Jak označit sklad?
Efektivní značení ve skladu

Zkracuje se doba vyhledávání, snižuje se přístupová doba i doba průchodu objednávek. Číselné a písmenné samolepky jsou ideální pro označování skladovacích míst, regálů, krabic, kontejnerů, zařízení a strojů. Skladové nálepky a skladové cedule může dodavatel značení vyrobit také na zakázku.Sklady a regály se nejčastěji značí kombinací čísel a písmen, tím vytvoříte adresu přihrádky, ve které následně jednoduše najdete hledané zboží. Značení může vypadat např. takto: A1-03-4.Pokud průvodní dokumentace od výrobce k regálu není, ať z důvodu jeho stáří, neexistence subjektu výrobce nebo je regál vlastní výroby, je důležité prokázat, že údaj o nosnosti buňky je relevantní. K tomuto účelu slouží právě protokol o zátěžové zkoušce, který supluje předepsanou průvodní dokumentaci od výrobce.

Jak musí být označena nebezpečná chemická látka : Důležité je, že látka nebo směs klasifikovaná jako nebezpečná a zabalená v obalu musí být označena štítkem, který obsahuje tyto prvky: jméno/název, adresu a telefonní číslo dodavatele nebo dodavatelů

Jak musí být označen regál

Konkrétně právní předpisy uvádí, že regály musí být trvale označeny štítky s uvedením největší nosnosti buňky a nejvyššího počtu buněk ve sloupci. Právě s označením nosnosti bývá největší problém, a to především u starých typů. Nosnost většinou chybí anebo ji nikdo nezná.

Které regály musí být trvalé označený štítky s uvedením největší nosnosti buněk a nejvyššího počtu buněk ve sloupci : Všechny používané regály musí být trvale označené štítky/nálepkami s uvedením: nejvyšší nosnosti buňky, počtem buněk ve sloupci a. nosnosti samotného sloupce.

Regály musí být trvale označeny štítky s uvedením největší nosnosti buňky a nejvyššího počtu buněk ve sloupci. Manipulační jednotky, materiál a předměty musí být skladovány a stohovány tak, aby se i při ukládání, manipulaci nebo odebírání nemohly sesunout.

Všechny používané regály musí být trvale označené štítky/nálepkami s uvedením: nejvyšší nosnosti buňky, počtem buněk ve sloupci a. nosnosti samotného sloupce.

Kdo může dělat revizi regálů

Provést kontrolu regálů a žebříků, schůdků může jakýkoliv určený zaměstnanec – většinou se jedná o vedoucí zaměstnance pracoviště, mistry nebo je pověřenou osobou údržbář – tady záleží opravdu jen na zaměstnavateli, koho určí.Chemikálie byste měli vždy skladovat ve vhodných a těsně uzavřených obalech. Ty musíte dle předpisů správně označit – využijte třeba bezpečnostní nádoby, které jsou již označené a přizpůsobené pro skladování hořlavých látek. Bezpečnostní nádoba Justrite je vhodná pro žíravé a hořlavé látky.Výstražné tabulky:

Při silniční i železniční přepravě nebezpečných věcí se užívají výstražné tabulky oranžové barvy s černým okrajem. V horní polovině oddělené od dolní černou čarou je identifikační číslo označující povahu nebezpečí, v dolní identifikační číslo látky.

Ruční ukládání do regálů ve výšce nad 1,8 m musí být prováděno z bezpečných pracovních zařízení (například žebřík, schůdky, pojízdné schody, manipulační plošina).

Co to je regál : Jedná se o vícepodlažní zařízení pro uložení zásob (materiálu), umožňující jejich odebírání z kteréhokoliv podlaží. Regály mohou být přemístitelné nebo nepřemístitelné, kotvené, nekotvené, přenosné, pojízdné, přesuvné, otočné, jednořadé, dvouřadé atd.

Co je buňka regálů : Mobilní řešení skladu a skladovacího prostoru nabízí skladovací buňky (také jinak nazývané buňkové regály). Mobilní paletové skladovací buňky se na sebe vzájemně pokládají. A to vše bez nutnosti jakékoliv montáže.

Kdo může kontrolovat regály

schůdků se provádí i vizuální kontrola před každým použitím. Provést kontrolu regálů a žebříků, schůdků může jakýkoliv určený zaměstnanec – většinou se jedná o vedoucí zaměstnance pracoviště, mistry nebo je pověřenou osobou údržbář – tady záleží opravdu jen na zaměstnavateli, koho určí.

Kontrola regálů podle normy DIN EN 15635

Podle těchto předpisů musí být kontrola regálů provedena kompetentní osobou nejméně jednou za 12 měsíců. U regálů se kontrolují jejich statické vlastnosti, stabilita, poškození a technické specifikace.Revizní zpráva musí obsahovat:

  • určení druhu revize (výchozí, pravidelná),
  • vymezení elektrického zařízení,
  • použité přístroje pro měření,
  • naměřené hodnoty,
  • soupis provedených úkonů,
  • zjištěné závady,
  • datum zahájení a ukončení revize, vypracování a předání revizní zprávy,

Jak skladovat kyseliny : Pro bezpečné skladování agresivních chemikálií, jako jsou kyseliny a louhy, jsou určeny speciální skříně vyrobené z vysoce odolného polyethylenu.