 2 hodiny uležet. Ve vodě necháme rozpustit sůl (můžeme ji lehce zahřát pro lepší rozpuštění, ale musíme jí nechat vychladnout). Maso do solného roztoku ponoříme a přikryté necháme 3 dny v lednici.

Jak se dělají výpečky z bůčku

Opláchnutý, kostí zbavený bůček nakrájíme na stejnoměrné kousky (6 kousků na porci). Maso osolíme, opepříme, promícháme s oloupanou, na větší kousky nakrájenou cibulí a utřeným česnekem, vložíme je do pekáče, mírně podlijeme vodou a dáme péci do rozehřáté trouby.

Jak upéct bůček na plátky : Na dno pekáčku nasypeme pokrájenou cibuli a nasekaný česnek, přilijeme cca 1,5 – 2 dl piva. Na to poskládáme plátky bůčku, zaklopíme a dáme do předehřáté trouby na 180 stupňů péct. Během pečení občas otočíme a podlijeme. Když je maso téměř měkké, odklopíme a dopékáme dozlatova, za občasného podlití a přelití výpekem.

Jako ideální se udává velikost kusů o váze 1kg – 1,5 kg. Toto maso by se mělo udit teplým kouřem při teplotě mezi 60-80 °C, a to přibližně 6-10 hodin. V případě dodržení tohoto jednoduchého postupu byste měli mít dostatečnou záruku, že se na uzeném bůčku opravdu pochutnáte.

Maso opláchneme a dáme vařit do vařící vody s kořením. Stáhneme teplotu a vaříme pozvolna na 90 °C cca hodinu a půl až dvě. Uvařené maso (záleží na mase, mělo by být měkké) necháme stát ve vývaru asi půl hodiny a vytáhneme.

Jak nakrájet bůček

Krájení na plátky z užší strany – ostrým nožem nakrájíme požadovanou tloušťku masa. Krájení na plátky podél kostí – je nutné proříznou chrupavčité části a jet nožem podél kosti, dokud se plátek neuvolní. Kosti můžeme rozložit na plech a na ně položit maso – porce budou ze všech stran krásně vypečené.Omyté maso nakrájejte na kostky. Rozložte je na pekáč, posypte cibulí, kmínem, paprikou a potřete česnekem. Podlijte horkou vodou, dejte do trouby a při 180 °C pečte 2 až 3 hodiny. Během pečení maso obracejte a dobře hlídejte, aby se vždy vypeklo co nejvíc tuku z masa – a podlévejte ho minimem vody.Jak se liší moravský vrabec a výpečky

S vrabcem a výpečky je se to má následovně. O moravském vrabci můžeme mluvit jako o výpečcích, ale ne každé výpečky jsou moravským vrabcem. Specialitou moravského vrabce je to, že tučné kousky masa se připravují na cibuli, česneku a kmínu.

Návod: bůček, žebra – posypeme kořením následně vetřeme, necháme odležet 20min., pak pečeme nebo grilujeme. Složení: sůl, česnek, cibule, červená paprika sladká, kmín celý i mletý, bazalka, majoránka, cukr, hroznový cukr, estragon.

Jak upéct bůček bez kosti : Maso osolíme, posypeme kmínem a do zářezů vtlačíme jemně usekaný česnek. Bůček vložíme do pekáče kůží dolů a pečeme při 180 °C asi 30 minut. Potom maso otočíme, potřeme směsí kečupu, česneku a šalvěje. Bůček zasypeme cibulí, podlijeme vývarem a pečeme za občasného podlévání vlastní šťávou doměkka.

Jak dlouho se udí : V případě uzení teplým kouřem při 50-60 °C mluvíme o době 10–12 hodin. Horký kouř s teplotou do 90 °C je spojen s kratší dobou, obvykle 4–8 hodin. Rovněž je možné připravovat tzv. barbecue, což je vlastně uzení výrazně kořeněného masa při teplotách mezi 110 – 160 °C.

Jak dlouho se udí kapr

Doba uzení závisí na velikosti ryb nebo kapřích kousků, ale obvykle trvá nejméně 3 hodiny, aby masa získala typickou zlato-hnědou barvu. Můžete kapra nechat v udírně i 5 až 7 hodin pro intenzivnější chuť.

Bůček omyjeme, zbavíme kůže a vložíme do tlakového hrnce. Zalijeme studenou vodou tak, aby byl ponořený. Přidáme 1 lžičku soli, 2 – 4 celé oloupané stroužky česneku, 1 větší cibuli nakrájenou na hrubo, 7 kuliček černého pepře a 2 bobkové listy. Hrnec uzavřeme a vaříme mírným varem cca 45 minut.Troubu rozpalte na 200°C. Vložte do ní připravenou roládu a nechte péct nezakrytou cca 30 minut. Pak roládu podlijte cca 2 dcl vody, zakryjte ji, troubu stáhněte na 120°C a pečte 2 hodiny.

Jak udělat šťavnaté řízky : Výborné a šťavnaté řízky připravíme naložením masa do jogurtu. Maso zkřehne a řízky budou dokonalé. Nejčastěji do jogurtu nakládáme sušší kuřecí prsní řízky, které nasolíme a opepříme. Připravíme si jogurtovou marinádu s česnekem a kořením, do které maso naložíme a necháme marinovat přes noc.