Jak otevřít rychlé občerstvení?
Jak založit restauraci rychlého občerstvení

  1. Vyberte si svůj koncept. Nejprve a především se rozhodněte pro svůj koncept.
  2. Najděte správné místo.
  3. Vypracujte jídelní lístek.
  4. Vytvořte si obchodní plán.
  5. Najděte správné financování
  6. Investujte do správného vybavení
  7. Propagace vaší restaurace.

Před samotným zahájením prodeje ve stánku je potřeba ohlásit svou činnost na hygienické stanici (formulář vám poskytne hygienická stanice příslušná podle místa umístění stánku), Státní zemědělské a potravinářské inspekci (formulář ke stažení zde) a na živnostenském úřadě.Je třeba splnit podmínky zásobování pitnou vodou, větrání, napojení na kanalizaci, vytápění, osvětlení. Dále je nutné mít provoz v souladu s požadavky na hygienická zařízení pro zaměstnance i hosty (hygienické předpisy pro WC a dimenzaci kapacity/počtu WC v restauraci s ohledem na kapacitu zákazníků).

Co je potřeba k provozu stanku s obcerstvenim : Vedle živnostenského oprávnění musí adept na stánkovou činnost nově dokládat, že nedluží státu peníze na daních. Bez takového potvrzení mu nemůže být živnostenský list vystaven. Potřeba je také čistý výpis z rejstříku trestů. Stánek je možné vybudovat na "zelené" louce nebo sehnat místo v již provozované tržnici.

Kde si můžu postavit Stanek

Petiční stánek mohu mít kdekoliv, kde stánek neomezuje motorová a jiná vozidla (nebrání v pohybu jiných osob), či jinak nenarušuje veřejný pořádek (takže v záhonu karafiátů to nebude to pravé). Petiční stánek také nijak neupevňujte do země.

Jak si otevřít hospodu : Provozování hostinské činnosti reguluje živnostenský zákon

Hostinská činnost patří mezi řemeslné živnosti a získání živnostenského oprávnění je podmíněno odbornou způsobilostí dle §21 (maturitní vysvědčení nebo výuční list), praxí v oboru a způsobilostí pro práci s potravinami (doložíte platným průkazem).

Pokud byste chtěl prodávat i občerstvení a rozlévané nápoje, musíte mít k tomu řemeslnou živnost Hostinská činnost – pro tuto živnost musíte mít vzdělání v oboru či příbuzném, nebo 6 let praxe v oboru. Podrobněji viz §§ 21 a 22 živnostenského zákona.

Pohostinství a restauratérství patří mezi živnosti ohlašovací. Řemeslnou živnost lze ohlásit na libovolném živnostenském úřadě, prostřednictvím kontaktních míst veřejné správy Czech POINT nebo elektronicky, prostřednictvím informačního systému Registru živnostenského podnikání.

Jak podnikat v gastronomii

Podnikání v gastronomii se řadí k řemeslným živnostem. Abyste se do něho mohli pustit, musíte prokázat odbornou způsobilost – buď vy sami, nebo s pomocí odpovědného zástupce. Živnostenskému úřadu postačí například výuční list v oboru gastronomie nebo doložená praxe v oboru – bez vzdělání potřebujete alespoň 6 let.Může jít např. o sběr a prodej ovoce nebo zeleniny z vlastní zahrady. Dále to může být příležitostný pronájem automobilu, příjmy včelařů za podmínek daných zákonem apod. Spadají do kategorie Ostatní příjmy, jak je definuje § 10 zákona o daních z příjmů (zákon č. 586/1992 Sb., dále jen „ZDP“).Platnost stavebního povolení je 2 roky. Pokud byste do této doby nestihli započít stavbu domu, platnost vyprší a budete nuceni o stavební povolení žádat znovu. Stavební povolení však lze prodloužit.

Pro výkon hostinské činnosti musí provozovatel nebo jeho odborný zástupce splňovat požadavek na odbornou způsobilost, tedy získat vzdělání v příslušné specializaci. Prokazuje se například výučním listem v oboru kuchař-číšník nebo dokladem o rekvalifikaci či uznáním kvalifikace získané v jiné zemi Evropské unie.

Kolik stojí otevřít restauraci : Náklady na otevření restaurace: výzdoba, vybavení kuchyně, pronájem prostor a přizpůsobení prostor potřebám baru jsou poměrně velké. Podle výpočtů ekonomů se náklady spojené s otevřením restaurace pohybují kolem 3 000 000Kč. Náklady na otevření bistra nebo fast foodu, tzv. malé gastronomie jsou samozřejmě mnohem nižší.

V kolika letech zacit podnikat : Musíte být schopni jednat samostatně, nemůžete být nerozhodní a samozřejmě musíte mít i nějaký zajímavý a užitečný nápad, jak budete svůj zisk vytvářet. Obecně platí, že vám je ideálně 18 let a více, musíte mít čistý trestní rejstřík, právní způsobilost, české občanství nebo povolení k pobytu na území ČR.

Kolik vydělá jedna hospoda

Kolik vydělává Restaurace bar v České republice Pokud se podíváme na Restaurace bar platové statistiky v České republice během 1. května 2024, reprezentovaný zaměstnanec vydělává 264 336 Kč; přesněji řečeno mzdová sazba je 22 028 Kč za měsíc, 5 507 Kč za týden nebo 137,68 Kč za hodinu.

Pohostinství a restauratérství patří mezi živnosti ohlašovací. Řemeslnou živnost lze ohlásit na libovolném živnostenském úřadě, prostřednictvím kontaktních míst veřejné správy Czech POINT nebo elektronicky, prostřednictvím informačního systému Registru živnostenského podnikání.Chcete-li prodávat občerstvení, potřebujete vyjádření Krajské hygienické stanice. U masných výrobků také vyjádření Krajské veterinární správy. Pokud prodáváte vlastnoručně vyráběnou kosmetiku, obstarejte si potřebné certifikace.

Kolik si mohu vydělat bez IČO : Pokud máte pouze takzvaný „příležitostný příjem“ (nahodilý příjem z činnosti, na kterou nemáte živnostenské oprávnění) a tento příležitostný příjem nepřesáhne 50 000,- ročně, pak tyto příjmy nepodléhají dani z příjmů a neuvádějí se do daňového přiznání. V ostatních případech daňové přiznání podáváte.